Skocz do zawartości
Barth

Opony a twardość zawieszenia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam pytanie odnośnie twardości zawieszenia w Passacie B5 Variant.

W tej chwili mam opony zimowe Goodyear UltraGrip 7+ 195/65/R15

i zawieszenie działa na prawdę komfortowo.

 

Problem polega na tym, że po założeniu opon letnich 205/60/R15

Dunlop Sport FastResponse (alufelgi) samochód staje się odczuwalnie twardy.

 

 

Nie wiem, może akurat te Dunlopy sportowe są jakieś twardsze...

Chyba sprzedam letnie opony i kupię coś miększego.

Macie jakieś propozycje odnośnie "komfortowych" letnich opon?

 

Czy zmiana z 205/60/R15 na opony letnie w rozmiarze 195/65/R15 coś zmieni

w komforcie?

Może lżejsze koło będzie szybciej wybierać nierówności.

 

 

 

Z góry dzięki za pomoc!

Pozdrawiam - Bartek

Edytowane przez Barth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zimówki mam takie same jak ty i jeździ sie wyśmienicie,na Dunlop 205/65/15 jeździłem przez jakieś 3 miesiące ale nie zauważyłem pogorszenia komfortu jazdy czy twardości zawieszenia.Teraz jeżdze na goodyear efficientgrip 195/65/15 i zbytniej różnicy nie zauważyłem.A może ci zawieszenie siada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogólnie guma letnia jest twardsza niż zimowa ale przecież w lato jeździsz na profilu 60 czyli balony jak siemano więc nie powinieneś odczuwać spadku komfotu

w zimę jeżdżę na tych samych GOOdyerkach co Ty i jest miodzio ale w lato przesiadam się na 16 cali i jest mniej miło.jak nie miałem 16-stek to wsiadałem na 15 cali i różnicy nie było kolosalnej...sporo tez zalezy od ciśnienia w oponach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ogolnie to zimowka a letnia maja podobna twardosc ale w roznych warunkach tz zimowka w zimie jest mieka a w lecie twarda dlatego szybciej w lecie sie zuzywa podobnie jest z letnia w lecie jest miekka a w zimie twarda dzieje sie tak zewzgledu na roznice mieszanki gumowej uzytej do produkcji opon dlaczego masz roznice w komforcie ? moze masz letnie juz stare lub poprostu zaduzo nabijasz w nie powietrza zobacz na klapke wlewu paliwa ile masz miec i sprawdz ile masz lub poprosu zobacz jak masz stare opony bo po latach guma zmienia swoje wlasciwosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te opony letnie są typu High Performance oraz zostały stworzone dla aut o dużej mocy, co za tym idzie muszą zapewniać stabilność nie tylko podczas szybkiej jazdy na wprost ale również przy skrętach. Żeby nie powstawał efekt uginania opony przy skręcie i co za tym idzie pływania auta (spóźnionego reagowania na zmianę kierunku) ścianki boczne muszą być twardsze. A ta przestrzeń opony odpowiada za komfort jazdy.

 

Musisz pomyśleć o bardziej miękkich oponach przeznaczonych do spokojniejszej jazdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to pora na odwiedzenie działu - sprzedam :)

 

Robię fotki i oddam moje FastResponsy komuś o zacięciu sportowym :)

A jakie opony polecacie zamiast tych DUNLOP?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to pora na odwiedzenie działu - sprzedam :)

 

Robię fotki i oddam moje FastResponsy komuś o zacięciu sportowym :)

A jakie opony polecacie zamiast tych DUNLOP?

polecam cos o szerokosci 205 a profil tz wysokosc 60/ moze 65 a firma to zalezy jaki masz portfel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno miękkie są Micheminy, ale patrz na ich przeznaczenie !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślicie, żeby dawać 205/60/R15 a nie 195/65/R15?

 

Czy oprócz aspektów przyczepności i estetyki 205

będą również wygodniejsze od 195?

Edytowane przez Barth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ogolnie to zimowka a letnia maja podobna twardosc ale w roznych warunkach tz zimowka w zimie jest mieka a w lecie twarda dlatego szybciej w lecie sie zuzywa

kolego wojta nie pomyliłeś aby czegoś? Zimówki zachowują swoją miękkość w ujemnych temperaturach a próbowałeś pojeździć na nich na plusowych temperaturach?One w lato nie twardnieją -robią się jeszcze miększe i dlatego szybciej się zużywają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj że im bardziej szeroka opona tym łapie więcej nierówności i do tego może cię nosić w koleinach. Jeżeli zależy ci na komforcie ja postawiłbym na 195. Ale to jest moje skromne zdanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buger - właśnie ja myślę o 195/65/R15.

195 ma większy balon (o 3mm hehe), koło jest lżejsze no i wspomniane

przez Ciebie - koleiny...

 

Ja osobiście skłaniam się ku 195, ale chętnie poznam jeszcze

Wasze opinie za i przeciw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje "ZA" jest na zdjęciu w podpisie 225/45/17 :)

 

!!! To jest komfort ... taczki, ale ... na zakrętach nikt mnie nie dogoni !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę o tych oponach:

Continental ContiPremiumContact II - 195/65R15 91 H

 

Pytanie tylko czy one też nie są wzmacniane do lepszego trzymania

w zakrętach...

Jak tylko zrobi się cieplej to muszę przetestować te DUNLOP

jeszcze dokładnie. Ale i tak liczę na Wasze opinie pod względem

komfortu. Przesiadłem się z wygodniejszego auta do Passata

i teraz szukam gdzie się da wygody ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem i sam przetestowałem na wielu autach większość Continentali ma gumę szybko się zużywającą ale za to dobrze się trzymającą drogi..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak wogóle to z jakim indeksem prędkości są te Dunlopy? Przypuszczam, że im wyższy indeks to i opona będzie twardsza. W Passacie chyba stosowny indeks to V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może Michelin Energy Saver?

Z tym, że też może być problem ze ścieralnością tych opon..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Moja teria odnosnie oponek.....

Zima "15"goodyear Ultra grip komfort oki a nawet bardzo dobry

Lato natomiast 17" 225/45/17 Nexen N3000 indeks V bardzo trwarde na sniegu nie ruszysz z miejsca ,ale lato perfekcja na cieplym asfalcie,ja przyklejone

Komfort wiadomo niższy ale jest naprawde przyzwoicie porwnujac Vectre B na 15' lato jezdzilem to tlucze duzo gozej niz na mioch 17 astkach. Swoje robi patent VW czyli ukochane wielowachaczowe przednie zawieszenie ktore jest moze kosztowne w eksploatacji ale odwdziecza sie niebywalym komfortem nawet na Polskich drogach

 

---------- Post added at 21:44 ---------- Previous post was at 21:43 ----------

 

Dodam ze mam fabrycznie z czytajac z wlepy obnizone zawieszenie ok 200mm i wzmocnione sprezyny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wracajac do tematu zastanawiam sie czy w obu przypadkach bylo te samo cisnienie w oponach, stad moze brac sie ta róznica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest podobna akcja jak u Bartka (u mnie amortki Bilstein B4 po 10 tyś km):

- na zimówkach Continentalach 195/60/15 (ciśnienie 2.0) jest o wiele bardziej komfortowo niż letnie ContiContact2 205/55/16 (ciśnienie 2.0)

- jeżeli łącznie 2-3 osoby + bagaż da się wyraźnie odczuć, że jest bardziej komfortowo?!?!

 

Żadnych luzów, amortyzatory prawie nowe (założone przez doświadczonych mechaników), sprężyny oryginalne 1BA (standardowe zawieszenie)

 

Co więcej porównując twardość mojego sedana do kombi przy podobnych oponach, takie same silniki AVF, u mnie czuć, że zawieszenie jest sztywniejsze... sam już nie wiem czy tak ma być?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności