Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Zbliza mi sie wymiana przodu, czy wystarczy kupic 2 amroki tylko czy komplet z odbojami itd?

 

Chcialbym Sachsa, ale czy sa rozne modele? Jaki bedzi pasowac do 2009 TDI silnik CBDC?

 

Czy taki konkretnie wystarczy na normalne uzytkowanie:

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=4212155854&msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any.&msgtoken=048a25b10f8bf5405c1e387864ffa85323220a1444b540a86acf77d00be2ff62

Edytowane przez ellah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wymiana serii to ja bym proponował bilstein b4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego na stronie aukcji w tabelce masz napisane wyraznie :

 

VW PASSAT Variant (3C5) (2005/08 -> )

Wersja Silnik / Moc Kody silników

1.4 TSI 122KM / 90KW - 1390 ccm CAXA

1.6 102KM / 75KW - 1595 ccm BSE,BSF

1.6 TDI 105KM / 77KW - 1598 ccm CAYC

1.8 TSI 152KM / 112KW - 1798 ccm CGYA,CDAB

2.0 TDI 140KM / 103KW - 1968 ccm BMP

2.0 TDI 122KM / 90KW - 1968 ccm BVE

2.0 TDI 4motion 170KM / 125KW - 1968 ccm CBBB

2.0 TDI 110KM / 81KW - 1968 ccm CBDC <<<<<<<<&lt;---------------------

 

Zbliza mi sie wymiana przodu, czy wystarczy kupic 2 amroki tylko czy komplet z odbojami itd?

 

Chcialbym Sachsa, ale czy sa rozne modele? Jaki bedzi pasowac do 2009 TDI silnik CBDC?

 

Czy taki konkretnie wystarczy na normalne uzytkowanie:

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=4212155854&msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any.&msgtoken=048a25b10f8bf5405c1e387864ffa85323220a1444b540a86acf77d00be2ff62

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ellah koniecznie z odbojami wymiana by przy nie daj Boże reklamacji i nie było pytania czy wymieniałeś także przy okazji osłony odboje

Sprawdź najwygodniej po nr oryginału z vinu jaki amorek siedzi i na jego podstawie szukaj. W razie czego wrzuć mi na pw to pomogę.

 

 

Ps. Nuttie , nie każdy chyba ma po prostu czas na to by siedzieć i dziubać w numerkach/katalogach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze inne pytanie - czy po wymianie amortyzatorów konieczna jest geometria/zbieznosc?

 

Pytam bo mi tak mechanio sugeruje, ale sam nie jestem przekonany, przeciez to nie drążki..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla pewnosci czy trzyma katy jak powinno to tak lecz nie powinno to miec zadnego wiekszego znaczenia dla geometrii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy po wymianie amortyzatorów konieczna jest geometria/zbieznosc?
Bezwzględnie tak.
lecz nie powinno to miec zadnego wiekszego znaczenia dla geometrii.
Nie masz racji. Do wymiany amortyzatorów/sprężyn trzeba poluzować wahacze, żeby nie ukręcić gum w tulejach. Po takiej operacji zbieżność to podstawa, tak samo jak po wymianie tulei

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, co kraj to obyczaj - dzwonilem do serwisu nawet i mi powiedzieli że nie trzeba... Tak samo inne ASO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę wymienić przednie amortyzatory w B6 2009r. 2.0 TDI CBDC. Powiedzcie mi, czy oprócz tego powinienem coś jeszcze nabyć:

 

1. Amortyzatory KYB numer 335808 Excel-G x2

2. Łożyska amortyzatorów LEMFORDER nr katalogowy 31764 01 x2

3. Poduszki amortyzatorów LEMFORDER nr katalogowy 27184 01 x2

4. Odboje i osłony amortyzatorów

5. Ustawienie zbieżności

 

Czy numeracja się zgadza i czy coś jeszcze powinienem nabyć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość chriso

ja jeszcze śruby od góry wymieniałem

 

ps.

patrząc po różnych wątkach, pół auta wymieniasz, będzie brand new :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chcę wymienić przednie amortyzatory w B6 2009r. 2.0 TDI CBDC. Powiedzcie mi, czy oprócz tego powinienem coś jeszcze nabyć:

 

1. Amortyzatory KYB numer 335808 Excel-G x2

2. Łożyska amortyzatorów LEMFORDER nr katalogowy 31764 01 x2

3. Poduszki amortyzatorów LEMFORDER nr katalogowy 27184 01 x2

4. Odboje i osłony amortyzatorów

5. Ustawienie zbieżności

 

Czy numeracja się zgadza i czy coś jeszcze powinienem nabyć ?

 

łaczniki stabilizatora ,bo pewno sie stare nie dadza bez bolesnie odkrecic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem ostatnio na lemfordera. Coś jeszcze ? Czy to wszystko i jak z numeracją części ?

 

Chriso bez potrzeby nie wymieniam. Auto się buja niemiłosiernie, sprawność przodu niby 50% ale coś jest nie tak. Co do dwumasu i łożyska oporowego - i to i to słychać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak podasz nr nadwozia to ci potiwerdze czy dobre amortki dobrales:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pytanie bo mimo, że amory mają 80% sprawności, to buja się auto jak nawalone.

 

Chcę wymienić komplet przód i tył. Nie wiem tylko co założyć. Przeczytałem ten wątek i co użytkownik to opinia... Fabrycznie założone w B6 są Bilsteiny (oznaczenie 3C0 413 031 AL). Teraz mam dylemat, czy brać Bilsteiny czy Sachsy (jeśli nie ma różnicy to po co przepłacać :D ).

 

Łożyska też od razu wymieniać? Coś jeszcze? Auto ma 240 tys. i oryginalne amortyzatory. Widać, że nigdy tam nic nie było rozbierane jeszcze...

 

[EDIT]

Oczywiście oryginalne oznaczenie dot. przedniej osi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wynik na testerze to jedno a zużycie i ich praca w rzeczywistości to zupełnie inna sprawa.

Gdzieś niedawno widziałem że nawet producent zaleca wymianę co około 100 tyś km.

W praktyce, pomimo takiech ilości procent to założysz nowe i zobaczysz ogromną różnice.

 

 

Czy założysz bilsteina czy sachsa czy kayabę będzie fruwać. Patrz co masz korzystniejsze cenowo Tomek.

 

 

Pozdrówki

marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy założysz bilsteina czy sachsa czy kayabę będzie fruwać.
Nie zgodzę się z tobą. Miałem fabrycznie wzmacniane amortyzatory i założyłem na nie sprężyny eibach -30-30. Przy 18 calach komfort oczywiście nieco się pogorszył, ale trakcja w zakrętach zdecydowanie na plus. Obawiałem się że po założeniu bilsteinów b8 auto jeszcze się utwardzi, a tu zdziwko. Przed wakacjami założyłem na tył B8 i mimo że są krótsze niż fabryczne to

1. Autko poszło minimalnie w górę

2. Zdecydowanie poprawił się komfort jazdy.

 

Więc to jednak nie jest tak że co byś nie założył to będzie ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie zgodzę się z tobą. Miałem fabrycznie wzmacniane amortyzatory i założyłem na nie sprężyny eibach -30-30.

 

ja mam zwykłe amory, więc luz ;)

 

Tak patrzę po cenach, to KYB wychodzi najlepiej w sumie, ale nie ma nic za darmo. Na pewno ta cena jest kosztem czegoś...?

 

[EDIT]

Za 7 stówek można przytulić taki komplet: http://allegro.pl/amortyzatory-kayaba-przod-tyl-passat-b6-b7-odb-i4576438112.html - coś do tego jeszcze? jakieś poduszki, łożyska, łączniki stabilizatora, śruby, nakrętki, coś innego?

Edytowane przez Albercik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poduchy+łożyska+odboje jeśli masz duży przebieg to można, ale to najlepiej wziąć od mechanika (zaufanego) na zasadzie żeby sprawdził czy faktycznie trzeba wymieniać. U mnie z tyłu bałwanki były jak nóweczki przy przebiegu 135kkm.

Łączniki jak nie stukają to po co?

Ewentualnie sprawdzić stan gum w tulejach wahaczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wahacze dolne miałem wymienione niedawno. Łączniki po to, że obawiam się, że w tym staruszku już mogą nie dać się odkręcić i trzeba będzie diaksa użyć... Przebieg duży, nawet jeśli w dobrym stanie poduchy, to pytanie czy nie padną za 10 tys km :P po prostu szkoda roboty, dlatego rozważam też ich wymianę od razu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności