Skocz do zawartości
lofi

Czy warto brac B6 z USA..??

Rekomendowane odpowiedzi

jesli chodzi o amerykanca 2.0 T... posiadam juz od jakiegos czasu... jakies pol roku... na razie nic sie nie dzieje smiga az milo... nawet jak pali czasami duzo ale wiem ze mozna nim wykrecic o wiele mniejsze spalenie... nawet jak troche wiecej spali to daje to satysfakcje z jazdy... denerwujace jest ten czujnik odpowietrzenia wlotu paliwa czy cos takiego... nie chce mi sie z tym meczyc i na razie pali sie kontrolka.. o tyle problem z ta kasa ktora chcesz wydac.. 30000 troche malo za swojego dalem 50000 taki zloty jak bylo juz w ktoryms linku... srodek czarny w skorce, kierownica wielofunkcyjna + "lopatki" tez mozna sie pobawic w rajdowca, jesli warunki pozwalaja i otoczenie... 200 KM to juz nie tak malo... jezdzilem wersja europejska 2.0 150KM manual... czegos mu brakowalo, tej mocy, jak na manual mogli zrobic biegow bo na jednym zero reakcji na gaz prawie... radio troche tez nie ciekawie bo tylko nieparzyste fale... co do swiatel mial zmienione juz na zolte...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy sugerujesz ze te części różnią się dużo od tych "niemieckich" ?? czy masz na myśli inne... marki samochodów "amerykańskich"...

Co do ceny... mam zamiar wydać nie więcej niż 30 000 zł i wiem ze jestem w stanie kupić za tyle samochód z 2006 jak się uda to młodszy...

 

są elementy które się różnią. w razie potrzeby : większy koszt nabycia i dłuższy czas oczekiwania.

Jeśli chodzi o Passaty - za 30 tyś ciężko kupić coś konkretnego ale za 35-40 już można coś znaleść. Jesli utargujesz coś u teksańskich dealerów to pewnie z opłatami zmieścisz sie w 30 tys. Będziesz musiał pewnie odwiedzić VW po sprowadzeniu i powymieniać płyny (nie wiem jak zalewają w TX USA ale w niektórych krajach trochę inne płyny stosują z uwagi na klimat (olej, hamulce, chłodniczy).

Ile teraz może Cię kosztować przewóz tego cudeńka do kraju?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
są elementy które się różnią. w razie potrzeby : większy koszt nabycia i dłuższy czas oczekiwania.

Jeśli chodzi o Passaty - za 30 tyś ciężko kupić coś konkretnego ale za 35-40 już można coś znaleść. Jesli utargujesz coś u teksańskich dealerów to pewnie z opłatami zmieścisz sie w 30 tys. Będziesz musiał pewnie odwiedzić VW po sprowadzeniu i powymieniać płyny (nie wiem jak zalewają w TX USA ale w niektórych krajach trochę inne płyny stosują z uwagi na klimat (olej, hamulce, chłodniczy).

Ile teraz może Cię kosztować przewóz tego cudeńka do kraju?

ten z Texasu to tylko przykład ... cenowy

nie jest to egz. do kupienia ponieważ muszę się wstrzymać gdzieś do września co najmniej koszt transportu to jakieś 1250 $ z Chicago. Może 1500$ ale nie więcej... Auto będzie kupione na specjalnej aukcji (wizyta osobista) tylko dla handlarzy z licencją gdzie ceny są trochę niższe niż od prywatnych sprzedawców bądź dealerów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
do września

 

do września to Ty bracie kupisz w tych pieniądzach o rok młodzy albo 2006 dużo taniej

pozdrawiam i życze powodzenia w zakupach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
do września to Ty bracie kupisz w tych pieniądzach o rok młodzy albo 2006 dużo taniej

pozdrawiam i życze powodzenia w zakupach :)

no i chyba o to chodzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz pamiętać ,że te skóry w Passtach USA to nie prawdziwa skóra tylko EKO , co jest oczywistą porażką w lato.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja musze powiedziec ze kupilem Passacika z 2006 roku z przebiegiem 46 tys mil w maju 2009 salonie vw auto bylo oddane z leasingu wlascicielem byl starszy pan (56 lat) o dziwo auto wyposazone w manualna skrzynie (bardzo nietypowe dla wygodnych amerykanskich grubasow po przejechaniu 10 tys mil zero problemow jezeli chodzi o spalanie to w moim przypadku najmniej ile udalo mi sie osiagnac to 6.5 na trasie ale to byl dlugi dystans na krotszych dystanasach zwykle ponizej 8 w miescie roznie z tym byla ale w 10 spokojnie mozna sie zmiescic

Widzialem to Panskie ogloszenie i proponuje dokladnie sprawdzic auto przede wszytkim na carfax( jezeli byla powazna naprawa powinna byc na raporcie jednak pod warunkiem ze bylo to zgloszone w firmie ubezpieczeniowej jezeli nie to nie bedzie po wypadku sladu) ja w trakcie swoich poszukiwan raz natknolem sie na autko o podobnej cenie zdjecia super carfax czysty maly przebieg poprostu super wiec postanowilem obejrzec na wlasne oczy co sie okazalo : woda w kierunkowskazach, 3 schowki wewnatrz sie nie otwieraly, na 100 proc demontowane byly drzi, pekniecia na desce rozdzielczej, spuchniete przyciski na drzwiach (oczywiscie ani na zdj ani w opisie na ten temat nic nie bylo) Wolalem kupic u dealera VW z gwarancja nowymi oponami felgami, dywanikami za niewiele wieksze pieniazki Zwykle za takiego passata trzeba dac ok 11000 - 13000 $

Przestrzegam przed tymi na allegro komu przy zdowych zmyslach oplaci sie sprzedac auto za 45 tys zl (a takie ceny spotykam ) skoro ktos zaplacil za auto 12 000 zaplacil clo, podatek, akcyze, przeslal takie auto i chce je teraz opchnac za 45 tys zl wiecej niz pewne ze bylo kupione na aukcji za 4 tys

 

PASSAT 2.0 TSI SUPER AUTO POLECAM PRZESTRONNY OSZCZEDNY, WYGODNY KOCHAM TEGO MOJEGO PASACIKA A DODATKOWO TO MOJE PIERWSZE AUTKO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuje za życzenia otuchy ale czasami jednak mam wrażenie ze ludzie nie czytają całości wątku...

podsumowując nie widzę na horyzoncie innego autka które kupie po osobistym obejrzeniu na miejscu w grę wchodzi jeszcze Jetta lub jakiś ładny Golf ale jednak Passat zagościł w mym sercu....na zawsze...

CARFAX znam mam również inne metody sprawdzania samochodu ( mierniki lakieru) VAG...oraz przygotowanie lakierniczo-blacharskie...(rodzinka wśród warsztatowców)

Nie omieszkam opisać ... przebiegu tego zakupu .. ale jeszcze trzeba będzie sprzedać obecny egz. myślę że kolo sierpnia będzie dobry czas... ktoś reflektuje?? ... ciekawe czy byliby prawdziwi nabywcy czy więcej kibiców..

pozdrawiam

 

aha i jeszcze jedno.... czy w tych B6 musi być napisane climatic... ?? bo jeśli nie jest to co to w końcu jest ??

Edytowane przez lofi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie twierdziłem ze nie ma climatronica tylko ze mnie wkurza jego brak a odnosiłem się tutaj do wersji z silnikiem 2.0T FSI

zgodzę się ze ten silnik nie jest wcale jakiś wypasiony dla Maców oni sobie cenią duże silniki dlatego tez te wersje 3.6 są na tzw wypasie ... a tutaj mowa jedynie o 2.0T FSI większy w moim przypadku nie wchodzi w grę no i jeszcze to ograniczenie cenowe do 12-13 ooo$

 

 

aha czy wiecie ze Mercedes dopiero teraz w USA promuje nowość silniki CDI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam Passata z USA i jestem bardzo zadowolony. A tym bardziej że ja lubię wygodne auta, a Passat z USA ma inne zawieszenie. Jest bardziej w stylu Francuskim. Lepiej się prowadzi, zawieszenie jest o wiele miękciejsze od tych naszych Europejskich. Jedyne co, to są Mile, ale to wogóle nie przeszkadza. Jeszcze jedno co, to Menu masz po angielsku, możesz sobie zmienić na inny, ale nie ma Polskiego. Nie ma też takiej możliwości żeby np. w serwisie wgrac Polskiego Menu. Ale jak najbardziej polecam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj się brakiem polskiego menu, bo nawet kupując to auto w polskim salonie, auto też nie przemawia po Polsku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sa tez 2.0 z climatronikem http://www.cars.com/go/search/detail.jsp?tracktype=usedcc&csDlId=&csDgId=&listingId=37000935&listingRecNum=35&criteria=sf1Dir%3DDESC%26alMdId%3D21758%26mkId%3D20089%26stkTyp%3DU%26mdId%3D21758%26rd%3D100000%26crSrtFlds%3DstkTypId-feedSegId-mkId-mdId%26zc%3D11757%26rn%3D0%26PMmt%3D1-1-0%26stkTypId%3D28881%26sf2Dir%3DASC%26sf1Nm%3Dprice%26sf2Nm%3Dmiles%26alMkId%3D20089%26rpp%3D50%26feedSegId%3D28705&aff=national wiecej na http://www.cars.com/go/index.jsp

Ale w tej cenie to moze byc ciężko http://www.cars.com/for-sale/searchresults.action?dlId=&dgId=&AmbMkNm=Volkswagen&AmbMdNm=Passat&AmbMkId=20089&AmbMdId=21758&searchSource=ADVANCED_SEARCH&rd=100000&zc=11757&uncpo=2&cpo=&stkTyp=U&VType=&mkId=20089&mdId=21758&alMdId=21758&alMkId=20089&prMn=12000&prMx=13000&clrId=&yrMn=2006&yrMx=2010&drvTrnId=&mlgMn=&mlgMx=&kw=&kwm=ANY&ldId=&rpp=50&slrTypeId=

I jeszcze jedno patrz na naklejkę na słupku przy drzwiach od kierowcy tam jest data produkcji auta bo ja kupiłem nowego Passata w lipcu 2008 w papierach mam rok produkcji 2009 a na naklejce jest maj 2008 rocznikowo jest ok ale drugi wlascicel to już ma gorzej.

I jeszcze jedno w paskach z USA idzie włączyć wyświetlanie km/h tam gdzie jest przebieg samochodu działa jak się jedzie a jak się stoi to pokazuje przebieg w milach idzie tez włączyć żeby pokazywało przebieg w km

Edytowane przez miczuusa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Game

Witam, jestem nowy na forum.

Mozecie to wyjasnic: Automatic: Six-speed DSG® with Tiptronic®

Jest to informacja z oficjalnej strony US VW dotyczaca rodzaju skrzyni do silnika 2.0T. Nadal uwazacie ze nie montuja DSG w USA dla TFSI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest to informacja z oficjalnej strony US VW dotyczaca rodzaju skrzyni do silnika 2.0T. Nadal uwazacie ze nie montuja DSG w USA dla TFSI?

Przeczytaj wątek kolego napisałem ,że w Passatach od 2008/2009 jest montowany DSG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Słyszałem ze jeśli chodzi o LPG to raczej nie ma tego tematu
wstawienie gazu do samochodu tej klasy to kazirodztwo

 

te 10 l/100 km to taka jakaś średnia
ja mam w prawdzie ciezka stope, srednie spalanie waha sie w tej chwili tzn podczas zimy i nie odsniezonych drog w granicach 15l/100km, zas srednie spalanie od kiedy mam ten samochod (ponad rok) wynosi 13,6l/100km

 

Martwi mnie ( może bardzie denerwuje) brak climatronica w wersji na USA wszędzie te manualne pokrętła

 

noo racja jest to troszke uciazliwe ale ... bozia raczki dała :)

 

No i fajnie będziesz zadowolony zawirusujesz i będzie zrywał asfalt.

rozmawialem jakis czas z teodorem myszkowskim, prowadzi serwis automatycznych skrzyn biegow, nie poleca wirusowania, moze tego skrzynia nie wytrzymac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam jeżdżę 2.0 TFSI, tylko w manualu. Silnik - bajka. W mieście pali ok. 11 l, a na trasie ok. 8, chyba, że wpadniesz na niemiecką autostradę i jedziesz "nieco" szybciej ;) wtedy spalanie rośnie. Średnie spalanie zależy od tego, ile jeździsz w trasie, a ile po mieście. U mnie komputer pokazuje ok. 9,7 l.

 

Słyszałem, ze tiptronic pali trochę więcej, natomiast nie wiem, jak z wpływem na dynamikę jazdy. Teraz montują już DSG.

 

W każdym razie - do silnika nie mam żadnych zarzutów, a jeżdzę nim już 3 lata. Toż to silnik z Golfa GTI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rozmawialem jakis czas z teodorem myszkowskim, prowadzi serwis automatycznych skrzyn biegow, nie poleca wirusowania, moze tego skrzynia nie wytrzymac

Wszystko zależy jak zostanie poprowadzony moment obrotowy. Fakt lepiej w manualu go wirusować. Aczkolwiek 200 a ~230-240KM to nie jest aż taki wysiłek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam 2.0 TFSI z USA, kupiony praktycznie jako nowy z automatem. Auto nie sprawia absolutnie żadnych problemów, jest dynamiczne i nawet tak dużo nie pali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lofi,

tak pytam z ciekawosci, ile wyniesie ciebie takie sprowadzenie paska?

chodzi o wszystkie koszty (transport, akcyza, i wogole co sie tam placi,

bo ja nie wiem, mozesz dac jakies info),

tak sie pytam, bo kuzyn bedzie chcialb kupywac drogiego wuada, i moze by sie

oplacilo sprowadzic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności