Skocz do zawartości
beetle

Immobiliser - transpondery, kodowanie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,pomocy mam problem z kierunkiem w lusterku od pasażera komputer nie pokazuje usterki , konkretnie niedostaje napięcia z magistrali która znajdóje się w dzwiach dodam że reszta działa, czyli sterowanie lusterkiem grzanie i opuszcznie szyby.Prosze o pomoc i pozdrawiam.

Edytowane przez maly12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam ,pomocy mam problem z kierunkiem w lusterku od pasażera komputer nie pokazuje usterki , konkretnie niedostaje napięcia z magistrali która znajdóje się w dzwiach dodam że reszta działa, czyli sterowanie lusterkiem grzanie i opuszcznie szyby.Prosze o pomoc i pozdrawiam.

chyba tematy Ci sie pomylily.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

chłopaki przy próbie kodowania immo parę razy wpisałem błędny pin, :sciana teraz znam już prawidłowy, ale nie da rady zakodować, elektryk, który próbował stwierdził, że przez to, że był parę razy wpisany błędnie, jest blokada. Mówi, że da radę to opanować Vag-iem robiąc blokadę czasową, a potem już normalnie wpisując poprawny pin. Interesuje mnie czy dam radę to zrobić samemu, posiadając Vag - a 311 i kabelek. Nie jestem fanem zostawiania auta na cały dzień u kogoś kogo nie znam, chyba wiecie o czym mówię?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chłopaki przy próbie kodowania immo parę razy wpisałem błędny pin, teraz znam już prawidłowy, ale nie da rady zakodować, elektryk, który próbował stwierdził, że przez to, że był parę razy wpisany błędnie, jest blokada. Mówi, że da radę to opanować Vag-iem robiąc blokadę czasową, a potem już normalnie wpisując poprawny pin. Interesuje mnie czy dam radę to zrobić samemu, posiadając Vag - a 311 i kabelek. Nie jestem fanem zostawiania auta na cały dzień u kogoś kogo nie znam, chyba wiecie o czym mówię?

wejdz w 17 instruments i w Measuring Blocks. daj na kanal 024 . zwby moc zakodowac klucze to w kazdym bloku musi byc 0. u ciebie pewnie beda jakies cyferki. oznaczja one minuty. a wiec musisz odczekac tyle minut na wlaczonym zaplonie ile pokazuja te cyferki.

jak sie wszystko wyzeruje to mozesz probowac.

innej metody nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wejdz w 17 instruments i w Measuring Blocks. daj na kanal 024 . zwby moc zakodowac klucze to w kazdym bloku musi byc 0. u ciebie pewnie beda jakies cyferki. oznaczja one minuty. a wiec musisz odczekac tyle minut na wlaczonym zaplonie ile pokazuja te cyferki.

jak sie wszystko wyzeruje to mozesz probowac.

innej metody nie ma

dziękuje za błyskawiczną odpowiedź, pozdrawiam

Chudy_lis miałeś rację, odczekałem niecałe 10 minut aż zeszło do zera i przy pierwszej próbie immo zakodowane :hurra i znowu coś grosza w kieszeni:)

Edytowane przez Kowal44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pewne pytanie dotyczące immo w Passacie b5 1.8 t rok 97. Zgodnie z tym co wyczytałem w tym wątku powinienem mieć immobilizer w zegarach, jednakże po odłączeniu zegarów samochód nadal daje się uruchomić czy to świadczy o lokalizacji immo w innym miejscu???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Mam pewne pytanie dotyczące immo w Passacie b5 1.8 t rok 97. Zgodnie z tym co wyczytałem w tym wątku powinienem mieć immobilizer w zegarach, jednakże po odłączeniu zegarów samochód nadal daje się uruchomić czy to świadczy o lokalizacji immo w innym miejscu???

jakie zegary - zielone czy fioletowe podswietlenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zegary maja podświetlenie w kolorze zielonym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zegary maja podświetlenie w kolorze zielonym

to prawdopodobnie jest osobny modul immo ale nie jestem pewien na 100%.

immo w zegarach bylo chyba od 98 roku modelowego i wowczas zegary mialy fioletowe podswietlenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przewertowałem wątek od początku do końca, całe 6stron (generalnie co strona to podobne pytanie :sciana). Ale do rzeczy.

Pytanie brzmi: Ile kluczyków jednocześnie może być zakodowanych do auta. Teraz mam 2 ori kluczyki. Będę dokładał sterowanie z pilota z kluczykami scyzorykami (2 kluczyki-piloty). W sumie byłoby 4 kluczyki do zakodowania. Czy da radę tyle kluczy zakodować pod auto? Bo coś słyszałem że max to 3 kluczyki.

Z góry dzięki za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zakodowac mozna maxymalnie 4 piloty i 8 kluczy (w rozumieniu immo)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zakodowac mozna maxymalnie 4 piloty i 8 kluczy (w rozumieniu immo)

Dziękować dobry człowieku. żebym mógł to bym dał ci piwko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam pytanie...

Posiadam jeden kluczyk w moim VW Scirocco 2010, chcialem sobie dorobic drugi i tutaj wpadlem na taki pomysl, zeby kupic taki na allegro:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=2644888353

wymienic grot na nowy i dac do wyrzezbienia.

Nastepniem takim VAGiem:

http://allegro.pl/show_item.php?item=2590193912&msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any.&msgtoken=048a25b10f8bf5405c1e387864ffa85323220a1444b540a86acf77d00be2ff62

zakodowac go do mojego auta.

Co sadzicie, da rade tak zrobic?

Dorobienie kluczyka kosztuje 800zl, wiec w tej cenie mialbym juz tego VAGa i zakodowany kluczyc jakbym zrobil jak wyzej.

 

Z gory dzieki za pomoc.

 

Pawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

mam pytanie...

Posiadam jeden kluczyk w moim VW Scirocco 2010, chcialem sobie dorobic drugi i tutaj wpadlem na taki pomysl, zeby kupic taki na allegro:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=2644888353

wymienic grot na nowy i dac do wyrzezbienia.

Nastepniem takim VAGiem:

http://allegro.pl/show_item.php?item=2590193912&msg=Twój+e-mail+został+wysłany.&msgtoken=048a25b10f8bf5405c1e387864ffa85323220a1444b540a86acf77d00be2ff62

zakodowac go do mojego auta.

Co sadzicie, da rade tak zrobic?

Dorobienie kluczyka kosztuje 800zl, wiec w tej cenie mialbym juz tego VAGa i zakodowany kluczyc jakbym zrobil jak wyzej.

 

Z gory dzieki za pomoc.

 

Pawel

 

Zapewne masz immo 5 generacji, więc nie masz innego wyboru jak udać się do serwisu. Nawet sprzęt Arbitus'a za kilka tys. EUR tego nie robi, a ze śmieciowym kablem zapomnij.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak kolega napisal wyzej - zapomnij ze zrobisz to sprzetem za kilkaset zl.

jest sprzet inny niz abritus i to o wiele tanszy ktory ogarnie temat ale to jest wiedza dla wtajemniczonych.

tak na marginesie - ja osobiscie balbym sie podlaczyc klona do ww auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze szkoda, szczerze mowiac myslalem ze ten sprzet co podalem link to jest jakis oryginal, bo daja licencje ze mozna go w warsztacie uzywac. Ale jak twierdzicie ze to jakas podrobka to chyba odpuszcze zakup. Ostatnio zaswiecila mi sie kontrolka poduszki i zastanawiam sie co moze byc przyczyna, to jest kolejna rzecz dla ktorej chcialem kupic jakiegos VAGa. Czy ta kontrolka mogla sie zapalic jak przepalil mi sie bezpiecznik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cytuje "Legalność oprogramowania

oprogramowanie wymagane do działania niektórych naszych produktów, dostarczane jest zawsze na ORYGINALNYCH nośnikach instalacyjnych. BĘDĄC NASZYM KLIENTEM, MOŻESZ SPAĆ SPOKOJNIE "

co to znaczy - oryginalny nosnik instalacyjny????? jestem za glupi zeby to zrozumiec.

kolega kupil cos podobnego i w instrukcji wyraznie napisano - nie robic aktualizacji, nie uzywac na kompie podlaczonym do netu itd. czyli klon ale w ladniejszym opakowaniu z delikatnie zmienionym designem.

moge sie mylic i ani nie namawiam ani nie odradzam - Twoje auto , Twoje pieniadze, Twoja decyzja.

ja mam ori vcds-a w wersji ang ktory kosztowal mnie okolo 1400zl i jestem bardziej niz zadowolony.

sorry za off topa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów , auto które kupiłem (audi a3 1,6 benzynka ,2000 rok) ma tylko jeden kluczyk , zwykły nie scyzoryk . w drzwiach nie ma czerw diody która zapala się po zamknięciu drzwi (jak w moim pasku) . Sprzątałem to autko po zakupie i .... znalazłem rozwalony kluczyk scyzoryk , oryginalny chyba od tej audiki . Klucz ma ułamany grot . Adrenalinka mi się podniosła , panowie jak to sprawdzić ? mam ori klucz ( ze szrotu ) mam też czysty transp ( ta szklana rurka) i VCDS 10 , JAK TO SPRAWDZIĆ czy da radę uruchomić zamykanie na pilota .

Z góry dzięki za wszelkie sugestie

 

Dodam jeszcze że auto ma mały fis , pokazuje temp , otw drzwi itd , piszę to bo było sporo zmian w tych latach , zmiany w środku a buda ta sama. Centralny zamek pneumatyczny , VCDS się łączy bez problemu z kompem.

Edytowane przez kristofero1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
JAK TO SPRAWDZIĆ czy da radę uruchomić zamykanie na pilota .

Albo odczytać nr.modułu komfortu i sprawdzić czy ma sterowanie radiowe,albo spróbować VCDSem zakodować pilot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc wrzucam obiecane zdjęcia centralki P1659_05-10-12.jpg

 

Tak jak pisałem vcds-em mogę dodać kluczyk (robiłem to już do mojego pasecznika) ale będzie potrzebny pin do imobilajzera (stary transpondent zniszczony )

P1658_05-10-12.jpg

Edytowane przez kristofero1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności