Skocz do zawartości
Michal1980

Sygnal dzwiekowy od spryskiwaczy

Rekomendowane odpowiedzi

jeśli jest mało płynu i przekręcę kluczyk w stacyjce to pojawia mi się komunikat o tym (rysunek i informacja słowna) na wyświetlaczu pomiędzy zegarami, zeby to skasować musze nacisnąć przycisk na manetce wycieraczek, ten do przełańczania funkcji w komputerze, wtedy znika informacja słowna, i pozostaje tylko rysunek, aż do uzupełnienia płynu (rysunek 1/3 wyświetlacza, informacja słowna 2/3 wyświetlacza)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez pojawia sie rysunek i napis, ale znika po 5 sek i potem jest ta informacja dostepna tylko w funkcji car sataus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy u Was podczas odpalania silnika (i gdy na chwilę zapalają się kontrolki) zapala się kontrolka niskiego poziomu płynu do szyb?

Jeżeli faktycznie poziom płynu jest za niski, to tak. Tak samo z małą ilością paliwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MadMax
A czy u Was podczas odpalania silnika (i gdy na chwilę zapalają się kontrolki) zapala się kontrolka niskiego poziomu płynu do szyb?

Jeżeli faktycznie poziom płynu jest za niski, to tak. Tak samo z małą ilością paliwa.

 

Zraz zaraz, jeżeli mam pełny bak paliwa to podczas uruchamiania silnika zapala mi się na 2 sek kontrolka paliwa (tak jak pozostałe kontrolki) i zaraz gasną. Podejrzewam, że gdy płynu do szyb jest full to również taka kontrolka się na chwilę zapala.

 

U mnie się w ogóle nie pojawia ani na początku ani gdy płynu brak. Chyba udało mi się zlokalizować ten czujnik czy ktoś mógłby potwierdzić że to jest to. Od czujnika odchodzą dwa kabelki.

 

Numer tego czujnika to 7M0919376 zamiennie może tam być również zaślepka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na to wychodzi że to on

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 4MOTION_LBN

U mnie również zaświeca się przy odpalaniu i piszczy, potem zdarzy się, że czasem pisknie, ale nie 4, czy 5 razy pod rząd. A komenda wyskakuje co jakis czas, ale bez dzwięku na góre wyświetlacza, na chwile przysłaniając wyświetlane info o radiu czy nawigacji. A płyn leci bo xenon i mycie lamp! Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zraz zaraz, jeżeli mam pełny bak paliwa to podczas uruchamiania silnika zapala mi się na 2 sek kontrolka paliwa (tak jak pozostałe kontrolki) i zaraz gasną. Podejrzewam, że gdy płynu do szyb jest full to również taka kontrolka się na chwilę zapala.

Tak, tak - jeżeli płyn i paliwo mam ponad minimum - wtedy oczywiście przy uruchamianiu te kontrolki świecą się, ale zaraz gasną ze wszystkimi. A jeżeli paliwo mam tylko w rezerwie lub minimum płynu, to przy przekręceniu kluczyka dostaję sygnał dźwiękowy i odpowiednia ikonka świeci się stale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Shark

Witam szanowne grono.. Mam taki problem: Jest mało płynu do spryskiwacza po przekręceniu kluczyka nie piszczy mi nic, a kontrolka pali się cały czas nawet po zapaleniu silnika (to dobra oznaka) ale nic mi nie piszczy. Czy jest to poważny i trudny do usunięcia problem i czy kosztowny, bo nie wiem jak jest z innymi komunikatami np. rezerwa, czy piszczenie jest powiazane ze wszystkimi komunikatami czy moze byc tak ze przy plynie nie dziala a przy rezerwie zadziala ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam szanowne grono.. Mam taki problem: Jest mało płynu do spryskiwacza po przekręceniu kluczyka nie piszczy mi nic, a kontrolka pali się cały czas nawet po zapaleniu silnika (to dobra oznaka) ale nic mi nie piszczy. Czy jest to poważny i trudny do usunięcia problem i czy kosztowny, bo nie wiem jak jest z innymi komunikatami np. rezerwa, czy piszczenie jest powiazane ze wszystkimi komunikatami czy moze byc tak ze przy plynie nie dziala a przy rezerwie zadziala ?

 

Z tego co pamiętam można przestawić sposób sygnalizacji końca płynu do spryskiwaczy(tylko kontrolka i brak informacji na wyświetlaczu) zmieniając w któreś funkcji bodajże KRAJ (szukaj bo na forum czytałem) i w zamian tego zyskujemy przypomnienie o niezapiętych pasach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego co pamiętam można przestawić sposób sygnalizacji końca płynu do spryskiwaczy(tylko kontrolka i brak informacji na wyświetlaczu) zmieniając w któreś funkcji bodajże KRAJ (szukaj bo na forum czytałem) i w zamian tego zyskujemy przypomnienie o niezapiętych pasach.

 

a można włączyć taką funkcję (pełny FIS) jaką widziałem w audi a6 by po włączeniu zapłonu pojawił się napis OK koloru żółtego w górnej części FISa???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy jak wyłączyć całkowicie kontrolkę od spryskiwaczy bo cały czas się świeci i nieważne czy ma pełny zbiorniczek czy pusty podłączyłem kabelki na krótko i nic dalej świeci nie mam pojęcia jak ją wyłączyć ale brzęczyk włącza się trzy razy jedynie po przekręceniu zapłonu w trakcje jazdy go już nie słychać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mój problem z kolei wygląda tak iż zbiorniczek mam prawie pusty (woda już nawet nie dolatuje na szybę tylko lecie pijana z dysz) a kontrolka ani sygnał nie ostrzegają mnie przed tym. Były modele b5 które nie miały tef funkcji?? Czy to jest czujnik poziomu?? Jak tak to dlaczego kontrolka nie daj mi znać?? attachment.php?attachmentid=11565&stc=1&d=1241445960

P1020039.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!Odświeżę temat...Otóż w Passku(B5 3B '98r) moich rodziców mam podobny problem.Po załączeniu zapłonu od razu pojawia się kontrolka płynu do spryskiwaczy i pojedynczy pisk.Jest tam 1/2 FIS,próbowałem już czyścić czujnik ale to nic nie dało.Wody jest pełny zbiornik :) Próbowałem też podpiąć zamiast czujnika kabelek na "krótko" i nadal nic.Wyczytałem na forum że można to zmienić VAG'iem-ale dzisiaj z tego nici...Jest jakaś inna możliwość zrobienia tego??Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy a mnie zastanawia wlasnie czy kazdy pasek ma czujnik poziomu plynu? u mnie nic nie sygnalizuje i chcialbym sie dowiedziec czy nie mam poprostu czujnika czy kable pomieszzane? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
koledzy a mnie zastanawia wlasnie czy kazdy pasek ma czujnik poziomu plynu? u mnie nic nie sygnalizuje i chcialbym sie dowiedziec czy nie mam poprostu czujnika czy kable pomieszzane? :)

To przypatrz sie zbiorniczkowi na płyn i będziesz wiedział. Chyba wiesz gdzie jest takowy zbiornik. A szukać należy na jego spodzie (lub w jego dolnej części - jak kto woli).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm nie wiem jak wyglada zbiorniczek ? mozecie mi go opisac?

 

sory ale blondynka nie jestem. chce poprostu zapytac czy jest takowa mozliwosc zebym seryjnie nie mial zamontowanego czujnika ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest taka możliwość. Ja też nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Danek,który zbiorniczek masz?Domniemam że ten mały(zwykły).U moich rodziców czujnik widać jak wyjmie się kierunkowskaz.Tam od góry jest i są podpięte 2 kable.Czujnik to poprostu 2 małe metalowe bolce(działa to na zasadzie przewodzenia :) ) Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak który zbiorniczek? Nie kumam o co pytasz? O zbiornik spryskiwaczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności