Skocz do zawartości
jedrus

Czego brakuje Ci na forum?

Rekomendowane odpowiedzi

Przy każdym modelu Passata jest podtemat WARSZTAT np. B6-B7

Brakuje mi podtematu ELEKTRYKA dział OGÓLNO-ELEKTRYCZNY.

W dzisiejszych czasach przy takim stanie zaawansowania elektryki i elektroniki jest bardzo dużo tematów z tym związanych. Sam szukam odpowiedzi na brak oświetlenia wnętrza i na własnej skórze odczułem kłopoty z poszukiwaniem odpowiedzi. Wyszukiwarka ogólna wyszukuje tematy ze wszystkich modeli Passata. Wyszukiwarka w wątku działa, ale jeżeli szukamy wątku to np. na Forum: Passat B6-B7 (3C)

> 2005 jest dzisiaj 2729 wątków. Skopiowałem wszystkie wątki do WORDA z http://forum.vw-passat.pl/archive/index.php/f-20.htmli wyszukuje wbudowaną w WORDA wyszukiwarką wyrazów.

Można by to jakoś ułatwić.

Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi najbardziej brakuje organizacji moderatorów. Zakładając nowy temat człowiek szuka pomocy, mi osobiście nie znalazło nić pod tytułem "płyn chłodniczy" itp, może to wina forum, nie wiem aple nic nie znajdowało. Napisalem temat, patrze i go nie ma. No ok, ale moderator powinien chyba poinformować czy został zmieniony, przeniesiony, wyrzucony czy co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisalem temat, patrze i go nie ma. No ok, ale moderator powinien chyba poinformować czy został zmieniony, przeniesiony, wyrzucony czy co

 

Jak to nie ma ? :D

 

http://forum.vw-passat.pl/threads/137177-Bierze-plyn-chlodniczy

 

 

Masz problem z szukaniem kolego smile01.gif . Najlepiej szukaj przez google -> wspisujesz passat forum + szukana fraza 004.gif.

 

Włącz sobie subskrypcje tematów na maila: u góry po prawej ustawienia potem ustawienia ogólne i Domyślny tryb powiadamiania o postach i wybierz jak ci pasuje .

 

 

 

 

Pozdrowionka :vw:

Edytowane przez rainman777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w "życiu towarzyskim" brakuje województwa śląskiego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może już ktoś o tym pisał.... przydałby się wątek manuale, czy coś w tym stylu w każdym z podtematów dotyczących różnych modeli np.:

1 - Passat B6-B7 (3C) / 1.1 Warsztat / 1.2 Manuale

np zrobione w tej formie: http://forum.vw-passat.pl/threads/2114-SPIS-TEMATOW-B5-%283B-i-3BG%29-FAQ-P-O-C-Z-Y-T-A-J

 

Ponieważ na forum znajduje się dużo pomocnych i rozwiązanych problemów zawartych w wątkach, ale są zasypane innymi tematami. Ponieważ podobne problemy są powielane w różnych tematach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ponieważ na forum znajduje się dużo pomocnych i rozwiązanych problemów zawartych w wątkach, ale są zasypane innymi tematami.

 

Najważniejsze ,,manuale'' są w dziale warsztat, spis do b6/b7 jest tutaj:

http://forum.vw-passat.pl/threads/60294-Spis-porad-dla-modelu-B6

 

w weekend uzupełnimy listę...

 

p.s

oczywiście każdy user może poprosić/zasygnalizować o przeniesienie jakiegoś tematu/manualu do działu warsztat

(jeśli nadaje się,sprzątamy dodatkowo temat i przenosimy)

Edytowane przez Blop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z teamtami a raczej fotkami w takich wątkach jak np ten ...

 

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=42076

 

Wchodzisz chcesz poczytać pooglądać fotki a fotek brak bo ktoś korzysta z np fotosika potem o tym zapomina i albo kasuje tam konto albo konto na forum i fotki się tracą.

 

Receptą na to jak ktos już słusznie zauważył jest tworzenie np tutka w pdf. Tylko ze jak widać mało mto jest chętny by to zrobić a "starzy" userzy, mają pretensje niestety czasami nieuzasadnione ;) do nowych ze ponownie pytają o cos co już jest na forum ;) tylko jak widać "na załączonym obrazku" nie zawsze można z tego materiału skorzystać ;)

 

Jest szansa w tej kwestii cos zrobić ? Koledzy ? Koleżanki ? Jakieś własne pomysły ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akurat pomysł z PDFem nie jest głupi ;) przykładowo forum wektry, wszystkie porady itp przerabiane są w pdf'y i wrzucane do specjalnego działu :hyhy w każdej chwili można sobie pobrać, bo są umieszczone na serwerze forum, a nie na jakimś fotosiku czy innym serwerze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, nie znam się... zarobiony jestem :lol

 

 

 

nie mówię tutaj o każdym wątku w technicznym, a o warsztacie. Nie wiem, przykładowo każdy nowy temat musi zawierać w załączniku (znajdującym się na serwerze forumowym) plik PDF z opisem i fotkami. Przykładowo, nie masz laptopa, a net w telefonie zamula. A tak zgrywasz sobie PDFa na telefon i w kazdej chwili możesz sprawdzić kolejny krok ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm...powiem tak. Należy się cieszyć ,że w ogóle komukolwiek chce się robić jakiekolwiek manuale. Jeżeli narzucimy zasady tworzenia manuali myślisz,że ludzie nadal tak chętnie będą to robić? Szczerze w to wątpię ;)

 

Sam pomysł nie jest zły,tego nie mówię ,żeby była jasność......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narzućmy, więc zasady wstawiania zdjęć tylko przez forumowy wrzutnik.... może ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już znam odpowiedź :lol2

 

wrzutnik jest po to ,żeby ułatwić wrzucanie zdjęć userom, 1/3 z tego nie korzysta bo coś tam,1/3 nie ma pojęcia o jego istnieniu bo ogranicza przeglądanie forum do kilku wątków i nie są to komunikaty i propozycje,co o czytaniu regulaminu już nie wspomne :wmorde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby przy próbie wstawienia zdjęć pojawiało się info(nie wiem, czy jest to technicznie możliwe, tak tylko gdybam) o jedynym słusznym narzędziu, wszyscy zainteresowani dowiedzieliby się.... w końcu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kto chętny zabrać się za warsztat i poprzerabiać tematy w PDF ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To kto chętny zabrać się za warsztat i poprzerabiać tematy w PDF ? ;)

a jaka belka za to będzie przysługiwać ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności