Skocz do zawartości
ernidok

wymiana foteli na ogrzewane??

Rekomendowane odpowiedzi

Płetwa na dachu służy chyba jako dodatkowe wzmocnienie sygnału anteny w szybie i zalezy od egzemplarza np. ja w passku mam tylko antenę w szybie a w caddym w szybie i pletwę na dachu.

 

Wg moich obserwacji:

Antena do samego radia jest w szybie tylnej bocznej lewej.

Są 2 rodzaje płetw na dachu.

Jedna mniejsza do fabrycznego zestawu głośnomówiącego (uchwyt na desce pod poduszką pasażera).

Druga większa do navi i telefonu.

 

Jak auto nie ma navi i tel tylko zwykłe radio to nie ma nic na dachu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak auto nie ma navi i tel tylko zwykłe radio to nie ma nic na dachu.

Ja mam fabrycznie zamontowana MFD2 bez telefonu i nie mam pletwy na dachu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam fabrycznie zamontowana MFD2 bez telefonu i nie mam pletwy na dachu

 

To gdzie masz antenę GPS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To gdzie masz antenę GPS?

Hmmm w szybie ?:D Auto kupiłem nowe wiec na pewno nie było nic kombinowane

Może dlatego ze jest to sedan to nie ma anteny ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Płetwa na dachu służy chyba jako dodatkowe wzmocnienie sygnału anteny w szybie i zalezy od egzemplarza np. ja w passku mam tylko antenę w szybie a w caddym w szybie i pletwę na dachu.

 

Trochę OT, ale widzę, że istnieje wiele mitów na temat anten.

 

Płetwa na dachu w zależności od wykonania może być anteną GPS, GSM, telestarta (odbiornik ogrzewania postojowego) lub tzw. "dummy" - czyli imitacja anteny.

W B6 antena FM (czyli radio) - to paski na szybie. Szczegóły w ETKA.

 

Np w Tiguanie lub Golfie5 antena "rekin" ma dodatkowo bat i spełnia także rolę anteny FM.

Oto taka 4-funkcyjna antena FM+GSM+GPS+Webasto:

dacar_20090422160440804.jpg

 

Antena na przedniej szybie:

 

attachment.php?attachmentid=22481&d=1264594326

 

to dipolowa antena od niefabrycznego sterowania ogrzewaniem postojowym, powiadomienia GSM lub niefabrycznego zestawu głośnomówiącego.

W żadnym wypadku nie jest to antena FM, a tym bardziej GSM.

 

Pozdrawiam

 

PS

Proponuję przenieść wątek do car audio ;-)

Edytowane przez 0x7B3
Dopisek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki. No ciekawe do czego to służyło, pewnie zostanie jako dekoracja.

A co do ogrzewania foteli bardzo tania alternatywa :D

http://www.allegro.pl/item893443622_mata_grzewcza_na_siedzenie_siedzenia_podgrzewana.html

Nie lubię takich wsiowych elementów, ale szybciej foteli nie da się wymienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ok dzięki. No ciekawe do czego to służyło, pewnie zostanie jako dekoracja.

A co do ogrzewania foteli bardzo tania alternatywa

http://www.allegro.pl/item893443622_...dgrzewana.html

Nie lubię takich wsiowych elementów, ale szybciej foteli nie da się wymienić.

 

Jak od ogrzewania postojowego to chętnie odkupię ;-)

 

A ogrzewane fotele polecam, przy aktualnej pogodzie ratują mi życie. ;-)

Do tegorocznej zimy uważałem to za bajer, bez którego można się obejść.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

samą antenkę:D chętnie bym się dowiedział jak sie to uruchamia jeżeli to wogóle mam, bo pilota mam standardowego. Trzeba by do jakiegoś szpeca jechać, od bajerów, żeby wywąchał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sedan nie ma płetwy.

 

No i wszystko jasne, obserwacje prowadziłem na kombiakach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
samą antenkę chętnie bym się dowiedział jak sie to uruchamia jeżeli to wogóle mam, bo pilota mam standardowego. Trzeba by do jakiegoś szpeca jechać, od bajerów, żeby wywąchał.

 

Zestaw zdalej obsługi (Telestart) może wyglądać tak:

 

37394364.jpg

 

Pilot, odbiornik, przyklejana antenka, wiązka.

Edytowane przez 0x7B3
literówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sedan nie ma płetwy.

Wyjątkiem jest Passat z USA gdzie anteny zdarzają się w sedanie

amarillo07hambrick03.th.jpg

A co do ogrzewania foteli bardzo tania alternatywa

http://www.allegro.pl/item893443622_...dgrzewana.html

Nie lubię takich wsiowych elementów, ale szybciej foteli nie da się wymienić.

Jak szkoda tobie pieniędzy to maty beda dobrym rozwiązaniem jednak lepszy wygład jest w oryginalne ale i koszty dołożenia większe;)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjdzie lato, będzie czas na zabawe z fotelami. Ładne kubły można wychaczyć na allegro. Po 300zł za sztukę nawet widziałem. Teraz podsumowując, wystarczy wymienić fotele, konsolę z pokrętłami, dorobić instalacje, ewentualnie coś aktywować i powinno działać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz podsumowując, wystarczy wymienić fotele, konsolę z pokrętłami, dorobić instalacje, ewentualnie coś aktywować i powinno działać

Raczej tak nie powinno być problemów ale jak chcesz się więcej dowiedzieć to napisz na pw do kolegi m3iaz on w swoim passku dokładał elektryczne fotele i wymieniał panel klimatyzacji na taki jak jest w CC także powinien wiedzieć co i jak:D

 

Pozdrawiam

Edytowane przez WolF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wyjątkiem jest Passat z USA gdzie anteny zdarzają się w sedanie

Auta z USA są bardzo wyjątkowe - dziwna skóra nie wyglądajaca na skórę, plastikowe kierownice i jeszcze te płetwy z kombiaka :).

 

A wracajac do tematu, to wszystko się da, tylko czasem średnio opłaca.

Żeby zrobić ogrzewanie tak jak w fabryce najprościej jest kupić fotele, sterownik klimatyzacji i wiązki fabryczne, choć te ostatnie można sobie dorobić samemu. Dodatkowo trzeba doinstalować przekaźnik i pogrzebać trochę w elektryce auta.

Dawno temu z kolegą zrobiliśmy to w jego B5 FL - był to fabrycznie egzemplarz basis, a sprzedawał go jako highline :) - dołożony w nim było: skóra, podgrzewanie foteli, komputer, tempomat, tylne szyby elektryczne, listwy chrom, nawigacja, multifunkcja i jeszcze kilka drobnych detali, których nie pamiętam. Można wszystko :).

 

A tak prawdę powiedziawszy, to pogrzewanie foteli co prawda jest fajne ale jakbym tego nie miał, to nie decydowałbym się montować - za dużo roboty. No, chyba że ktoś wyjątkowo lubi się bawić w takie rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ładne kubły można wychaczyć na allegro. Po 300zł za sztukę nawet widziałem.

 

Ja bym się juz w skórę (ewentualnie nawet sterowaną elektrycznie) wpakował. Duzo więcej pracy, ale jak juz robic to na maxa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ja napiszę parę słów jako doświadczony w bojach z fotelami ;-)

1. panel climatika/climatronika do wymiany + okablowanie i to grubsze niż standardowe + oddzielny bezpiecznik w puszce

2. ogrzewanie przodu połączone jest z modułem elektryki (bordnet'z), dochodzi kodowanie i chyba jeden przekaźnik (złącze na przekaźnik powinno być bez względu na wersję modułu)

3. fotele jak już zmieniać to na full opcje a nie samo podgrzewanie - pamięć ustawienia fotela kierowcy + pełna elektryka - sporo okablowania (komunikacja CAN!!) + bezpiecznik termiczny 30A (jeśli jest elektrycznie sterowane oparcie i podparcie lędźwia to okablowanie już jest, jeśli dodatkowo będzie fotel pasażera w elektryce to trzeba dodatkowy bezpiecznik i okablowanie)

4. fotele z pamięcią obsługują też lusterka z pamięcią ale wtedy jest sporo przeróbki z wymianą lusterek i modułów w drzwiach...

 

co do anten to w variancie w szybach (tylnych bocznych oraz na klapie - wykorzystuje obwód podgrzewania) są tylko anteny radiowe. w rekinie może wystąpić telefon lub/i gps. w sedanie te anteny są pochowane pod tylną szybą (chyba...).

w wersji amerykańskiej występuje rekin również w sedanie ponieważ oni mają radio satelitarne, tzw. syrius i wtedy odbiornik musi mieć bezpośrednią widoczność w niebo.

 

na koniec... mój opis może być chaotyczny gdyż jestem teraz na ciężkiej instalacji w fabryce a z nudów czytam co się dzieje na forum... w razie szerszych pytań proszę o PW.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tymi kostkami to zależy...

jesli wersja auta jest najtańsza a fotele są np z półelektryką to mogą kostki lekko nie pasować (zwłaszcza po stronie kierowcy).

jeśli chodzi o kostki poduszek to raczej są P&P ale w moim aucie została zrobiona modyfikacja kostki po stronie kierowcy przez serwis (takie auto już nabyłem) prawdopodobnie z powodu pojawiania się kontrolki poduszki powietrznej (stary nr w grupie VW).

widzę teraz że masz b5 ale i tak posta wysyłam bo może innym z tego działu się to info przyda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja Panie Michale jestem właśnie po demontażu wszystkich foteli.

Oddałem do prania, bo koleś zaproponował mi przy wyjętych usługę za 50zł.

Udało się wszystkie wtyczki i "wtyczki" rozpiąć bez bólu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki klucz podchodzi do odkręcenia foteli?

 

Śruba wg to M10X38 tylko za bardzo nie wiem czym to się odkręca, bo to chyba jednak nie torxy?

Edytowane przez genesis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności