Skocz do zawartości
ernidok

wymiana foteli na ogrzewane??

Rekomendowane odpowiedzi

witam,w końcu nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie - mianowicie - mam w moim passacie fotel kierowcy elektryczny, pasażer manual chcę zmienić na elektryczne oba i podgrzewane skórzane oba, ktoś wie jak podłączyć drugi fotel żeby działał?bo rozumiem że ten jeden będę miał wtyki plug?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam podłączenia p&p, jak chcesz mieć fotele podgrzewane to musisz oprócz foteli kupić wiązki do foteli + nowy panel klimatronica. Kable możesz zamówić z kufatec.de lub kunset.de. Jest jeszcze jakaś firma na alledrogo która się reklamuje że robi wiązki na zamówienie.

Edytowane przez Zielas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Sam przekładałem na full opcję i nie koniecznie trzeba kupowac wiazki jeśli brak tylko pojedyńczych kabli.

Wpierw trzeba sprawdzic co jest w samochodzie czyli jakie kable są i gdzie, i potem najlepiej dostować to do wtyczek w fotelach ewentualnie coś przełożyć lub dołożyć.

 

Jeśli nie masz grzania to trochę wiecej pracy Cię czeka.

Połączenia warto sprawdzic w Elsie i na nich bazować.

Jeśli chcesz podaj mejla podeślę to z czego ja korzystałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecież napisał że ma tylko elektykę kierowcy i brak ogrzewania, ma sobie sam wiązkę poskładać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy to wszystko będę musiał później programować vag-iem?? tak jak mówiłem mam fotel tylko jeden elektryczny także do drugiego muszę robić instalację :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety na przelomoe 2005-2006 były 2 opcje grzanych foteli. Wersja z 2 sterownikami (sterowniki 6 PIn) i wersja z jednym sterownikiem (8PIn) w wersji z 2 - prawie wszytskie kable idą do obu foteli osobno, w wersji z jednym, fotele połaczone są jak by razem ,a tylko sterowanie do fotela idzie od climatronic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to gdzie się znajdują te sterowniki żeby sprawdzić, w fotelach?

Edytowane przez Zielas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to gdzie się znajdują te sterowniki żeby sprawdzić, w fotelach?

 

Tak czy tak przymocowane do stelaża fotela kierowcy. Oczywiście od spodu, żeby było trudniej się dostać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyłączę się do tematu, bo może ktoś będzie znał odpowiedź na moje pytanie, a mianowicie w grzanych fotelach mam 1 sterownik (8 pin) 1Z0 959 772 i fotel pasażera grzeje O.K., a fotel kierowcy niestety nie grzeje. Czy jest możliwe, że jest uszkodzony właśnie ten sterownik, który wyżej wymieniłem? Dzięki za ewentualne podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam napisałeś że jest tylko jeden sterownik, więc nie możliwe żeby nie działał jak jeden fotel jest ok. Z tego co widzę masz auto z 2005 gdzie były dwa sterowniki, może wymieniłeś fotele a wiązka w samochodzie została stara. Sprawdź też bezpiecznik 37 (25A) po stronie kierowcy i 39 (10A) po stronie pasażera (nie potwierdzone, nie mam ogrzewania foteli).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki zielaspiotr, że podniosłeś mój temat. Bezpieczniki zostały sprawdzone i są O.K., foteli w pasku nie wymieniałem. Do przekaźnika, ktory jest pod siedzeniem kierowcy (1Z0 959 772) na pin 3 i 6 przez cały czas dochodzi napięcie 12V, nie wiem czy to dobrze i nie wiem w którą stronę zacząć szukać: czy rozbierać i sprawdzić włącznik (potencjometr) w panelu climatica, czy szukać przyczyny w samym fotelu kierowcy (jest on elektrycznie regulowany), tylko jest tam trochę wtyczek i kabelków i nie wiem co jest co? Nie wiem też czy zasada działania jest taka sama jak w B5, czyli czy mata siedziska i pleców są połączone szregowo i czy jest tam jakiś termistor, a jeżeli tak to jak rozpoznać pod fotelem elementy (kabelki, wtyczki) odpowiedzialne za grzanie? Jeżeli ktoś ma jakąś wiedzę w tym temacie, to proszę o podpowiedzi, za które z gory dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj przyczyny w fotelu. Maty są połączone równolegle. Sprawdź niernikiem czy masz przejście w matach grzewczych. Mata ogrzewania siedziska jest zespolona z czujnikiem temperatury. Jeżeli nie bedzie przejścia to padła albo mata albo czujnik temp. Wtyczka do grzania siedziska ma 4 piny a do grzania oparcia 2 . Sa to charakterystyczne wtyczki i łatwo je rozpoznasz. Jeżeli bedziesz miał przejście w matach wtedy zajmij sie sterownikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja się podłączę. Zauważyłem, że w fotelu kierowcy grzanie tyłka mi nie działa, a pleców jest OK. Czy jak podjadę do jakiegoś magika z kabelkiem to na kompie będą jakieś błędy? Czy to sprawa typowo elektryczna i udać się do elektryka? Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki roger31 za cenne podpowiedzi, jak znajdę chwilę czasu to sprawdzę to o czym napisałeś i podzielę się spostrzeżeniami.

 

 

SzMuD, według mojej oceny to szkoda kasy i czasu na magika z kabelkiem - ja chcąc zdiagnozować problem podpiąłem VAG-a i niestety nie pokazał żadnych błędów w module komfortu, bo jak wyczytałem gdzieś na forum to tam są grzane fotele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mam w swoim pasku fotel kierowcy z elektryczna regulacja oparcia ,podparcia ledzwiowego i podgrzewany . Nie ma pamieci ustawien i podnoszenie calosci gora-dol jest recznie . Problem jest z podparciem ledzwiowym ,dotychczas dzialalo ,ale od jakiegos czasu do gory i dolu chodzi ,natomiast do przodu i tylu nie bardzo . Jest takie kolko z czterema dolkami i jak wciskam podparcie by sie wysunelo lub schowalo to troche idzie a pod koniec tylko cos tryka i juz dalej nie idzie . Fotele jakiejs wojny nie przechodzily ,nie byly maltretowane .

 

Czy ktos naprawial cos takiego ,da sie cos z tym zrobic . Tam jest jakis silnik z linka i pewnie cos z czegos spadlo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Masz jakies schematy do podłączenia grzania w fotelech w B6?

Byłbym wdzieczny za pomoc.

 

---------- Dodano o 19:04 ---------- Poprzednia wiadomość o 19:01 ----------

 

Mam to samo. Z tym że mam cały środek w normalnej tapicerce, bo zmieniłem na skórę, miałem to sprzedawać, pewnie i tak nikt nie kupi, ale teraz zamierzam rozebrac ten fotel i ewentualnie przełożyć ten machanizm lędźwiowy do skórzanego fotela. Jak rozgrzebię i się uda to dam znać:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rozbierałem fotel, regulacja lędźwiowa oparta jest na linkach i plastikowych mechanizmach napędzanych silniczkami. W moim przypadku linka była poszarpana, co doprowadziło do zaplątania w mechanizmie, co doprowadziło do kompletnego zmielenia plastikowego mechanizmu regulacji. Konieczna była wymiana całego mechanizmu wraz z linkami (używana z alledrogo). Oczywiście sama część nie jest dostępna w serwisie.

Edytowane przez Zielas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ja rozbierałem fotel

 

No tak tylko od ktorej strony tam sie dostac , bo pociac obicie fotela mi sie nie usmiecha . Pewnie nie masz fotek , szkoda . To powiedz ile za ten mechanizm dales , moze tego fote masz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szary, jak w każdym fotelu zaczynasz od pleców fotela, jak je wyciągniesz to idzie juz idealnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności