Skocz do zawartości
TC

Spryskiwacze reflektorów - nie działają

Rekomendowane odpowiedzi

A co do obecności grzanych spryskiwaczy to można sprawdzić czy idą kable do maski. Jesli do twojej maski idą dwa przewody to masz podgrzewane.

 

Mówisz o podgrzewaniu spryskiwaczy szyby a temat o spryskiwaczach lamp.

Mam na tapecie spryskiwacze bo robie przymiarki do swapa lamp i nie widziałem spryskiwaczy reflektorów podgrzewanych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. od kądkupiłem samochód nie działały mi spryskiwacze do reflektorów. Mam fabryczne bixenony z systemem samopoziomowania i spryskiwaczami ale niestety one nie działają. W starym pasacie mialem też bixenony i tam było ze jak sie miało mniej troche płynu to już się nie włączały. tutaj zaleje do pełna ponad 5l i nie działają niestety.

Czy wie ktoś co może być przyczyną?

 

Passat B6 2006rok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz wyłącznik świateł ustawiony na 0 to bez względu czy masz światła skandynawskie czy nie spryskiwania na reflektory nie będzie. Włącz światła normalnie i wtedy sprawdź, powinno pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie był zapieczony silniczek i musiałem wymienić. Nowy ok 220 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź bezpiecznik od sprysków,bardzo często zimą zamarza płyn i wywala bezpiecznik- sam tej zimy miałem tak trzy razy.Jest to bardzo częsta przypadłość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Radzę lać dobry płyn...

 

Również podzielam zdanie, jakiś słabiutki płyn lejecie :doh u mnie w zimę temperatury dochodziły do -31 i nic się nie działo...

Nawiązując jeszcze do tematu u mnie w lato też miałem chwilowy problem ze spryskami, albo się nie włączały obydwa albo raz jeden się włączył a drugi nie itp... w moim przypadku był przetarty wężyk wychodzący ze zbiorniczka i było za małe ciśnienie + wyciek płynu podczas spryskiwania.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Michał2008

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie do szanownych kolegow ...

Czy ktos zakladal cos takiego w Pasku? albo widzial to naocznie?

http://moto.allegro.pl/item966249879_xenon_hid_nowe_spryskiwacze_reflektorow_kpl.html

 

Chce cos takiego zakupic i wstawic w autku - tylko jest pytanko czy to pasuje to Paska? czy pod zderzakiem jest tyle miejsca zeby to wlozyc?

 

PS. ma ktos moze zdjecie / manual jak zdjac przedni zderzak w pasacie B6? gdzie znajduja sie sruby jak go sciagnac ... oraz foto z bliska zderzaka i lampy (obojetnie lewa / prawa ) gdzie znajduje sie spryskiwacz ...

 

Dzieki za odpowiedz. Pozdrowionka.

Edytowane przez VALDI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem czy to sie tam wcisnie cholera ...

zobaczysz Pawelku bedzie pieknie moje autko wygladalo hehe :D nie tam jakies agro-tuning ;D pelna profeska hehe :)

 

jeszcze tylko na jakiej wysokosci na przodzie to sie miesci.

Fajnie byloby gdybys napisal manuala jak oderawc zderzak :) duzo mi to ulatwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze to nie czytałem całego wątku więc może ktoś już napisał...

 

ja właśnie zakładam taki zderzak. pompka jest standardowa dla całej grupy VW więc pasować będzie jednak nie będziesz miał gdzie ją założyć. zbiornik na płyn trzeba wymienić. jeśli wcześniej nie miałeś sprysków to twój zbiornik jest jednoczęściowy i na dole jest miejsce tylko na jedną pompkę (nie da się wywiercić dziury i wcisnąć...).

 

Zbiornik do sprysków świateł jest dwuczęściowy. w dolnej części są innaczej wyprofilowane wnęki na pompki. żeby wymienić zbiorniczek to niestety poza zdemontowaniem zderzaka trzeba też cały pas przedni poluzować. są 4 śruby na stronę które trzeba wykręcić. ja wkręciłem na każdej stronie po jednej śrubie z długim gwintem i na nich odsunąłem cały pas bez odpinania rur od chłodnic.

 

jeśli chodzi o same spryskiwacze to są one mocowane do dodatkowego elementu przyklejonego (przygrzanego) na zderzaku. nie da się tych elementów kupić oddzielnie. można teoretycznie coś dorabiać ale to zabawa dla majsterkowicza z dużą ilością wolnego czasu.

 

dodatkowo mocowania spryskiwaczy z aukcji którą podałeś są prostopadle do sprysków a oryginalne do b6 są równolegle. brakuje też kolanek i łączników (widzę tylko jeden trójnik).

 

w załączniku masz rysunek jak to powinno fabrycznie wyglądać (poza zderzakiem).

 

na koniec dopiszę że na upartego jeśli masz czas to założysz ten zestaw ale zbiornik płyny będziesz musiał wymienić...

spryski.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam, że dopiero dziś odpisuje. Samochód mam od listopada. I było cały czas ciepło aż pewnego dnia nagle temperatura zeszła poniżej 0. i nawet na stacjach mieli jeszcze letnie paliwo. i mi samochód zamarzł tzn nie dało go się odpalić, płyn od spryskiwaczy miałem letni. więc wepchnąłem go do garażu gdzie temperatura była koło 0 i po kilku godzinach odpalił. na szczęście miałem mało paliwa więc wyszalałem to i pojechałem zatankować do pełna paliwa zimowego już. (tankuje tylko na shelu). spryskiwacze odmarzły i zmieniłem płyn na zimowy. Ale spryski reflektorów nie działają. co do tego jak trzeba mieć switała włączone to wiem..

 

Jak sprawdzić ten bezpiecznik. który to jest? sprawdzę i dam znać.

Edytowane przez Kamilek1307

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

porobię kilka fotek dzisiaj ale od razu zaznaczam że nie da się do zwykłego zbiornika wpiąć z pompką i koniec... nie ma gdzie... chyba że zamiast pompki do sprysków od szyb ale jest ona mniejsza i też nie sądzę żeby weszła...

na tych aukcjach widać wyraźnie jakie są różnice między zbiornikami:

bez spryskiwaczy na lampy

ze spryskiwaczami na lampy komplet

sama dolna część i lepsze foto

 

w załączniku macie oba zbiorniki.

 

w poprzednim moim poście jest załącznik w którym widać wszystkie elementy mocujące zbiorniczek 2-częściowy. ja niestety nie dostałem od mojego dostawcy tej "łapy" do mocowania (pozycja 14 i 21) i zapiąłem go tylko na śrubę łączącą oba zbiorniki (pozycja 20). mam nadzieję że zderzak nie pozwoli na rozpięcie i nic nie będzie ciekło.

 

bezpiecznik w zależności od rocznika produkcji auta jest zawsze w puszce C (po otwarciu drzwi kierowcy po prawej stronie od deski) i może to być odpowiednio pozycja 33 lub 35 - 25A lub 30A. dodatkowo pompka jest wysterowana przez przekaźnik (tak jak i pompka od zwykłych spryskiwaczy) i po pociągnięciu za manetkę powinno być go słychać. jeśli nie to znaczy że bezpiecznik na 100% upieczony (przekaźnik i zasilanie pompki jest z tego samego)...

spryski1.pdf

Edytowane przez m3iaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to założyłem temat z problemem dlaczego nie działają spryskiwacze a nie jak założyć spryskiwacze w samochodzie.

 

Czy udzieli ktoś odpowiedzi który bezpiecznik odpowiedzialny jest z system oczyszczania świateł??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bezpiecznik w zależności od rocznika produkcji auta jest zawsze w puszce C (po otwarciu drzwi kierowcy po prawej stronie od deski) i może to być odpowiednio pozycja 33 lub 35 - 25A lub 30A.

 

Czy czytasz tylko część wypowiedzi? czy może nie masz ochoty czytać.

Bo jaśniej się nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pierwsze dwa linki sa takie same ...
poprawiłem już link
Czy udzieli ktoś odpowiedzi który bezpiecznik odpowiedzialny jest z system oczyszczania świateł??

na wszelki wypadek jeszcze raz całość:

bezpiecznik w zależności od rocznika produkcji auta jest zawsze w puszce C (po otwarciu drzwi kierowcy po prawej stronie od deski) i może to być odpowiednio pozycja 33 lub 35 - 25A lub 30A. dodatkowo pompka jest wysterowana przez przekaźnik (tak jak i pompka od zwykłych spryskiwaczy) i po pociągnięciu za manetkę powinno być go słychać. jeśli nie to znaczy że bezpiecznik na 100% upieczony (przekaźnik i zasilanie pompki jest z tego samego)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bezpiecznik w zależności od rocznika produkcji auta jest zawsze w puszce C (po otwarciu drzwi kierowcy po prawej stronie od deski) i może to być odpowiednio pozycja 33 lub 35 - 25A lub 30A.

 

W mojej instrukcji (Passat 2006) napisane jest, że "Urządzenie do mycia reflektorów" to skrzynka po lewej stronie (od kierowcy), bezpiecznik nr 35 (25A).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem bezpiecznik;) Był czarny i na mierniku nie było przejścia;) ALe nie sprawdziłem czy działa bo mam wypucowane autko i nie chce paprać;)

 

Dam znać jak sprawdzę;)

 

Dziękuje wszystkim za pomoc;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ostatnio też zauważyłem u siebie, że przestały działać spryski :dupablada myślałem, że znowu trzeba bedzie rozbierać zderzak, bo wężyk się przetarł, ale sprawdziłem bezpiecznik (u mnie to bezpiecznik pozycja 35 od strony kierowcy (25A)) i był spalony :fajny szybka wymiana i po problemie.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety w moim przypadku wymiana bezpiecznika nie pomogla:(

 

 

w jaki sposob je sie dokladnie wlacza..?? jechalem wolno na swiatlach mijania i naciskalem spryskiwacze trzymalem dlugo krotko kilka razy i nic..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest ustawione żeby co piąte użycie spryskiwaczów szyby załączały sie spryskiwacze reflektorów ale na forum są też przypadki, że myje reflektory za każdym razem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możliwe że gdzieś w adaptacji ustawia się co który raz ma spryskać lampy ale w kodowaniu tego nie ma... jest tylko czas zwłoki i czas aktywacji czyli po jakim czasie zacznie pracować pompka od pociągnięcia za manetkę i przez jak długi czas. oczywiście mato znaczenie jeśli "przyjdzie pora" na mycie reflektorów. jeśli zaraz po odpaleniu auta i włączeniu silnika pociągniemy tylko na chwilę a jeszcze pompka od sprysków się nie uaktywni to dopiero przy 6-tym razie nam spryska lampy

Edytowane przez m3iaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności