Skocz do zawartości
zales

Oświetlenie bagażnika

Rekomendowane odpowiedzi

A może ktoś z pas powiedzieć, gdzie można kupić mikrozłącze znajdujące się w zamku bagażnika? Mam paska z 2000r w wersji variant, a serwis twierdzi, że mikrozłącze jest razem z zamkiem i musze kupić cały zamek. Może ktoś przerabiał już ten temat i wie gdzie to ustrojstwo kupić - może jakiś zamiennik ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A może ktoś z pas powiedzieć, gdzie można kupić mikrozłącze znajdujące się w zamku bagażnika? Mam paska z 2000r w wersji variant, a serwis twierdzi, że mikrozłącze jest razem z zamkiem i musze kupić cały zamek. Może ktoś przerabiał już ten temat i wie gdzie to ustrojstwo kupić - może jakiś zamiennik ??

 

oryginalny zamek w aso to koszt koło 70-80pln więc nie opłaca się kombinować lub szukać zamienników

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr. X

Dzwoniłem przed chwilką do serwisu w Zielonej Górze i za mikrowłącznik chcę 97zł. Straszny rozstrzał w cenie między serwisami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie brak swiatl w bagarzniku to przedewszystkim kabelki przerwane kture przechodza z klapy do bagarznika obetnijcie cały kołnierz i delikatnie pociagajcie napewno jakis wam wyjdzie i tu bedzie przyczyna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, u mnie również nie działa światełko w bagażniku więc muszę dobrać się do tego mikrostyku. Mam jeszcze jednak inny problem. Kiedy otwieram obojętnie, które drzwi to zapalają mi się wszystkie lampki wewnętrzne zamiast jednej odpowiedzialnej za dane drzwi? Czy ktoś z Was miał podobny problem?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kiedy otwieram obojętnie, które drzwi to zapalają mi się wszystkie lampki wewnętrzne zamiast jednej odpowiedzialnej za dane drzwi?

 

i tak właśnie ma być

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś spotkał się z takim problemem że niby wszystko działa dobrze tylko że na wyświetlaczu na zegarach cały czas świeci się kontrolka jakoby tylna klapa była otwarta ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy ktoś spotkał się z takim problemem że niby wszystko działa dobrze tylko że na wyświetlaczu na zegarach cały czas świeci się kontrolka jakoby tylna klapa była otwarta ?

 

uszkodzona krańcówka w zamku tylnej klapy

variant 3B9 827 505 E koszt około 20€ (wbudowany mikrowyłącznik)

limuzyna 3B5 827 505 M koszt minimalnie ponad 20€

wg etki można wymienić sam przełącznik, któty występuje osobno 8D5 959 489 niecałe 9€

Edytowane przez Mr. X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi proszę, czy dobrze rozumiem, mikroprzełącznik znajduje się w tej białej obudowie? Na szybko dziś zdjąłem boczek i zrobiłem foto, ale nie miałem czasu na dalsze oględziny :)

 

zamek1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie - włącznik jest w samym zaczepie ryglującym się do nadwozia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, masz na myśli:

 

zamek2.jpg

 

Tam gdzie idą brązowe kabelki?

Jeśli psiknę tam WD 40 (mam też preparat do czyszczenia styków) to nie zrobię tam zwarcia? (najwyżej będzie świecić nonstop :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej dobrze się to pooglądaj i zbadaj, bo u mnie to miało troszkę inną budowę niż te w zamkach drzwi. Najlepiej wymontuj i sprawdź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i stało się, zrobione, to było to co podałem w drugim zdjęciu, wd 40 nie pomogło.

Dopiero rozłożenie na czynniki pierwsze dało rezultat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i stało się, zrobione, to było to co podałem w drugim zdjęciu, wd 40 nie pomogło.

Dopiero rozłożenie na czynniki pierwsze dało rezultat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie natomiast na lampce sa na jednym jak i na drugim "+". Myslalem ze mi miernik zle wskazuje, ale sprawdzalem zarowka ( masa z zaciskami ) i swieci na obu. Co w takiej sytuacji zrobic? Gdzie moze byc usterka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co w takiej sytuacji zrobic?

Sprawdź do czego jest podpięty brązowy kabelek idący do tej lampki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na lampce sa na jednym jak i na drugim "+". Myslalem ze mi miernik zle wskazuje, ale sprawdzalem zarowka ( masa z zaciskami ) i swieci na obu. Co w takiej sytuacji zrobic? Gdzie moze byc usterka?

Wychodzi na to, że masz zwarcie w wiązce. Przewody są gdzieś przytarte i zwierają. A gdzie szukać? najszybciej w wiązce przy klapie - czyli tam gdzie wiązka przewodów najwięcej "pracuje".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co poradzicie jak mi światło nie świeci się po otwarciu drzwi kierowcy na dole w drzwiach i w podsufitce ? Reszta oświetlenia działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co poradzicie jak mi światło nie świeci się po otwarciu drzwi kierowcy na dole w drzwiach i w podsufitce ? Reszta oświetlenia działa.

Zamek drzwi kierowcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wychodzi na to, że masz zwarcie w wiązce. Przewody są gdzieś przytarte i zwierają. A gdzie szukać? najszybciej w wiązce przy klapie - czyli tam gdzie wiązka przewodów najwięcej "pracuje".

@Danek75 chyba nie do konca masz racje, bo to zwarcie robi "+"(czerwono-czarny) ktory idzie od modulu komfortu i na lampce konczy. Pytanie ktoredy on teraz idzie. Wydaje mi sie ze od strony pasazera. TYlko za nim ten kabel trafia do modulu komforu to wczesniej sie laczy z innymi czerwono-czarnymi kablami. Nie wiem czy da sie namierzyc to przerwanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności