Skocz do zawartości
Domely

Przejściowe problemy z odpalaniem - cofanie paliwa?

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy a jak naciskacie kluczykiem az odpali to jak to dziala ? Powiem Wam ze nie umiem tak :) nie smiejcie sie.

Czy mam trzymac dusic kluczyk az odpali ? Czy raz nadusic i sam bedzie krecił ?

Bo ja uzywajac keyless i przycisk start to wciskam gnoja i czekam az odpali.

 

Chcialbym sprobowac z kluczyka i zobaczyc czy szybciej nie odpali.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dusisz cały czas, aż odpali.

Chyba że nie odpali, to puszczasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No szkoda, że nie jest tak w audi, klikasz i dalej sam odpala ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie sam odpala po nacisnieciu start.... tylko musze trzymac hamulec.... porypane to.

 

Jutro obadam jak zakreci tak wlasnie z kluczyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozrusznik wymieniony, różnica kolosalna. Byłem dzisiaj w terenach górskich - 10 i bez problemu ;)

taki prezent mikołajkowy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja odkad tankuje w Niemczech,

 

Nie wiem jak to mozliwe... ale auto

Pali tak jak dobrego kolegi nowy b8.

Od strzala takiego z pol obrotu :) w kazdej sytuacji.

Paliwo aral ale nie te super extra jak

Nitro na shellu. Po prostu ta najtansza breja ale niemiecka.

Cos jest koledzy na rzeczy.....

Mkpol kazal mi tak

Zrobic. Jako ze mam do vaterlandu 20 km.... co mi szkodzilo sprobowac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ameryki tym nie odkryłeś... niestety. W naszym kraju oszukują nas na wszystkim to dlaczego nie na paliwie i wszystko jest zgodnie z prawem na zasadzie ciasteczek maślanych. W DE w takich ciasteczkach ma być co najmniej 20% masła a w PL nie ma normy to przeważnie jest 0,01%. Podobnie jest ze... wszystkim... a nie wspominam tu o odbarwianym opale i innych oszustwach już na etapie dystrybucji.

 

 

Ja odkad tankuje w Niemczech,

 

Nie wiem jak to mozliwe... ale auto

Pali tak jak dobrego kolegi nowy b8.

Od strzala takiego z pol obrotu :) w kazdej sytuacji.

Paliwo aral ale nie te super extra jak

Nitro na shellu. Po prostu ta najtansza breja ale niemiecka.

Cos jest koledzy na rzeczy.....

Mkpol kazal mi tak

Zrobic. Jako ze mam do vaterlandu 20 km.... co mi szkodzilo sprobowac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja,

 

tam po prostu oktanów jest tyle ile ma być. a u nas na pewno legalne chrzciny się odbywają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpalal lepiej po wymianach ale wciaz nie tak jak bym chcial.

 

dopiero na niemieckiej bajurze....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja lałem tylko orlen, zawsze ten sam nowe zbiorniki - Nowy orlen. A dopiero lepiej mi pali na niemieckiej. Ciekawe to.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja odkad tankuje w Niemczech,

 

Nie wiem jak to mozliwe... ale auto

Pali tak jak dobrego kolegi nowy b8.

Od strzala takiego z pol obrotu w kazdej sytuacji.

Paliwo aral ale nie te super extra jak

Nitro na shellu. Po prostu ta najtansza breja ale niemiecka.

Cos jest koledzy na rzeczy.....

Mkpol kazal mi tak

Zrobic. Jako ze mam do vaterlandu 20 km.... co mi szkodzilo sprobowac

Moi klienci w tamtym roku zrobili dla mnie testy na 3 pojazdach. Zbliżone parametrami silnikowo i przebiegowo z tym, że jedno tankowane w Szwecji, drugi w Danii, trzecie w Polsce na Orlenie, rzadko BP.

W pojeździe z PL czyściliśmy sitko w zbiorniku paliwa co 20-25tysięcy. Syf był niemiłosierny po przebiegu ponad 90tys.

W pojazdach z DE/SE zbiornik, aż pachniał, paliwo było jasne i klarowne, zero zanieczyszczeń.

 

Powracajac w pasku mam wymieniony aku na bardziej wytrzymały, wtryski nowe z kampanii 2014r, filtr paliwa w tamtym roku, pompa paliwa 2014r i narazie odpukać po wymiane aku wszystko w porządku :)

Edytowane przez bimbol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy filmik...:)

Ja od czasu wymiany pompy w baku przerzucilem sie własnie na Statoil :) Teraz przy mrozach które były auto stało po 4-5 dni i zawsze od strzała zapalał, tzn ciężej niż przy +temp ale i tak bardzo dobrze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elegancki filmik. No wiadomo przecież że skandynawskie paliwa najlepsze. Pod względem wytracania nieczystości nie ma różnicy sie lejemy verve czy tam v-power a zwykłą ropę to ciekawe....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy to na jakiejkolwiek stacji w Polsce jest inne paliwo niż z PL, żadna stacja nie ma swojego paliwa tylko zamawia z odpowiednimi dodatkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od kiedy to na jakiejkolwiek stacji w Polsce jest inne paliwo niż z PL, żadna stacja nie ma swojego paliwa tylko zamawia z odpowiednimi dodatkami.

 

No przecież Statoil nie ma polskiego paliwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paliwa premium są importowane, reszta to faktycznie jeden lejek.

 

Ja sprawdzam raporty jakości paliwa po kontrolach https://uokik.gov.pl/kontrole_stacji_hurtowni_paliw.php

 

Po mojej analizie od 10 lat tankuję na... stacji Carrefour najtańsze ON w Olsztynie.

 

Jak zatankuje gdzie indziej to widzę różnicę na minus.

 

Carrefour ma olbrzymią rotację i paliwo nie zalega w zbiornikach tygodniami i ma jakieś tam znaki jakości, ale przede wszystkim w kontrolach uokik wypada zawsze bardzo dobrze.

 

Może na innych Carrefourach jest inaczej - tego nie wiem, ale na paliwie z Olsztyna przejechałem różnymi samochodami kilkaset tysięcy kilometrów beż żadnych niespodzianek.

 

 

Od kiedy to na jakiejkolwiek stacji w Polsce jest inne paliwo niż z PL, żadna stacja nie ma swojego paliwa tylko zamawia z odpowiednimi dodatkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja robie to samo, zawsze leje na najtańszej stacji u mnie jest to Slovnaft i jak narazie nie moge narzekać :) wczoraj mieli po 4,47 o ile mnie pamięć nie myli :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś w tym jest jesli chodzi o Statoil.... lejemy koledzy ??:) jak mrozy wrócą ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek... temat paliw to kolejny temat rzeka. Jako że yyyyyy mam paliwa z różnych "stacji" to mogę na swoim przykładzie coś napisać. Będąc w Brukseli u znajomego który pracował w takiej większej firmie tankowałem czerwoną którą lano też do wszystkich maszyn z silnikami CR , może to była zwykła barwiona, jeździł jak nigdy nic. W PL "widziałem" też niebieską z PKP i też niczego sobie, ogólnie latam na orlenie ale czasem była też dostępna biała ze statoila.... i powiem wam że na białej odczuwałem jakbym miał w bagażniku jeszcze połowę silnika który by mi pomagał. Moje odczucia są takie że ta lepsza ze statoila jest lepsza niż te lepsze z orlena, bp, shell. Spalanie też było niższe. Szkoda że u nas na wiosce nie ma tej stacji. Ps. na you tubie jest pełno testów w różnych temp. paliw i z dodatkami i bez, cały dzień oglądania. I jeszcze jedno, im bielsze tym lepsze, im bardziej "żółte" tym więcej BIO którego nie możemy wlewać do naszych tdi... heh a wszystkie są żółte w większości stacji. Kolor najlepiej widać jak paliwko jest w przeźroczystej bańce. No cóż, jest jakie jest, trza lać i jechać. Napiszę tylko że wrażenia ciekawe jak lejesz z bańki do lejka białą ropę, jakbyś czyściutką wodę lał. A jak będzie kiedyś temat zamarzającego paliwa w trasie to też coś ciekawego napiszę bo byłem przy czymś takim. Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności