Skocz do zawartości
radek777

Ile wydajemy rocznie na nasz samochód

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatni dzien roku-Sylwester to czas zabawy i przemyslen,w ten ostatni dzien roku chciałbym życzyć wszystkim posiadaczom passatów aby przyszły rok był lepszy od ostatniego i mniej awaryjny.Przy okazji tego postu chciałbyc prosic Szanowne Grono Forumowiczów o informacje:ile wydali waluty w całym obecnym 2009 roku na naprawy,wymiany, eksploatacje itd,ile tak naprawde kosztuje nas przyjemnosc jazdy passkiem?(mam nadzieje ze te informacje przydadza sie innym,)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na naprawe wydalem 2200 w tym roku,rozrzad,paski napinacze rura od turbo przegub i oleje z filtrami

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no troche boli prawda za to mozna niezłe wakacje zaliczyc..ja wydałem ok 3200 ale kupilem passka za grosze bo był troche dobity(rozrzad pompa wody nowy -stary magiel pompa wspomagania amory 4 opony tłumik oleje zawiecha wmontowałem podłokietnik z audiitd )jak widac czy rocznik 1997 czy 2005 wkładac trzeba pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM!!! no ja nie mam czym się chwalić i dobrze że już się kończy ten 2009 rok oj obfitował on w duże wydatki z autem i jak sie zaczął tak się kończy na początku roku wymieniałem uszczelke pod głowicą i od razu wymieniałem rozrząd olej filtry itd ( 2500) przegub (pare groszy w porównaniu z innym wydatkami ) inne sprawy drobne ale kosztowne jakieś 1000, a teraz stoi u mechanika i najprawdopodobniej pompa wysokiego ciśnienia nie trzyma sama pompa około 1000 tak więc jeśli chodzi o mnie to wydatków na swojego pasacika miałem nie mało w tym roku !!!!! a wszystkim pozostałym posiadaczom pasatów w nadchodzącym roku życze dużo mniej wydatków od moich a najlepiej tylko tych na paliwo !!!

Edytowane przez bimbol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strzałka,zaraz podliczę w tym roku:turbo od brd 1700,pompki al 1000,program 1200,skrzynka od 2,5 tdi 1400,amorki 800,komplet wahaczy z koncówkami 1800,sprzęgło 3000,kompletne audio 5500,zaworek n75 210,itd.Szczęśliwego Nowego Roku aby w Nowym Roku było zdrowie i dużo $$$$$$$$$$$$$$$$$$$$.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Około 5000 na samo paliwo i to tylko przez pól roku, ubezpieczenie 1200, 350 - dwa wahacze "banany", dwa przednie amory 550, akumulator 400, klocki hamulcowe tył 100. Tylnych amorów juz w tym roku nie zdążę wymienić :( Zdechły i nieźle walą - ale cóż.... Wiec tak w zaokrągleniu coś około 8000 zł :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wymienilem komp.rozrzad+pompa wody 570 ,klocki komplet 250,rolka napinacza paska alternatora 80,wszystkie naprawy i wymiany robie sam,wiec troche zostalo w kieszeni na sylwestra.Szczesliwego Nowego Roku wszystkim forumowiczom!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8500-w warsztacie + oc/ac

3500-paliwo

 

Pozdrawiam i szczesliwego .. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2009r

 

1240 - OC/AC

1000 - opony + olej

3500 - paliwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim passacikiem śmigam 10 miesięcy , na starcie około 1200 zł ( kompletny rozrząd + pompa wody + wszystkie mozliwe paski i napinacze + olej i filtry + 2 końcówki i kompl geometria ) Życze wszystkim wszystkiego najlepszego w NOWYM ROKU 2010 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozrzad cos kolo 900zł+ wszystkie mozliwe filtry i olej i swiece

klocki i tarcze 800

gaz 2400

rejstracja i OC i AC 3100

szczotki do alternatora 8zł

kasowanie błędów komputera i weżyki od podciśnienia i czyszczenie przepustnicy 80zł

jeszcze czeka mnie wymiana wiska okolo 150zł

 

razem daje 7438zł a za passata dalem 10tys:eek:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od 07.11.2008 do 07.11.2009

koszt ekspoloatacji 3448zł

koszt paliwa 4832zł

Przebieg 15500km

1km około 55groszy ;)

Edytowane przez yogicc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale mi poprawiliscie humor na nowy rok :) ciesze się ze kupilem audi. Wydałem 1000zł na rolki paski itp i ze 4tys na paliwo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aku 400, klocki 150. dwa razy olej i filtry 600 rozrzad 1600, opony 1500, napinacz,pasek, rolka 500, +ropka na 35000 km i jeszcze ubezpieczenie 2500. a dla przyjemnosci 700 na zestaw cb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.:D No to ja wydałem dosyć kasy w tym roku.:D Na poczatek okolo 17000 zl za PASSKA :D:D:D i później wydatki związane z użytkowaniem samochodu rozrząd, filtry, olej, płyny, zamek do tylnych drzwi, gałka, mieszek, dywaniki (ale to od mikołaja :*) i takie tam drobiazgi. W sumie to do tych 17000 trzeba dodać jakieś 2500. :D Nie wliczając paliwa. :D Ale czego się nie robi dla furki. :D Pozdrawiam wszystkich w Nowym Roku. :D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Motostat.pl:

 

ZUŻYCIE PALIWA - ANALIZA KOSZTÓW

Benzyna

Twój pojazd przejechał 21 976 km i zużył 1 905 l paliwa o wartości 7 750 PLN

Koszt paliwa: 34.36 PLN/100km 7 550.00 PLN na 21 976.0 km

Zużycie paliwa: 8.44 l/100km 1 854.25 l na 21 976.0 km

 

Inne koszty: 67.84 PLN/miesiąc 950 PLN na 12 miesięcy

950 PLN/rok

4.32 PLN/100km 950 PLN na 21 976 km

Razem (paliwo i wydatki): 38.68 PLN/100km

 

8700 :rozpacz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wydałem 2000zł naprawa przodu czyli spotkanie z dzikiem

500 zł wymiana rozrzadu

2 razy wymiana oleju i filtrów 200 zł

200zł kasowanie błędów

530 zł ubezpieczenie

w sumie ponad 3000 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3600 w auto (oc, opony, rozrzad, olej, filtry, aku, gammaV+zmieniarka, alarm, ...)

3200 w paliwo

 

autko od kwietnia

Edytowane przez dyras

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

passat 2.5tdi-0pln(kupiony po dużym przeglądzie w de)-paliwo 0pln(firmowa karta shella),opłaty w nl ok.400euro.pół roku go miałem.

passat 1.6(od lipca)-rozrząd kompletny,paski,olej,filtry(ok900pln),radio alpine(700pln),antena cb bo jedną ukradli(ok100pln hustler),żarówki h1 i h7 philips blue vision(160 komplet),opłaty i ubezpieczenie(ok.2000pln),paliwo(ok.4000pln-trzeba zagazować)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm u mnie tak na początek ok 1000zl paski, płyny , oleje , zawieszenie silnika i skrzyni 750zł plus kilka drobnych części ok 700zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności