Skocz do zawartości
beetle

Immobiliser - transpondery, kodowanie

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie potrzebuję pomocy. Mój kolega kupił Passata z niemiec 2005 rok 3BG ze spalonym środkiem. Liczniki też się spaliły. No i do rzeczy, wyciągnołem pin z nowych liczników i teraz mam pytanie odnośnie immo. Kupiłem nową pastylke Megamoc Crypto 48. W licznikach w bloku 22 i w 3 miejscu jest 1, więc powinna się zakodować. Ale jak robię adaptację kontrolka immo gaśnie do czasu jak nie wyłącze kluczyka i go ponownie włączę. Tak jak by nie zapamiętywał danych na pastylce. Może kupiłem nie taką. Może facet mi sprzedał do roczników 98-2001. Czy taki właśnie objaw może być? Pomóżcie mi jaki transponder kupić ewentualnie. A może coś jescze w ECU jeszcze muszę zaprogramować. Mam VAG commander 3.6 i Vag-COM. Podobno pastylki wyglądają tak samo od 3B i 3BG a może się różnią.

Czekam z niecierpliwością na odpowiedzi po kolega trochę się namęczył z wymianą całego środka i chciał usłyszeć swój silniczek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba zrobic adaptacje liczika do ecu. pastylka jest taka sama w 3b 3bg - c48.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

wie ktoś może jaki licznik bedzie siedzial w passku b5 1998r tdi 110 afn ?słyszałem ze vdo ale pewności nie mam.:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikt nie odpowie Ci na to pytanie raczej. wiekszosc paskow miala vdo ale nie wszystkie. trzeba sie podlaczyc vag comem i sprawdzic....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam takie pytanie czym różni się transponder megamos crypto 48 czysty i prekodowany (czyli wstępnie przygotowany do danego auta)

kupiłem passka z 2002r w dieslu i chcę do niego zakodować dodatkowy kluczyk i teraz do końca nie wiem czy kupić transponder megamos crypto 48 prekodowany czy czysty???? czy jak mam transponder czysty to mogę zakodować immo tam gdzie są transpondery prekodowane??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potrzebujesz czysty ale mozesz tez kupic prekodowany.

w b5 mozesz uzyc obu bo ten system nie sprawdza/nie wymaga prekodowania. poprostu go pomija i bez znaczenia co bedzie w tym bloku to auto to lyknie. ale juz np w golfie 5 musisz miec prekodowany pod marke - czyli c48 vw. zwyklego czystego c48 nie zakodujesz.

tak jest do konca roku modelowego 06. od 07 jest jeszcze prekodowanie CS ale to juz wyzsza szkola jazdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam

mam takie pytanie czym różni się transponder megamos crypto 48 czysty i prekodowany (czyli wstępnie przygotowany do danego auta)

kupiłem passka z 2002r w dieslu i chcę do niego zakodować dodatkowy kluczyk i teraz do końca nie wiem czy kupić transponder megamos crypto 48 prekodowany czy czysty???? czy jak mam transponder czysty to mogę zakodować immo tam gdzie są transpondery prekodowane??

 

Ja mam ten sam rocznik (inny silnik) i kupiłem czysty. Przed chwila zakodowałem i cieszę się 2 kluczykami. :D

Kodowanie proste i szybkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
potrzebujesz czysty ale mozesz tez kupic prekodowany.

w b5 mozesz uzyc obu bo ten system nie sprawdza/nie wymaga prekodowania. poprostu go pomija i bez znaczenia co bedzie w tym bloku to auto to lyknie. ale juz np w golfie 5 musisz miec prekodowany pod marke - czyli c48 vw. zwyklego czystego c48 nie zakodujesz.

tak jest do konca roku modelowego 06. od 07 jest jeszcze prekodowanie CS ale to juz wyzsza szkola jazdy.

 

dzięki. po wekkendzie zamówię transponder i opiszę jak przebiegła procedura kodowania kluczyka.

U mnie w mieście wołają 60zł za transponder (jak to pan w punkcie dorabiania kluczy ujął 60zł za specyjale urządzenie w kluczyku aby można było go zakodować) i dodatkowe 180zł za zakodowanie kluczyka bo to jest specjalna procedura i to i tak jest tanio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak na takie miasto jak lodz to 180 to nie jest tanio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Koledzy mam problem z zakodowaniem kluczy.Wymieniłem licznik na pełny fis z passata po lifcie i nie mogę zakodować kluczy.Najprawdopodobniej mam wyłączony immobilizer bo samochód zapala i jeździ nawet samym grotem bez pestki IMMO. Teraz pytanie czy comanderem da rade włączyć IMMO???Numer mojego ECU 038906018FR.

Edytowane przez henryko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najpierw to musisz zrobic synchro licznik-ecu zeby to jakos poskladac. ale jak to wyglada z autem przed liftem + licnzik po lifcie to nie wiem. gdzies chyba byl temat jak to ogarnac

jak auto pali bez pestki to znaczy ze jest immo off zrobione.

o jakim commanderze piszesz bo jest ich kilka.

ale podejrzewam ze da rade. musisz polaczyc sie z ecu i zobaczyc czy jest taka opcja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki comander będzie najlepszy? Bo muszę najpierw kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co przelozyles sobie liczniki i oczekiwales ze bedzie wszystko dzialac samo z siebie?

najpierw ustal czy licznik po liftowy ma racje bytu w aucie przed liftem bo to sa 2 rozne wersje immo i nie wiem czy to sie da poskladac do kupy. vak k+can powinien dac rade o ile - patrz zdanie wczesniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem że będę musiał kodowac klucze ale nie wiedziałem że mam immo wyłączone a posiadam tylko vag tacho vag com. Po południu będę miał comandera bo pojadę kupić tylko która wersję kupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jestem swiezak potrzebuje dorobic nowy kluczyk do paska b5 2002 rok w zakladzie powiedzieli mi ze musza dorobic 2 naraz bo inaczek sie nie da czy to prawda prosze pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie zle wytlumaczyli albo zle zrozumiales. nie trzeba dorabiac 2och extra. jak masz 1 i chcesz dorobic drugi to koduje sie oba w jednej procedurze - stary i nowy. klucze ktore nie beda wkodowane w procedurze wylatuja z pamieci auta.

transpondery ogolnie moga byc kodowane 1 raz ale jak sa zakodowane do danego auta to pozniej mozna je w tym aucie przekodowywac ile sie chce. nie da sie och zakodowac w innym aucie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem w swoim passacie mam oryginalny pilot, lecz nie działa mi centralka tzn nie otwiera i nie zamyka, baterie wymienione, pilot sprawdzony przez elektronika, wiec wszedłem w vaga żeby sprawdzić czy pilot jest zakodowany, lecz nie wiem zbytnio jak to stwierdzić zrobiłem parę zdjęć może ktoś już to przerabiał, może ktoś będzie wiedział czy ten pilot jest już zakodowany i mam przyczyny dalej szukac. PozdrawiamZdjęcie019[1].jpg

Zdjęcie015[1].jpg

Zdjęcie016[1].jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam mianowicie takie pytanie gdyż całkiem niedawno kupiłem paska i dostałem z nim dwa klucze. Jeden działa, drugi wyglada na Sobolewski nie używany ale no niestety "immobolizer active" wiadomość sie ujawnia. Z tej racji chciałbym sie dowiedzieć jaki kabel najlepiej kupić skoro nie posiadam żadnego a chciałbym zaprogramowac klucze żeby mieć ten drugi w razie wu. Samochód jak w profilu, według vin'u z 2005 roku, 1.9 tdi awx. Dodam jeszcze zdjęcie drugiego klucza z numerami i chciałbym sie dowiedzieć od was jakie prawdopodobieństwo jest ze tam znajduje sie prawidłowy pin i jak nie to czy obejdzie sie bez zakupu vag tach czy będzie to konieczne, bo wyglada inaczej jak na pierwszym poście tego wątku? Z góry dziękujemy pomoc

image.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam Golfa IV. Chciałbym zmienić licznik na SE. Mój stary licznik jest immo2 a nowy immo3. Do nowego licznika posiadam PIN. Co muszę zrobić? Czy uda się go zakodować vagiem np Polski Vag 4.9?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem właścicielem audi a3 ale to chyba nie stanowi problemu. Poruszylem temat na elektrodzie:

 

http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=12972197#12972197

 

Panowie pomóżcie jednoznacznie stwierdzić jakie immo siedzi w licznikach vdo. (wsady w wątku na elektrodzie)

Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności