Skocz do zawartości
ernidok

wymiana foteli na ogrzewane??

Rekomendowane odpowiedzi

WItam podepnę się pod temat. Wymieniłem fotele na skórę z alkantarą. Mam problem z wtyczkami od airbag. Wtyczki są nieznacznie inne, niby też 3 przewody, 3 piny ale nie pasują. Kolory przewodów też są inne.DSC_0284.jpg

3 pierwsze zdjęcia dotyczą nowej, 3 następne starej

Chyba te nowe fotele są podgrzewane, a może jest inna przyczyna, że nie pasują??

DSC_0279.jpg

DSC_0280.jpg

DSC_0281.jpg

DSC_0282.jpg

DSC_0283.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie wymieniasz przypadkiem foteli w B6 na takie z B7? Tam się różnią wtyczki od poduszek i trzeba obciąć kabel i dolutować starą wtyczkę(można też kupić gniazdo w ASO i założyć w instalacji auta tak aby nie przerabiać foteli). Kolory są inne ale można znaleźć opis który z którym zlutować. Ja robiłem to raz 2 lata temu i niestety już nie pamiętam kolorów.

Podgrzewanie nie ma nic do rzeczy, wtedy masz po prostu więcej przewodów w dużej 10cio pinowej wtyczce.

 

EDIT:

Tu masz parowanie kolorów:

http://forums.vwvortex.com/showthread.php?3459940-GTI-Rabbit-Seat-Swap-What-needs-to-be-done-Answers-inside

Edytowane przez wojas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączę się do tematu. Czy dużym problemem jest zainstalować grzane stołki w B6? Zdaję sobie sprawę z zakupu najlepiej całych foteli z matami grzewczymi oraz nowy panel climatronic-a. Zapewne żadnej wiązki miedzi pod fotelem nie znajdę więc trzeba będzie ją zakupić. Ktoś zakładał w B6 taki mod?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

parę kabli, bezpiecznik termiczny, kodowanie i działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was montował same maty grzewcze w tylnej kanapie? Posiadam wersje HIGHLINE. Przednie stołki podgrzewane, tył nie a w wyposażeniu skóra jasna. Zimą moja żona marudzi, że jej zimno :0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech żona siada z przodu ;)

Tylna kanapa chyba jest nierozbieralna, z tego co można wywnioskować po fotkach. Na alledrogo wisi jasna skóra kombi, to może lepiej kupić całą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podgrzewanie nie ma nic do rzeczy, wtedy masz po prostu więcej przewodów w dużej 10cio pinowej wtyczce.

ile pinów ma fotel el.+ podgrz. w b6? a ile tylko podgrzewany? czy tylko po tej 10-pinowej kostce jestem w stanie stwierdzić że fotele są grzane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fanaberia. Po co sobie tyłek podgrzewać? Te co są zamontowane spełniają swoje zadanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co.. żeby nie było za nudno;)

 

Duża czarna kostka fotela kierowcy ma 8 pinów (6 grubszych i 2 cienkie przewody), fotel jest częściowo elektrycznie sterowany ale sprzedający nie potrafi określić czy są grzane.

Pomoże ktoś w weryfikacji?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie ma, bo przy podstawowym fotelu (sterowanie elektryczne samego oparcia fotela kierowcy, bez pamięci itp) w dużej kostce są z tego co pamiętam tylko 2 przewody grube. Sprawdź czy pod fotelem kierowcy jest zainstalowany czarny przekaźnik od grzanych foteli - jak jest to będziesz miał pewność, że są grzane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i wszystko jasne, dzięki:ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę. Kupiłem fotele podgrzewane,panel climatronic ze sterowaniem foteli-wszystko od b7. Może ktoś podesłać schemat podlaczenia do bcm i skrzynki bezpieczników. Wszystko co znalazłem dotyczy boertnezów a nie bcm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie może się podłącze. Potrzebuje wymienić fotele na pełną elektrykę z pamięcią oraz oczywiście grzane. Teraz mam tylko elektryczne oparcie i obszar lędźwiowy i są podgrzewane. Czy będzie trzeba przerabiać jakieś kostki czy może wszystko spasować ?? Jaki czas przekładki ?? a może ktoś ze śląska lub krakowa podjął by się wymiany ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisz do Romeo9999 on ci ogarnie temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Neo80 dysponujesz schematem do B7 ? Co prawda mam podgrzewane i wentylowane bez pamięci ale jeśli masz jakikolwiek schemat to lepsze to niż nic.

Fotele czekają tylko problem z instalacją.

Może ktoś inny pomoże ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam dziwny przypadek z podgrzewaniem, zawsze było ok, grzały elegancko. Od dwoch lat fotel kierowcy grzeje na 1 biegu grzeje mocno jak na 5. Ktoś to przerabiał? Fotel pasażera działa ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Kupiłem fotele, ale nie mogę dorwać schematu do rocznika 2012 i foteli podgrzewanych/wentylowanych

Romeo9999 nie odpowiada :rozpacz

Jesli trzeba to postawie piwo albo coś mocniejszego. Jestem zdesperowany bo idą przymrozki i robota w nieogrzewanym garazu to nic fajnego.

:help:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

Pozwolę sobie się podpiąc pod temat. Ja jestem nowym bywalcem forum i nowym właścicielem Paska B7. W związku z czym zwracam się z prosbą do forumowiczów o analizę błedów zczytanych z mojego Passata B7 2013r 2.0 TDI CR 140KM. w zakresie uszkodzenia w pełni elektrycznego fotela kierowcy. Błędy które pokazał mi skanem Vscan Viaken poniżej:

- kanał 36 regulacja fotela kierowcy -uszkodzenie

- kody błedów - 7

- 02340 motor regulacyjny położenia fotela V288

- 02333 motor regulacyjny oparcia V286

- 02330 motor regulacyjny wysokości tylnej części fotela V285

- 02329 motor regulacyjny wysokości przedniej części fotela V296

- 01902 motor regulacyjny położenia dolnego oparcia V230

- 01901 motor regulacyjny wysokości dolnego oparcia V229

- 00003 moduł sterowania

Nie mam programu VCDS, dlatego podaję błędy ze skanera, który posiadam.

Czy te błedy mogą być powiązane z kostkami pod siedzeniem? Czytałem, że w B6 często problemy z fotelami były spowodowane śniedzeniem kostek. Usuwanie błedów w skanerze nic nie daje. Elektryka fotela tzn. regulacja i grzanie działa bez zarzutu poza pamięcią, nie można zapamiętać ustawienia zgodnie z instrukcją. Zastanawiam się czy może nie jest to ten sam przypadek jak w B6, wyjąć wszystkie kostki z kablami od fotela i ponownie włożyć oraz skasować błędy, może pomorze? Czy w przypadku wypięcia i oczyszczenia styków kostek pod siedzeniem trzeba odpiąć akumulator? Fotel ma poduchę powietrzną w sobie. Ewentualnie czy inne jakieś czynności trzeba wykonać aby nie wyzwolić poduchy i aby usunąc te błędy? Z góry dziękuję za odpowiedź i okazaną pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkręciłbym fotel i sprawdził wtyczki pod fotelem które idą do sterownika fotela oraz wtyczkę która idzie od fotela do wiązki pod podłogą (wtyczka 10 pinowa). Jeśli nie działa pamięć to nie jest podłączona do sieci can. Sprawdź tez błędy w module 19 can Geatway .

A najlepiej zóba utoscan ale nie wiem czy tym sprzętem się da to zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info. Sprawdziłem wszystkie wtyki pod fotelem i wtyke idącą pod podłogę. Wydają się siedzieć jak należy na swoich miejscach a błędy dalej są. Wszystkie wtyki w zasadzie można wyjąć bez wyjmowania fotela, pod fotelem jest dość dużo miejsca. Tylko problem jest z wtyka idącą do podlogi, ciężko jest ja wyjąć. Czy trzeba odłączyć akumulator przed wyjeciem tej wtyki? Ten skaner działa tak samo jak vcds tylko ma mniejszy ekran. Popatrzę i przeszukam błędy w module 19.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności