Skocz do zawartości
2.8_v6_30v_4x4

montaż lusterek z kierunkowskazami do b5 przed liftem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chcialbym w passacie b5 fl 2001r. wymienic zwykle lusterka na lusterka z kierunkami. Czy rowniez bedzie trzeba poprowadzic kable od kierunkow na zderzakach czy w tym przypadku wygladaloby to inaczej?

 

jest temat o tym dość wyczerpujący, wystarczy poszukać i poczytać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jestem już po wymianie lusterek. Efekt zajebiaszczy :D

Okazało się, że jest to banalnie proste :)

Zrobiłem tak jak napisali na niemieckiej stronie KLIK!

Ja mam zwykłe lusterka, czyli nie skłądane el. i bez pamięci. Bierzemy jeden kabel i dolutowujemy go do kabla czarno/białego w kostce lusterka. Przeciagamy przez te wszystkie przelotki aż do różowej kostki i podczepiamy do czarno/białego kabla w tejże kostce. Lewa strona gotowa.

W prawe tak samoi, tylko, że w różowej kostce podpinamy się do kabla zielono/czarnego. Prawa strona gotowa.

Przy dużym garażu max. godzina roboty. :)

 

Zrobiłem zgodnie z Twoim opisem i kierunkowskaz nie działa :(

Zastanawiam się czy ma na to wpływ pozostawiona kostka od kierunkowskazu w nadkolu...

Może trzeba ja zapętlić? Robiliście coś z nia?

Ja ją zabezpieczyłem izolacja i przymocowałem solidnie by nie latała i tylko tyle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie możesz zrobić z tą wtyczką w błotniku. Przecież łącząc te dwa piny zrobisz zwarcie i wyleci bezpiecznik od kierunków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki za te pytanie ale nadal nie rozumiem i muszę spytać... kabel dodatkowy od lusterek z kierunkami gdzie podpiąć w kostce, w które miejsce...? czy lusterko rozebrać i wewnątrz lusterka tam się wpinać z dodatkowym przewodem...?

i oczywiście przewód prowadzić przez tą wiązkę w gumowej osłonie z drzwi do wewnątrz auta? Najlepsze byłyby zdjęcia....

 

Boczki zdejmę, kostkę kierowcy/pasażera podłączę tylko zacząć od lusterek mam problem ech ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sorki za te pytanie ale nadal nie rozumiem i muszę spytać...

Wszystko w tym temacie zostało powiedziane.

 

Tutaj masz zdjęcia:

http://www.passatplus.de/umbauten/aussenspiegel/blinkerspiegel.htm

 

kabel dodatkowy od lusterek z kierunkami gdzie podpiąć w kostce ?

Tak

 

czy lusterko rozebrać i wewnątrz lusterka tam się wpinać z dodatkowym przewodem...?

Nie

 

oczywiście przewód prowadzić przez tą wiązkę w gumowej osłonie z drzwi do wewnątrz auta?

Tak

 

Najlepsze byłyby zdjęcia....

W powyższym linku.

 

Boczki zdejmę, kostkę kierowcy/pasażera podłączę

No to do dziełą. :)

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja zakończyłem operacje zmiany lusterek

Sposob przedstawiony na niemieckiej stronie u mnie nie wiem czemu ale nie trybił

Na początku tylko się dopiełem a potem połaczyłem z odcietymi kabelkami przy kostkach, nie pomogło

 

W końcu zrobiłem tak jak na:

http://www.ukpassats.co.uk/phpbb/viewtopic.php?f=33&t=19090&sid=566fac49ea847055b8418ab8a423cb6b

 

Działa elegancko, zaizolowane kostki po kierunkach w nadkolach, z przeciągnieciem kabelków nie było problemów,

tylko więcej roboty bo odkrecic koło, zdjąć plastik pod nadkolem żeby kabel przeciągnać i umocować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema,

wczoraj wymieniałem lusterka zwykłe na te z kierunkami ;) Błąd, który zauważyłem w tym manualu to źle wskazany czarno - biały przewód w kostce od strony kierowcy. Owszem to ma być czarno - biały przewód ale nie ten, który jest zaznaczony na zdjęciu tylko ten drugi (cieńszy) w tej samej kostce. Tak czy inaczej manual bardzo pomocny, a efekt wyśmienity ;-D

Edytowane przez Broower
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanko koledzy, co polecacie? Kupić zamienniki lusterek z kierunkami kosztuja 135zl/szt pod malowanie czy znaleźć lepiej oryginały lusterek cena podobna bo jakieś 300zł trzeba zapłacić ale też pod malowanie bo ciężko znależć w kolorze. Jednak trochę będzie to kosztować z oryginałami, a może ktoś z was się spotkał z opinią zamienników?

Edytowane przez kys84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat w tym przypadku zamienniki są całkiem przyzwoite, sam posiadam TYC i śmiało mogę polecić. Na aucie nie do odróżnienia, jakość wykonania świetna. Nie wiem jak inne firmy. Stojąc dzisiaj przed podobnym dylematem również poszedłbym w nówki z pudełka bo nie był to zły wybór :). Zdjęcia masz w moim profilu.

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ja u siebie w B5 mam zamienniki za 125 zł chyba i też nie mogę złego słowa o nich powiedzieć:ok dobre wykonanie, wszystko działa i dobrze wygląda:) także też polecam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy, a możecie podpowiedzieć gdzie kupiliście swoje lustereczka? Allegro? Może macie jakiś zaufany punkt dostępu?

 

Jeszcze takie pytanko... mój passacik jest w kolorze granatowym (LB5N). i zastanawiam sie w jakim kolorze pomalować lusterka, czy może w srebrnym czy po prostu walnąć pod kolor? Co Wy na to? JEstem aktualnie w DE i widzialek kilka audi A4 po 2003 fajne zrobionych i miały właśnie srebrne (nie w chromie) lusterka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://allegro.pl/lusterko-lusterka-prawe-lewe-wv-passat-b5-fl-03-i4009906531.html Ja mam dokładnie takie, od tego samego gościa i mogę szczerze polecić :) jeśli masz srebrne felgi to powinno pasować bo będzie się zgrywać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja brałem u Maciejka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Ace

 

Hejka siemanko! Zakupiłem dziś od Niego te lustereczka, wszystko fajnie ale te 3 diody to zecydowanie za mało na ten odbłysk, Ty nic nie dokładałeś? Jak dla mnie to jakoś słabo świeci. Kurde ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

No dokładnie, fajny tutorial jak zrobić :) Sam nad tym myślę ale boje się trochę bo w lutowaniu i takich przeróbkach zbyt dobry nie jestem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na czymś trzeba się nauczyć;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki marcin66389122, fajnie zrobione :-) Ale chyba zrezygnuje z przerobki samodzielnej za duzo zachodu jak dla mnie a jestem totalnie na poziomie zero w elektronice, chyba ze znajomy moj sie tego podejmie a cos wlasnie gadal ze by sie pobawil

Edytowane przez kys84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy będą pasowały lusterka takie jak te:

 

http://allegro.pl/nowe-lusterko-vw-passat-b5-lewe-ogrz-ele-migacz-i4508232397.html

 

to jest wersja od 2003 roku ja posiadam paska b5 fl 2001 rok i zastanawiam sie czy beda pasowały prosze o opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będą pasowały tylko trzeba będzie podłączyć kierunkowskazy tak jak jest to opisane w tym temacie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności