Skocz do zawartości
lofi

Czy warto brac B6 z USA..??

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

nie ukrywam ze na koniec roku może ciut wcześniej zamierzam zmienić samochód na Passat B6 okolo rocznika 2006 jedyna opcja jaka wchodzi w grę to tylko zakup w USA jednak z tego co widzę to tylko silniki 2.0 Turbo FSI...

czy warto kupic taki silnik... jak można go porównać z obecnie używanym 1.8T ( o ile się w ogóle da)

Słyszałem ze jeśli chodzi o LPG to raczej nie ma tego tematu wiec z strony czy te 10 l/100 km to taka jakaś średnia ( tylko nie piszcie ze to zależy od ciężkości buta)

 

Chenie poczytam praktycznych porad.. na temat użytkowania tego samochodu

Czy może warto poszukać w TDI (wiem ze będzie bardzo ciężko)

Martwi mnie ( może bardzie denerwuje) brak climatronica w wersji na USA wszędzie te manualne pokrętła:(

 

Dzięki za dyskusje na powyższy temat

Lofi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie odrzucaj wozu ze względu na climatic. Mam i nawet spoko działa. Nie jest to climatronic, ale nie jest tez beznadziejnie.

 

Bardziej bym się zastanawiał czy nie będzie ci przeszkadzał tiptronic zamiast DSG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bardziej bym się zastanawiał czy nie będzie ci przeszkadzał tiptronic zamiast DSG.

Nie zauważysz nawet a jak chcesz mieć w głowie DSG to nalepka na lewarek i po sprawie. Tip nie jest taki zły , nie przesadzajmy!

 

jedyna opcja jaka wchodzi w grę to tylko zakup w USA

Chodzi o budżet czy inny aspekt? W PL można już dorwać ładne Passaty może nie z 2.0TFSI no ale z 2.0TDI 170KM zawirusujesz i będzie chodził lepiej od TFSI a spalanie mniejsze.

 

2.0TFSI zależy jak jeździsz. W GD ciężko będzie zejść poniżej 10L /100km w mieście na trasie powinien wziąć (PRZY NORMALNEJ JEŹDZIE ! ) koło 8/9L więc nie jest tak źle.

 

Jednak jeżeli ktoś ma żwawszy styl jazdy (1.8T B5FL jeździłem w mieście brał spokojnie 15L przy ciężkiej nodze) dlatego 200konny 2.0 ... 20 L nie Twoje :D :D :D

 

pozdrawiam i nie zrażaj się do CLIMATICU i do TIPA :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w wersji na USA wszędzie te manualne pokrętła

dlaczego manualne pokrętła ??? kwestia estetyki ??? climatic TO NIE JEST MANUALNA KLIMA ! nie widzę różnicy poza dwustrefowością i gadżecikami w postaci wyświetlaczy i pokręteł (te w climatiku wygłądają troszkę oldschoolowo :) . Gdzieś tutaj pisali że lepiej się sprawdza w lecie niż klimatronic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za pogaduchy..

jednak wyjasnie kilka kwestii

mialem na mysli ( przykladowy 1 lepszy) taki oto model http://dallas.craigslist.org/dal/ctd/1576664001.html

co prawda lubię mieć jasny środek ale to nie jest konieczny wymóg

Czemu auto z USA bo za ta cenę + koszty transportu (bez cła i akcyzy mienie przesiedleńcze) nic nie kupie w Polsce...

Wiec jestem skłonny kupić bardziej paliwożernego 2.0 TFSI niż szukać w Polsce TDI (porostu mnie nie stać)

 

Co do climatonica to nie wiedziałem ze takowy jest myślałem ze wsadzają tam cały czas to co mam ja pełnego manuala ( nie upieram się przy typowym climatronicu)

 

Mama nadzieje ze niczego nie pomyliłem a co tiptronica

to mam go u siebie aktualnie i nie narzekam całkiem fajni mi się sprawuje.... :) 0

 

Co więcej w temacie ???

 

---------- Post added at 16:55 ---------- Previous post was at 16:46 ----------

 

a i co do silników to widzę że są TFSI 150 i 200 KM .. ale na USA raczej te większe szły 200 Kucykow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a i co do silników to widzę że są TFSI 150 i 200 KM .. ale na USA raczej te większe szły 200 Kucykow

150KM nie ma turbo i jest FSI a 200KM ma turbo i jest TFSI lub TSI:)

Obecnie 2.0 FSI 150KM jest zastąpiony przez 1.8 TSI 160KM

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to już wszystko jasne.... :) czyli jeśli nie dostane w USA a raczej nie dostane TDI :P to będzie to silnik 200 KM 2.0T FSI :) na tiptronicu :)

dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no to już wszystko jasne.... czyli jeśli nie dostane w USA a raczej nie dostane TDI :P to będzie to silnik 200 KM 2.0T FSI na tiptronicu

dzięki za pomoc

Jak nie chcesz 200KM 2.0 TFSI to pozostaje jeszcze 280KM 3.6 V6:)

W USA TDI jest dostępne ale nie w Passacie tylko w Golfie,Jettcie,Jettcie SportWagon (EU Golf Variant) i Tuaregu [informacje ze strony VW USA]

 

Pozdrawiam

Edytowane przez WolF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli jeśli nie dostane w USA a raczej nie dostane TDI :P to będzie to silnik 200 KM 2.0T FSI na tiptronicu

No i fajnie będziesz zadowolony zawirusujesz i będzie zrywał asfalt. Fakt lepszym wyborem byłoby 3.2 260KM nie ma to jak pojemność a nie turbinki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Fakt lepszym wyborem byłoby 3.2 260KM nie ma to jak pojemność a nie turbinki...

Masz racje jest czym pojechać w obu przypadkach dodatkowo 3.6 może być jeszcze 4x4

3.6 w USA ma moc 280KM ,w Superbie jest 260KM a w R36 i CC 300KM

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę się wtrącę :) a usa passacie nie ma dsg? Bo moj szefuncio wyrwał jettę na full wypasie 200kucy i tam ma dsg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3.6 może być jeszcze 4x4

3.6 w USA ma moc 280KM ,w Superbie jest 260KM a w R36 i CC 300KM

Mój błąd oczywiście 3.6L chodziło mi !

Tak na prawdę ten 3.6 nie odstaje dużo do R36 a cena o wiele mniejsza jeżeli chodzi nawet o używki.

 

z ciekawości przeglądałem oferty...

http://dallas.craigslist.org/dal/ctd/1577960084.html

 

W cenie Passata , którego kupiłem wyszedłby z opłatami może troszkę drożej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę taki "biały golasek" ten pasio z Texasu ale w USA jakoś nie przywiązują do tego wagi :)

za prawie 10000 co nam da jakies 28000 + jakieś koszta :/ chyba bym nie wziął.

 

Hihi fajne audio ma ;) jakie śmieszne trymerki do tonów, balansu i fadera, chyba manualne LOL

Edytowane przez Shifty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
trochę taki "biały golasek" ten pasio z Texasu ale w USA jakoś nie przywiązują do tego wagi :)

za prawie 10000 co nam da jakies 28000 + jakieś koszta :/ chyba bym nie wziął.

ale uważasz ze ...co powinno być w takim Passacie ???

 

któryś cie przekonał

http://houston.craigslist.org/ctd/1562035235.html

http://houston.craigslist.org/ctd/1537296104.html

http://houston.craigslist.org/ctd/1537624533.html

 

bo mnie cenowo bardzo przekonują...

Edytowane przez lofi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto oj warto.Sam mam takie auto.Co do porównania ,mój były b5 1.8T, a obecny b6 2.0T to jest duża różnica.Brakuje troche klimatronika szczególnie zimą.Tiptronic spoko wolę go od manuala.Przyspieszenie to mała rakieta szczególnie w trybie S.Spalanie mogę porównać do byłej b5 podobnie.Ja mam czarny kolor,ale ten z ogłoszenia biały też wymiata.Widziałem tam radio na 6 płyt z mp3 i co dziwne z rds.Problem to czerwone kierunkowskazy z tyłu,ale od 2 lat nikt się nie przyczepił.Auto ogólnie dynamiczne, komfortowe i względnie ekonomiczne.Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale uważasz ze ...co powinno być w takim Passacie ???

 

nie chodzi mi o to co powinno być.... to sprawa indywidualna, jeden woli full gadżetów (często w ogóle nie wykorzystywanych) a innemu wystarczy kierownica. Auta na USA i w USA produkowane nie grzeszą bogatym wyposażeniem, taki już urok i mentalność amerykanów (nie oszukujmy się ale Passat w Stanach nie jest samochodem z górnej półki )

 

Ja jestem przeciwnikiem aut z USA, głównie za ich apetyty na paliwo i niekompatybilność części (nie wszystkich oczywiście). Znam osoby które żałują że kupiły amerykanca. Ale to tylko moje zdanie i oczywiście mogę nie mieć racji.

Ale na pewno za ok 35-40 tyś PLN kupisz coś podobnego w Polsce (w wersji euro).

==============================================================

Co do tych innych brałbym tego grafitowo-zielonego (bardzo ciekawy i niespotykany kolorek)

Edytowane przez Shifty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie chodzi mi o to co powinno być.... to sprawa indywidualna, jeden woli full gadżetów (często w ogóle nie wykorzystywanych) a innemu wystarczy kierownica. Auta na USA i w USA produkowane nie grzeszą bogatym wyposażeniem, taki już urok i mentalność amerykanów (nie oszukujmy się ale Passat w Stanach nie jest samochodem z górnej półki )

 

Ja jestem przeciwnikiem aut z USA, głównie za ich apetyty na paliwo i niekompatybilność części (nie wszystkich oczywiście). Znam osoby które żałują że kupiły amerykanca. Ale to tylko moje zdanie i oczywiście mogę nie mieć racji.

Ale na pewno za ok 35-40 tyś PLN kupisz coś podobnego w Polsce (w wersji euro).

zgodzę się... ale ja mam samochód w wersji USA i nie ma problemu z częściami czy sugerujesz ze te części różnią się dużo od tych "niemieckich" ?? czy masz na myśli inne... marki samochodów "amerykańskich"...

Co do ceny... mam zamiar wydać nie więcej niż 30 000 zł i wiem ze jestem w stanie kupić za tyle samochód z 2006 jak się uda to młodszy...

nie pytajcie o szczegóły ... wszystko jest legalne i samochód nie pochodzi z copartu ( znawcy wiedza co to jest)

 

A co do wyposażenia... dla mnie ten samochód już byłby wielkim marzeniem ..

to tyle... dziękuję za każdy głos

 

Zapomniałem dopisać że...właśnie wersje amerykańskie najbardziej mi się podobają wizualnie..a wyposażenie.. właśnie czy wszystko jest niezbędne ?? :)

Edytowane przez lofi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź dokładnie historie konkretnego auta które cie interesuje bo rożnie może być:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdź dokładnie historie konkretnego auta które cie interesuje bo rożnie może być:)
to nie moje pierwsze Auto z USA... dziękuję za dobre rady ... to się ceni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo nie zaszkodzi utworzenie wątku na "bezwypadkowe.net" n/t danego auta, podając w nim numer VIN. Jeśli auto miało jakieś przygody (czytaj: wypadek, podtopienie itp.), to zapewne będą zdjęcia i opis wypadku. W USA jest to dokumentowane :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności