Skocz do zawartości
luccass

1.9 TDI BXE 2007 - wycie buczenie przy zmianie biegów / pytanie o rozrząd?

Rekomendowane odpowiedzi

mam to samo:)najpierw myślałem że to dwumasa ale kurcze ten dzwięk dochodzi jak by z tunelu tuż za przednimi fotelami.U mnie bez różnicy czy zimny czy ciepły ale za to tylko przy wysprzęglaniu między 2 a 4 biegiem;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to koledzy co z tym rozrządem? bo tylko jeden kolega się wypowiedział ale coś mi lekką ironią zajeżdza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pasek conti - jak najbardziej conti robi dla vw sam mam taki u siebie jesli chodzi o rolki to chyba jednak wybralbym INA co do pompy to sie nie wypowiem bo nigdy nie wymienialem pzdr a w temacie dziwnego dzwieku to u mnie jest przy 1,2.3 takie dziwne szuranie jakby powietrze uchodzilo czy cos nie umiem tego okreslic nie zawsze to wystepuje na poczatku myslalem ze to sprzeglo ale teraz juz sam nie wiem ...

Edytowane przez artas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ok ale jakie interwały na wymianę?

wg ASO to jakiś jak dla mnie lekki kosmos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam to samo przy zmianie biegów od 2do4 słychać takie właśnie stukanie, pukanie, sam nie wiem jak to określić, choć dodam że czuć to także na samym pedale sprzęgła (niby takie drżenie), dwumasę z dociskiem wymieniałem 20 kkm temu, jak na razie to obstawiam łożysko oporowe sprzęgła (tego jeszcze nie wymieniałem), jak ktoś coś na to poradzi to dajcie znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam ta sowe :kwiatek i slysze ja od 1 biegu do 3 .Glownie jak jest zimno.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no ok ale jakie interwały na wymianę?

wg ASO to jakiś jak dla mnie lekki kosmos.

nie to nie kosmos napewno ktos przy poprzedniej wymianie zmienil pompe wody wiec nie ma obawy jesli masz pewne potwierdzenie tego ze byl wymieniany wiec jezdzij a kase na dziewczyne wydaj pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też jest taki dziwny świst, przy zmianie biegów, na 99% obstawiam tłumik,dziwne jest to że odgłos występuje w zależności od tego w którym momencie wciśniemy sprzęgło(tzn. jakie obroty ma właśnie silnik), raz się pojawia a raz go nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe kiedy ktoś nam zdiagnozuje ten problem? Chyba tylko wtedy, jak coś komuś się posypie :fajny, lub też nie i wtedy przyjmiemy, że Passat tak poprostu ma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie hazard kończy się na skreśleniu 6 liczb w lotto więc

kupiłem dzisiaj rolki INA pompę HEPU pasek Conti,

całość dałem 500 zł + robota 300 zł

nie wiem czy drogo czy nie ale nie czekam aż coś strzeli i się zawory z tłokami spotkają.

jutro obejrzę sobie jak stary rozrząd wyglada po prawie 200 tyś km.

wcześniej wymieniany był tylko pasek przy 150 tyś km.

 

a co do sowy, jutro będę miał auto na podnośniku i spróbujemy zlokalizować ten chroniony przez VW gatunek ptactwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam nie jestescie sami mam to samo. Mechanik stawia no dwumase ale ja nie jestem przekonany passat ma 100 tysiecy najechane. Dzieje mi sie to przy obciazeniu gdy wciskam sprzeglo do zmiany biegu tak przy 2500 obr. Dzwiek pojawia sie tylko gdy silnik sie zagrzeje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co do sowy, jutro będę miał auto na podnośniku i spróbujemy zlokalizować ten chroniony przez VW gatunek ptactwa

 

Łukasz, udało Ci się zlokalizować "puchacza" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

turbina w momencie naciśnięcia na sprzęgło puszcza i niesie się ten dźwięk na tłumiki. jeździć nie dotykać. ciężko to wyłapać na podnośniku, bo musi być obciążenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wam panowie powiem, ze sam ten temat juz poruszalem jakies 40tys km temu... Sowa dalej siedzi i nic sie nie dzieje ma to co najmniej co drogi pasek :) wszystkie sie chyba nie popsuly...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na angielskim forum wyczytalem ze to jest nieszczelnosc tlumika i dlatego tak to hu haa ja mam tak samo 1.9 tdi 2007 variant 1 ,2 czasami na 3 sowa sie oddzywa jesli chodzi o turbo na bank to nie jej wina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co Panowie? :ok Jeździmy spokojnie dalej i z błogim zadowoleniem wsłuchujemy się jakże piękne odgłosy polskiej fauny (czyt. sowy:fajny)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

warsztat w którym naprawiam auto stwierdził ze jeździć i dupy nie zawracać.

poszukiwania mogą być kosztowne a rezultatów może nie być widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ta nieszczelnosc tlumika moze byc w miejscu elastycznym na rurze wydechowej tam gdzie jest ta siatka metalowa? bo taka opinie slyszalem jak sadzicie? powiem ze wkurza mnie ten dzwiek :wsciekly i tak jak wspominaliscie wystepuje on u mnie tylko pod obciazeniem przy zmianie biegow.Nawiasem mowiac zeby samochod tej klasy i serwis nie moze tego zdjagnozowac... bo wczesniej czytalem gdzies na forum ze maja to nagrane i nie wiedza co to jest zenada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym to olal strata czasu a nic sie nie dzieje poza tym ze czasami sowa sie uaktywni , mozna probowac uszczelnic wydech specjalna pasta ale gdzie jest ta nieszczelnosc tego nikt nie wie , ja na poczatku myslalem ze to moze efekt zasysania powietrza przez jeden otwor z ostatniego tlumika i wtedy powstaje ten glupi wrecz dzwiek ale juz sam nie wiem

 

---------- Post added at 13:59 ---------- Previous post was at 13:56 ----------

 

na innym poscie ktos napisal ze to jest objaw padnietej dwumassy jak to przeczytalem od razu do samochodu i sprawdzalem czy samochod trzesie sie na wolnych obrotach czy sprzeglo bije jak wcisne go do polowy i ta nieszczesna sowa ale odpuscilem sobie , teraz wiem poki samochod jezdzi i nie mam zadnych powaznych problemow powinienem przestac czytac wszystkie posty tylko sie nakrecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam przeczytałem tem wątek i tak myśle, że ja też mam ta wstrętną sowe pod samochodem i już miałem jechać to robić - stawiałem na tłumik, że się coś w środku przepaliło i dlatego ale jak to taki myk to nic nie robie dzięki luccass za wyjaśnienie tej bąlaczki

niech się sprawuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności