Skocz do zawartości
beetle

Immobiliser - transpondery, kodowanie

Rekomendowane odpowiedzi

Pin jest 4 cyfrowy, nie mozesz miec 11111 , musi byc 4cyfry ktore poprzedzasz zerem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albert, ja mam 4 cyfrowy pin. Jak chce zakodować to muszę poprzedzić PIN zerem i tak robię, ale nie idzie.

Tylko do 'nowego' kluczyka mam wpisać PIN z kluczyka którym daje rade odpalić auto czy z kluczyka który koduje (z 'nowego').

 

I czy w ogóle ten kluczyk ma transponder, który da rade ponownie zakodować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Da rade zakodować ten transponder?

tak transponder jest ok - da sie go zakodowac w tym aucie.

u ciebie immo jest zintegrowane z zegarami (instruments). sharan np ma osobne immo (osobny sterownik) i wtedy te wartosci by byly w immobilizer a nie w instruments.

Z tego co wyczytałem to muszę dodać 0 przed pinem, czyli jak mam pin np. 1111 to mam wpisać 01111. Bo tak robię i nie idzie.

PIN mam wpisywać z tego kluczyka co mi odpala auto czy z tego co chcę zakodować dopiero?

tak 0(4cyfrowy pin)

nie ma znaczneia z ktorego klluczyka zaczniesz

oczywiscie najpierw musisz wlaczyc zaplon (starym albo nowym) wejsc w instr, login itd

co masz na mysli ze Ci nie idzie? jak wpiszesz pin i ok to program "wyrzuci " cie jeden krok do tylu na glowny ekran instruments i wtedy robisz tak jak w procedurze - adaptacja itd. nie oczekuj komunuikatu pin ok czy cos takiego.

Jak próbuje zakodować (wpisać PIN) pojawia mi się następujące okienko.

i jest ok takie okienko powinno sie pojawic

 

---------- Post added at 15:42 ---------- Previous post was at 15:40 ----------

 

Albert, ja mam 4 cyfrowy pin. Jak chce zakodować to muszę poprzedzić PIN zerem i tak robię, ale nie idzie.

Tylko do 'nowego' kluczyka mam wpisać PIN z kluczyka którym daje rade odpalić auto czy z kluczyka który koduje (z 'nowego').

 

I czy w ogóle ten kluczyk ma transponder, który da rade ponownie zakodować?

 

pin wpisujesz tylko raz

wchodzisz w adaptacje i kanal i wpisujesz nowa liczbe kluczy

do it czy ok czy co tam jest bo nie pamietam.

are you sure - tak jestem sure

kluczyk w stacyjce jest zakodowany

wyjmujesz go

wkladasz nowy kluczyjk i przekrecasz zaplon

i to tyle oba sa zakodowane

ten co wyjmiesz ze stacyjki to poloz na siedzeniu pasazera - nie trzymaj obu kluczy zbyt blisko stacyjki bo moze wylapac 2 transpondery w tym samym czasie i wtedy moze zeswirowac. nalepiej jak jeden klucz zawsze lezy na siedzeniu pasazera a drugi jest w stacyjce

Edytowane przez chudy_lis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już dostałeś wyczerpujące info, do dzieła. Jakby był dalej problem to pisz. Ja raz miałem uwalony wsad po korekcji przez kogos zegarów i mialem problem z zakodowaniem drugiego klucza ale dalem radę . pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chudy_lis, kluczykiem którym pale mam kod 1234 (ściema, ale niech będzie).

Mam drugi kluczyk - scyzoryk, którym otwieram centralny, ale odpalić auta nim nie mogę i mam w nim PIN 2345 (też ściema).

I teraz: jak wkładam 'nowy' kluczyk-scyzoryk i chce go zakodować żeby móc nim palić auto to mam wpisać PIN 01234, tak? Czy 02345?

 

A tak w ogóle to wielkie dzięki! I Tobie Albercie również dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka dziwna sprawa: sprawdzam jaki ma PIN kluczyk scyzroyk i mi pokazuje różne kody za każdym razem. Łącznie mi pokazało 3 PINY różne, dlaczego?

 

Jak wpisze już PIN (PIN z tego kluczyka którym daje rade zapalić auto) przy kodowaniu kluczyka-scyzoryka to wyskakuje mi takie coś:

53927658.jpg

 

A jak próbuje zakodować kluczyk-scyzoryk VAG Tacho to wpisuje tak samo PIN z kluczyka którym daje rade zapalić auto i mi się pojawia:

91897342.jpg

 

Ma ktoś jakieś pomysły co jest nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chudy_lis, kluczykiem którym pale mam kod 1234 (ściema, ale niech będzie).

Mam drugi kluczyk - scyzoryk, którym otwieram centralny, ale odpalić auta nim nie mogę i mam w nim PIN 2345 (też ściema).

I teraz: jak wkładam 'nowy' kluczyk-scyzoryk i chce go zakodować żeby móc nim palić auto to mam wpisać PIN 01234, tak? Czy 02345?

Michal - pin nie jest "polaczony" z kluczykiem. nie mozesz miec 2och pinow.

pin jak nazwa wskazuje to jest haslo - takie sezamie otworz sie albo kod do sejfu.

pin jest kodem do immo. jak go wpiszesz (z 0 na poczatku) to immo "otwiera sie" i pozwala na operacje na kluczach.

jak wpisujesz tam ilosc kluczy podczas kodowania ile chcesz miec to immo czeka na te klucze. w Twoim wypadku wpisujes 2 klucze (1 stary i 1 nowy). ten co jest w stacyjce w czasie jak to wpisujesz to zostaje zapisany w pamieci immo. wycaigasz go ze stacyjki i immo czeka na 2gi klucz wkladasz drugi i przekrecasz zaplon. nic wiecej nie musisz robic - immo samo zakoduje drugi klucz. nie musisz ponownie wpisywac pinu ani nic takiego. jesli nie wlozysz drugiego klucza w ciagu ilus tam sekund (cos kolo 30-50 sek) to procedure zostaje przerwana.

mam nadzeje ze juz wiesz o co kaman.

jeslit ta procedura nie zakoduje klucza to mozliwe jest ze masz uwalony wsad i pin jest zly.

 

---------- Post added at 21:22 ---------- Previous post was at 21:19 ----------

 

A jak próbuje zakodować kluczyk-scyzoryk VAG Tacho to wpisuje tak samo PIN z kluczyka którym daje rade zapalić auto i mi się pojawia:

tacho samo Ci powiedzialo ze pin jest zly.

sprobuj zresetowac licznik - options i reset tcho - VDO only czy jakos tak.

ponaddto jak juz probowales zakodowac kluczyk kilka razy i wpisales zly pin to immo moglo sie zablokowac

zaraz napisze ci na pw jak to sprawdzic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
immo moglo sie zablokowac

zaraz napisze ci na pw jak to sprawdzic

, mozesz mi tez podeslac. Z gory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kluczykiem się uporałem. Właściwie nie ja tylko chudy_lis, któremu wielkie dzięki się należą! :) Sam na pewno bym nie dał rady.

Coś wszystko wariowało i mi zczytywało różne PINy, jednak Robert wskazał mi ten właściwy (zupełnie inny niż mi pokazywało VT).

 

A więc wszystkim polecam forumowicza, poświęcił wiele pewnie cennego czasu, profesjonalizm na wysokim poziomie :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z kluczykiem się uporałem. Właściwie nie ja tylko chudy_lis, któremu wielkie dzięki się należą! Sam na pewno bym nie dał rady.

Coś wszystko wariowało i mi zczytywało różne PINy, jednak Robert wskazał mi ten właściwy (zupełnie inny niż mi pokazywało VT).

 

A więc wszystkim polecam forumowicza, poświęcił wiele pewnie cennego czasu, profesjonalizm na wysokim poziomie .

eee tam - pisalem ci ze nie ja odczytalem pin :)

ale staralem sie pomoc i sie udalo - to jest najwazniejsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,jak sie dowiedziec jaki sie ma PIN czyli ten numer skc,poniewaz mam tą zawieszke ale nie widać juz tego numeru na nim,czekam na pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,jak sie dowiedziec jaki sie ma PIN czyli ten numer skc,poniewaz mam tą zawieszke ale nie widać juz tego numeru na nim,czekam na pomoc.

Np. VAG Tacho możesz odczytać pin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam,jak sie dowiedziec jaki sie ma PIN czyli ten numer skc,poniewaz mam tą zawieszke ale nie widać juz tego numeru na nim,czekam na pomoc.

pin a skc to sa 2 rozne rzeczy. pin jest 4ro cyfrowy a skc chyba 7mio o ile pamietam.

pin wyciagniesz z licznika VT jak Michal napisal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

czy mozecie mi doradzic jaki megamos ID mam kupic?

mam dorobiony grot do klucza, jest miejsce na transponder ale nie wiem jaki mam kupic

moje auto to A8 97r 4.2 benzyna (auto dokładnie z lipca 1997r)

z tabelki (http://www.transpondery.pl/Blog%20Posts/a.html) wynika ze ID13 lub ID48:

 

AUDI A8 1995 1997 Megamos ID13 AUDI A8 1997 2004 Megamos Crypto ID48

czyli moze to byc ID13 bo tabelka konczy sie na 1997 ale moze byc to ID48 bo akurat sie tabelka zaczyna

 

auto A8 jest dokladnie z lipca 1997r

 

znalazlem opis ze mozna sprawdzic czy dany klucz mozna zapisac w immo:

[25 - Immobilizer]

[Meas. Blocks - 08]

Select Block 001.

i teraz jesli w pozycji 3 jest cyfra 1 to znaczy ze mozna zapisac badany klucz.

 

jednak ja nie mam jeszcze w dopasowywanym kluczu transpondera wiec nie sprawdze i wartosc bedzie pewnie inna niz 1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trudno powidziec. najaltwiej to podejsc do punktu dorabiania kluczy i kazdy punkt ktory ma jakiekolwiek pojecie o kodowaniu kluczy bedzie mial maszynke do rozpoznawania transopnderow. trwa to 30 sekund i bedziesz wiedzial.

inaczej to jes wrozenie z fusow. mozesz tez kupic 2 (id48 i 13) i sam sprawdzic za pomoca vaga. jak kodowalem u kolegi w A8 to tez myslalem ze bedzie 48 a bylo 13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Wykonałem procedurę zmiany zegarów tak jak zostało to opisane na forum. Wszystko działa klucze dopisane samochód odpala lecz jest jeden niuans,podczas wchodzenia w extra na chwile pokazuje sie VIN mojej fury i nr seryjny immo po czym wartosci te sa zastępowane VIN-em pojazdu z którego zegary zostały wyjęte.

 

Dodam jest to Seat Cordoba 6L z immo3.

 

Dodatkowo czy ktos z forumowiczów bawił się tym programem

VAG EEPROM Programmer 1.18.exe poprzednia wersja 113 z powodzeniem podmieniałem wsady ta sie boję.

 

oczywiście VAG TAcho rozwiazał by sytłacje ale chwilowo nie jest w moim zasięgu.

 

PS. Witam wszystkich i na marginesie świetne forum. Wiele bardzo rzeczowych i konkretnych informacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ! wielu opisyje jak zakodowac transponder kluczyka do aut do 2005 roku wiec juz wiemy wszystko ! A moze cos po kolei jak to zrobic np w turanie rocznik 2006 lub polo rocznik 2006 (CAN ) na co zwrocic uwage jaki transponder ? czy procedura kodowania np VCDS-em jest taka sama jak dla aut bez Can-a ? posiadam VAG K+CAN COMMANDER 1.4 I VCDS 10.6 wiec prosze podpowiedzi bo chetnie bym sprobowal dorobi klucz do turana brata bo ma 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prosze bardzo ->KLIK

co do transpondera to C48 CAN VW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,mam paska z 1999r oznaczenie AVG,zakupilem sobie alarm i podlaczylem,zakupilem sobie rowniez nowa pastylke ID48 (bo mam dwa nowe kluczyki) i za cholere nie da sie zakodowac za pomoca VAG.Wpisuje pin czytez ilosc kluczykow to 1 stary kluczyk normalnie sie zakodowuje ale gdy wkladam nowy z nowa pastylka to nie chce go zaprogramowac.

Sprawdzilem czy transponder da sie zakodowac i w tym polu co ma byc 1 mam zero i czy poprostu sprzedajacy zrobil mnie na 14zł czy kupilem zly transponder?

 

 

aaaa i czy ten napewno bedzie jak cos pasowal?

AUKCJA ALLEGRO

Edytowane przez stade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
aaaa i czy ten napewno bedzie jak cos pasowal?

transponder jak najbardziej OK

Sprawdzilem czy transponder da sie zakodowac i w tym polu co ma byc 1 mam zero i czy poprostu sprzedajacy

odpowiedziales sobie sam na pytanie dlaczego nie mozesz zakodowac.

sprawdzales transponder pred 1szym kodowaniem czy byl ok? zapewne dopiero jak cos nie szlo to sprawdziles wiec teraz nie wiadomo czy sam popsules czy dostales popsuty tranponder. popros sprzedawce o wymiane na nowy. jak ma sprzet to zresetuje ten "zuzyty" i sprzeda go komus innemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności