Skocz do zawartości
radas

Klapka zasłaniająca miejsce na lewarek - jak przymocować ?

Rekomendowane odpowiedzi

ja tak samo przykleilem na stale i nic sie nie odrywa ani nie gubie. w poprzednim pasku ich nie mialem i troszke mnie draznilo to jak patrzylem na ten ubytek w progu:)

 

ps. ostatnio jak wyjezdzalem z gieldy samochodowej to znalazlem ta zaslepke, wiec jak zgubie teraz nawet ta przyklejona to bedzie jedna w zapasie;p:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów miłośników i użytkowników VW. Może to trochę dziwne, ale od dłuższego czasu ciągle wypadają mi zaślepki w progach (te od lewarka). Szczególnie zimą jest to dokuczliwe w sytuacjach oblodzenia tej części progu. Zakup na aukcjach internetowych nowej zaślepki to wydatek rzędu 40 - 60 złotych za sztukę, oczywiście plus przesyłka pewnie ze 15 zeta. Przy moich kłopotach straciłem już pięć (pewnie ze dwie to ukradli)wówczas postanowiłem samodzielnie jakoś załatać tą ohydną dziurę. Wpadłem na pomysł wykonania tej zaślepki we własnym zakresie. Może to być trochę dziwne, że mając auto za 25 tysięcy ktoś się w takie coś bawi, ale cóż spróbowałem. Do wykonania posłużyły mi dostępne w zasięgu ręki materiały. Otóż listwa z drzwi malucha (126p) śruba 10- tka, kawałek blaszki, drucik ok. 10 centymetrów i klej z tzw. gila. (montażowy pewnie mógłby być jakiś silikon) z listwy maluszka wyciąłem kształtne cacko wg wymiaru dziurki. Najlepiej z górnej części listwy gdyż wówczas kształt krzywizny jest idealny. Następnie przy pomocy "gila" oblepiłem z tyłu całość i pasuje jak ulał. Widok z tyłu zapewniam, że nie zachęca, ale od przodu nie do rozpoznania. Jak mi się uda wstawię zdjęcia. Może się komuś przyda. Pozdrawiam.

1.jpg

2.jpg

Edytowane przez Jakub0011

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zakup na aukcjach internetowych nowej zaślepki to wydatek rzędu 40 - 60 złotych za sztukę, oczywiście plus przesyłka pewnie ze 15 zeta.

 

Wczoraj placilem 32pln w aso.

Nie wiem tez jak to mozliwe ze ciagle je gubiles,ale one naprawde ciasno siedza... Moze cos nie tak bylo w mocowaniu tej klapki od strony progu...

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam przed zima zgubilem prawa ale byla uszkodzona i tez kupilem w aso za ok 30 dych

a moze mocowanie tych zaslepek masz uszkodzone w progu powinna sie zapinac na takie dwa bolczyki ktore sa w progu w gornej czesci mocowania a nastepnie zatrzasnac cie na dole

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zakup na aukcjach internetowych nowej zaślepki to wydatek rzędu 40 - 60 złotych za sztukę, oczywiście plus przesyłka pewnie ze 15 zeta.

 

jak ktos nie ma blisko aso to na allegro mozna kupic juz za 25,5 z przesyłka

na zimę to najlepiej wyciągnąc je z progów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,u "nas" w enerdowskiej części Zgorzelca 6 euro winszują sobie za sztukę w serwisie-wiem ,bo zafundowałem sobie ostatnio komplet.

Niestety,cieszyłem się nimi tylko cztery dni-zmieniły właściciela bez mojej wiedzy...proszę codziennie Najwyższego aby niepozwolił mi zatłuc skur.....a któremu do łap się one przykleiły,mam rodzinę nie chcę iść siedzieć za dziada.12 euro i jakieś bydle nawet na to się połakomiło-szok!

Inna sprawa to po ch... geniusze w Passacie zafundowali taki patent?!

Komu i na co to potrzebne i jak bez niego radzą sobie właściciele innych aut...pozdrowienia dla passatomaniaków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie połapałem trytytkami, jak wyskoczt zaślepka z mocowań to zawiśnie na trytytce a i ukraść troche trudniej. Taki patent smiga bez wypadania ponad rok. Trytytka to taka opaska samozaciskowa najczęściej czarna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzieliscie moze te zaslepki na ebay-u w uk ?? bo nie moge znalezc a jedna odpadla mi :) bez zaslepki auto nieciekawie wyglada heh wiec jesli nie znajde na Ebayu to bede musial sie pofatygowac do serwisu :) jak by ktos widzial to prosze o Linka

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki ale chodzilo mi o jakis link z ebay-a w Uk :) bo na allegro to widzialem ze sa, ale cos mi sie wydaje ze w piatek bede musial sie do Vw pofatygowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym różni się prawa i lewa zaślepka?

Która jest na którą stronę? Najlepiej jak by ktoś mi podał numery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czym różni się prawa i lewa zaślepka?

Która jest na którą stronę? Najlepiej jak by ktoś mi podał numery.

Niczym sie raczej nie róznia. Wygladaja identyczinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję każdemu, żeby przyklejać te zaślepki. Ja już kilka zgubiłem (znaczy się ukradli - pewnie inni użytownicy passatów). Przyklejonych nikt nie zapie***li. A samochód spokojnie można podnieść nie zdejmując ich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Która jest na którą stronę? Najlepiej jak by ktoś mi podał numery.

 

Nie wiem czy się różnią, ale numery są inne.

 

3B0 853 917 lewa strona

3B0 853 918 prawa strona

 

Volkswagen czasami ma identyczne części, ale numery już nie - taka polityka marketingowa.

W tym może być podobnie jak napisał "maly3310".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czy się różnią' date=' ale numery są inne.

 

3B0 853 917 lewa strona

3B0 853 918 prawa strona

 

Volkswagen czasami ma identyczne części, ale numery już nie - taka polityka marketingowa.

W tym może być podobnie jak napisał "maly3310".[/quote']

Arek, tu jest jak piszesz tez osłony się niczym nie różnią a są inne nr bo są na dwie strony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Arek, tu jest jak piszesz tez osłony się niczym nie różnią a są inne nr bo są na dwie strony

Słuchaj wymieniłem ich kilka i naprawdę są takie same. Jeśli chodzi o wygląd i mocowania to niczym się nie różnią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swoją klapkę przymocowałem w ten sposób.

 

DSC00495.JPG

DSC00496.JPG

DSC00498.JPG

 

Śrubki oczywiście nierdzewne (10sztuk ok. 1zł).

Do jednej klapki potrzebne są cztery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności