Skocz do zawartości
beetle

Immobiliser - transpondery, kodowanie

Rekomendowane odpowiedzi

Jak nie chcesz dorabiać to spróbuj wyjąć pestekę z kuczyka (nie uszkadzając jej )i umieść w okolicy stacyjki powinno zadziałać.

A jak umieści w całości (bez wydłubywania),to nie zadziała?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy wyczytalem ze mozna vag commanderem wylaczyc immo czy zwykly kabel kkl pociagnie vag commandera ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rozłożyć kluczyk na pół i w jednej z części będziesz miał pastylke immo. jest mała i delikatna, więc uważaj. No chyba że masz taki kluczyk z pilotem od razu to będzie wtedy w pilocie.

 

prosze bez herezji!!

transponder nigdy nie jest w pilocie.

pilot sobie a transponder sobie

 

jak masz kluczyk scyzoryk a na 99% taki masz to moge dociac ostrze ze zdjecia i wyslac gdziekolwiek na swiecie, gdzie poczta dociera.

wstaw tutaj zdjecie co polamales i jak to wyglada

co do kosztow - 500 zl w skandynawii to mysle ze ktos podal Ci koszta dorobienia nowego klucza calego z kodowaniem.

jak polamales ostrze to na 99% tyle to nie kosztuje.

jesli tak to od jutra ucze sie jezyka i przenosze biznes do skandynawii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A da sie calkowicie immo wylaczyc przez vag commandera ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da sie ale musisz miec kabel, zwykły kkl nie pójdzie z vag commanderem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
raczej watpie zebys dal rade.

w b6 klucze nie sa w liczniku ale w module komfortu

pin jest w komforcie i w ecua nie w liczniku. ale najwazniejsze to 7 bajtow cs ktore traba odczytac i zapisac do transpondera...

watpie zeby vag tacho to ogarnelo

 

Czym oprócz programatora i zaawansowanych urządzeń odczytać 7 bajtow cs, vag commanderem?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest kilka zabawek, ale wszystkie w przedziale cenowym jak to określiłeś " zaawansowanych urządzeń"

do 95% przypadków jednak 6 bajtów wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podepne sie pod temat

tak wyglada moj transponder z kluczyka...2015-10-31 07.16.23.jpg problem jest taki, ze nie mam zapasowego, wiec samochod stoi unieruchomiony, da sie moze jeszcze ten wyszykowac? jakies rady lub pomysly? ile bedzie kosztowalo zaprogramowanie nowego? (oczywiscie nie mam PINu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taka sprawe :) chcialbym sie podzielic taka kwestia ze jak zamykam auto z pilota to wariuje sam wlacza awaryjne a gdy go otworze i probuje zapalic to kreci ale nie chce zapalic i czasem wlacza sie imobilajzer przy odpalaniu ... Passat 99 rok 1.8 bezyna ... moze ktos by cos poradzil ... myslalem nad tym aby rozkodowac immo i zakodowac go od nowa tylko problem w tym ze nie wiem jak ...

Edytowane przez Przemas87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba żartujesz. .. jak chcesz ta miazge poskładać?

Zadzwoń do fachowca i zapytaj ile będzie to kosztowało. Ceny są zależne od rejonu kraju i lokalnej konkurencji.

Sprawa spokojnie do ogarnięcia w kilka minut dla kogoś kto ma sprzęt i wiedzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
podepne sie pod temat

tak wyglada moj transponder z kluczyka...[ATTACH=CONFIG]137968[/ATTACH] problem jest taki, ze nie mam zapasowego, wiec samochod stoi unieruchomiony, da sie moze jeszcze ten wyszykowac? jakies rady lub pomysly? ile bedzie kosztowalo zaprogramowanie nowego? (oczywiscie nie mam PINu)

Nowy transponder kupic. Vag tacho wyciagnac kod z immo i vcds zaprogramowac nowy transponder. Jakies 5 minut roboty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki Panowie :) taniej wyszlo - za 100zł wyłączyć immobilizer wiec teraz i dorobienie zapasowego kluczyka bedzie tansze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzieki Panowie :) taniej wyszlo - za 100zł wyłączyć immobilizer wiec teraz i dorobienie zapasowego kluczyka bedzie tansze

100zł ? :o

 

Mi zaśpiewali 450zl za wyłączenie immo w polo 2003, 1,2 benz, niebieskie zegary...

 

Wydaje mi się ze układ powinien być ten sam ? I cała procedura ta sama co w passacie ? Czy mogą być jakieś znaczące różnice ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzieki Panowie :) taniej wyszlo - za 100zł wyłączyć immobilizer wiec teraz i dorobienie zapasowego kluczyka bedzie tansze

 

to po co teraz kluczyk dorabiać, śrubokręt kup i tez wystarczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
aniej wyszlo - za 100zł

Nowy transponder koszt kilkanaście złotych. Zarówno PIN jak i zakodowanie klucza do ogarnięcia kablem za 30zł.

Ponadto kabel przydaje się w późniejszym czasie do diagnostyki. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Immo jest w ecu. Wszystko zależy od tego jakie masz ECU. Czasami danie po obd wyłączyć a czasami trzeba ECU na stół wyciągać.

 

Jak wyłączyłes immo to nie zapomnij dołożyć jakiegoś zabezpieczenia bo auto może pojechać w sina dal...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zwykły kabel kkl pod usb, chciałbym nim zcytać pin w swoim passacie, jakiej wersji vag tacho mam użyć aby zadziałala z tym kabelkiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie VAG Tacho tylko jak już to VAG Eeprom Programmer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się jeszcze uprwnić co do pastylki, auto z czerwca 99, niebieskie podświetlenie, ma can. Da się sprawdzić czy to będzie napewno crypto48?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co tu sprawdzać... Oryginalnie powinien być ID48 i raczej nikt tak nie zaingerował, aby było inaczej. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności