Skocz do zawartości
rafalpe

Żarówki H1, H4, H7 diodowe... Co myślicie?

Rekomendowane odpowiedzi

Na mijania to nie ma sensu, przede wszystkim diody nie nagrzeja klosza - a co za tym idzie w zime non stop bedzie klosz w sniegu, blocie itp

bzdura-xenon też się nie nagrzewa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł,a od kiedy to xenon się nie nagrzewa?Jak wyłączysz światła to spróbuj wyciągnąć żarnik i go dotknąć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, nagrzewa się - wystarczy dotknąć lampę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Diody może i by zdały egzamin ale w soczewkach, bo w zwykłej lampie z ryflowanym szkłem mało prawdopodobne. Zarówka ma określony kształt baniki co w połączeniu z całą lampą daje prawidłowy strumień światła.

Do odważnych świat należy a i niewiadomo jak komputer w samochodzie to odczyta. Czytałem ostatnio artykuł o gościu który założył sobie diody w BMW 530d z 2000r. na kierunki i postoje, w jego przypadku komp nie widział wogóle żarówek diodowych na mijania, a kierunki migały z większą częstotliwością, także można się "pośliznąć".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafał-w soczewce tymbardziej odpadają-inny odbłyśnik+przesłona itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam akurat dwie nowiutkie lampki Helli bi xenon w domku. Akurat są tuż przed założeniem je na ryjek mojego passka. Po wypłacie poświęcę się i kupię taki wynalazek i pokażę wszem i wobec zdjęcia jak toto świeci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie takie "zarowki" mozecie sobie zakladac pod warunkiem ze bedziecie na nich jezdzic tylko w dzien :P znalazlem jeszcze kilka aukcji z takimi zarowkami i i tam pisza ze:

 

Żarówki te nie zastąpią normalnych świateł mijania - ale jako żarówki do jazdy dziennej - nadają sie idealnie. Zamiast używać halogenów - można zamontować tego typu żarówki.

 

do jazdy dziennej

nie nadają się jazdy w nocy

Jest to oświetlenie o charakterze ozdobnym!!!

 

STANOWIĄ JEDYNIE ALTERNATYWĘ ŻARÓWEK TRADYCYJNYCH W LAMPACH DO JAZDY DZIENNEJ.

 

sprzedawca z aukcji pierwszego postu jest zwyklym naciagaczem! a poza tym w zastosowaniu owych zarowek przy spotkaniu z policja a juz nie mowie na stacji diagnostcznej czym to grozi :P pozdrawiam

 

http://moto.allegro.pl/item869702850_ah4_samochodowa_zarowka_9_led_h4_swiatla_dzienne.html

http://moto.allegro.pl/item886641529_h4_zarowka_18_led_diodowa_wroclaw.html

http://moto.allegro.pl/item876824160_led_smd_h1_h7.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ma ktoś kasę na mandat i przegląd to niech zakłada! Te żarówki nie mają homologacji a co się z tym wiąże nie są dopuszczone do ruchu drogowego. Więc to jest wiocha taka sama jak ksenony z Chin,które świecą na niebiesko i rażą po oczach innych !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Paweł,a od kiedy to xenon się nie nagrzewa?Jak wyłączysz światła to spróbuj wyciągnąć żarnik i go dotknąć ;)

ale piszemy o lampie a nie o żarniku,u mnie lampa jest zimna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te zarowki z diodami jak dla mnie wygladaja na samorobki, koles kupuje diody i je pcha w szkielet spalonych, jakis elektro-majsterek domowy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale piszemy o lampie a nie o żarniku,u mnie lampa jest zimna

Też się nieco nagrzewają,przynajmniej tak jest u mnie i podejrzewam u większości.W końcu soczewka się także nagrzewa,a co za tym idzie powietrze w kloszu i w końcu sam klosz.Oczywiście nie jest to jakaś oszałamiająca temperatura ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pozostając przy temacie diod... zamówiłem dla siebie postojówki z tej aukcji http://www.allegro.pl/item878096728_...w_smd_led.html

 

Ciekawy jestem jaki efekt będzie

 

Właśnie dotarły do mnie postoje diodowe SMD. Od razu zamontowałem jedną. Oto efekt:

Zdj?cie018.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jednocześnie spotkała mnie wkurzająca przygoda :mad:

Dioda jest trochę za szeroka i wchodzi w otwór lampy na styk. Przy wyjmowaniu pierwszej (aby sprawdzić czy świeci druga) została mi w ręku sama oprawka a dioda wpadła do lampy :confused::confused::confused::P

 

Jak ją teraz najprościej wydobyć:638::P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I jednocześnie spotkała mnie wkurzająca przygoda :mad:

Dioda jest trochę za szeroka i wchodzi w otwór lampy na styk. Przy wyjmowaniu pierwszej (aby sprawdzić czy świeci druga) została mi w ręku sama oprawka a dioda wpadła do lampy :confused::confused::confused::P

 

Jak ją teraz najprościej wydobyć:638::P

Najprościej zdemontować cały reflektor ;) To w końcu tylko 3 śrubki i wychodzi.Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak też zrobię tylko niech ten mróz trochę puści :)

Ogólnie jestem zadowolony z efektu świecenia tych diodek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie to diodowe żarówki można sobie założyć na postojówki, trwałe i ładnie świecą ale na mijania czy drogowe to jeszcze poczekamy a jak już będą to do użytku tylko z przystosowaną do tego lampą, jak w przypadku xenonów.

Aha i nie radzę używać halogenów jako świateł do jazdy dziennej, nawet ze słabszą żarówką, po co się wykłócać z miśkami na drodze, przy czym to oni będą mieli rację:dolamam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od jakiegos czasu zastanawiam sie nad kupnem takich zarowek,czy ktos z was mial z tym stycznosc,jakie daja swiatlo,czy w nocy dobrze widac,prosze o opinie

 

Żarówki H7 LED 18 x SMD

( 5050 Najmocniejsze Diody) High Power

Barwa Biała 5500K

http://allegro.pl/zarowka-led-h7-18-smd-5050-biala-high-power-drl-i1535009120.html

 

Żarówki H1 LED 25 x SMD High Power Xenon

Barwa Biała 5500K

http://allegro.pl/zarowka-led-h1-25-smd-biala-high-power-drl-xenon-i1535007552.html

 

 

_scalone

Edytowane przez Duży

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zy w nocy dobrze widac

chyba sobie żartujesz ;)

ZAMIENNIKI ŻARÓWEK H7 W ŚWIATŁACH HALOGENOWYCH LUB DZIENNYCH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie nie zartuje sobie nie mam nawet na to ochoty

jesli ja sobie wymienie te zamienniki H7 to chyba bedzie takie same swiatlo jak przy zwyklych zarowkach i chyba nie bede co wieczor wymianial tych zarowek zeby cos widziec w nocy oswiec mnie troszke bo nie kaman,moze masz w aucie swiatla nocne ? ja zazwyczaj jezdze na tych samych w nocy co w dzien

 

jesli sie myle to poco te gowna produkuja,zebym w dzien jezdzil na ledach a wieczorem wymienial na halogen ? cos tu nie tages

Edytowane przez Roberto Nice - trance

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jesli ja sobie wymienie te zamienniki H7 to chyba bedzie takie same swiatlo jak przy zwyklych zarowkach i chyba nie bede co wieczor wymianial tych zarowek zeby cos widziec w nocy oswiec mnie troszke bo nie kaman,moze masz w aucie swiatla nocne ? ja zazwyczaj jezdze na tych samych w nocy co w dzien

Popatrz na początek, jak wygląda zwykła żarówka H7, H1 czy jakakolwiek inna żarówka z włóknem... Teraz popatrz na ten wynalazek ledowy, przypomnij sobie fizykę ze szkoły podstawowej i zastanów się, jak zogniskować te ledy ze zwierciadłem/odbłyśnikiem reflektora :?: Te ledy będą świecić wszędzie, gdzie się tylko da, będą dwać mało światłą i oślepiać innych użytkowników drogi...

esli sie myle to poco te gowna produkuja,zebym w dzien jezdzil na ledach a wieczorem wymienial na halogen ? cos tu nie tages

Produkują po to, żeby jakieś łosie zakupiły te żaróweczki, zapłaciły sprzedającym i producentom i po kilku dniach wyrzuciły te żaróweczki... Ot cała fantazja-jak dałoby się zarobić sprzedając psią kupę, to zobaczyłbyś, jak grupa ludzi biegałaby po trawnikach i zbierała te gówienka ;) Tylko wtedy może byłoby czysto w końcu :)

Jak jest popyt, to jest podaż :)

Te żarówki nadają się wyłącznie do świateł dziennych, jak masz dodatkowe światła do jazdy dziennej.

Edytowane przez Krawcol82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności