Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

2gi aku jest od solar dachu. Napędza on dodatkowy wentylator chłodzący wnętrze w lecie.

 

A nie jest on przypadkiem od ogrzewania postojowego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogrzewanie postojowe mam a szyber dachu nie czyli prędzej jest on do ogrzewania, a ogrzewanie postojowe nie jest na ON ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ogrzewanie postojowe mam a szyber dachu nie czyli prędzej jest on do ogrzewania, a ogrzewanie postojowe nie jest na ON ??

 

Zgadza się, jest na ON, ale dmuchawa na ON nie będzie działała, dlatego potrzebuje prądu z dodatkowego akumulatora (nie z głównego, żeby auto odpaliło).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorka, porąbało mi się z solarem. Jasne ze dod. aku jest do Webasta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś ojcu w B6 padł aku, wcześniej już dawał objawy (coraz wolniej kręcił rozrusznik)

Wyciągam baterię a tam... całe 61 Ah!! Do diesla z konkretnym wyposażeniem, elektrycznym wspomaganiem itd VW dał aku mniejszy niż mam w 1.9D z elektrycznymi szybami :shock:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

61 w aucie w którym wszystko jest elektryczne, nawet hamulec, wspomaganie i dogrzewanie płynu to porażka :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

75 chyba jest odpowiednia moim zdaniem do Passat-a ,żeby nie było niespodzianek ? No ale porządny akumulator do B6-tki to wydatek rzędu 500-600zł .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się pod pytanie o drugi aku w bagażniku,

mianowicie parę tygodni temu mój pasek stał sobie bez ruchu ponad 2 tygodnie na mrozie. Miałem inne auto, którym aktualnie jeździłem, więc pomyślałem sobie, że podłączę prostownik co by trochę podładować aku ale że maska była oblodzona i mocno zaśnieżona - nie chciałem zostawiać jej otwartej z prostownikiem bo padał cały czas śnieg. Otwarłem więc bagażnik, wrzuciłem tam prostownik i podpiąłem go do aku od webasto. Okazuje się, że jest on połączony z głównym, bo napięcie w całej sieci wzrosło w czasie ładowania. Dałem ok 14,5V - czyli tyle ile jest w czasie normalnej jazdy - więc nie ma obaw o przepięcia.

Pytanie czy wie ktoś jak konkretnie połączone są te dwa akumulatory? Czy jest tam jakiś układ elektroniczny rozłączający je w przypadku rozładowania tylnego przez webasto? Bo w czasie ładowania wyglądało to tak, jakby po prostu były wpięte równolegle w sieć, co z resztą jest też możliwe. Sterownik mierzy cały czas wspólne napięcie i kiedy spadnie ono poniżej zadanej wartości to wyłącza ogrzewanie a wartość ta może być tak dobrana, żeby był jeszcze możliwy start silnika...

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
75 chyba jest odpowiednia moim zdaniem do Passat-a ,żeby nie było niespodzianek ? No ale porządny akumulator do B6-tki to wydatek rzędu 500-600zł .
A co to znaczy "porządny " ja od roku mam ZAP Piastów i jest wszystko OK . Dzisiaj miałem nocny wyjazd i na wyświetlaczu było -22 i zapalił bez najmniejszego problemu . Średnio każdy akumulator wytrzymuje 3-4 lata a potem szrot pod warunkiem że o niego zadbasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
porządny akumulator do B6-tki to wydatek rzędu 500-600zł

Bosch Silver S5 77Ah 780A-390zł,wczoraj kupiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bosch Silver S5 77Ah 780A-390zł,wczoraj kupiłem.

 

Ten sam akumulator kupiłem rok temu, do dzisiaj auto pali na dotyk, nawet, gdy temperatura jest mocno na minusie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bosch Silver S5 77Ah 780A-390zł,wczoraj kupiłem.
Napisz proszę gdzie kupiłeś tego boscha w tak dobrej cenie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

514-394-248 Warszawa,nick allegro Artur Bes.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:

Napisał Rojasek Zobacz post

porządny akumulator do B6-tki to wydatek rzędu 500-600zł

Bosch Silver S5 77Ah 780A-390zł,wczoraj kupiłem.

Właśnie o taki "porządny" wynalazek mi chodziło. Dobry zakup będzie służył długo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeje temat bo w dalszym ciągu zimno...

Rozchorowałem się i nie odpalełem paszteta od soboty rana- w sobote przejechałem z 10 km:/ jak myślicie odpale go jutro? jak padł to kupuje nowy akumulator, nie bawie się w żadne ładowanie... żeby na przyszłość spać bez obaw że rano może być problem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odgrzeje temat bo w dalszym ciągu zimno...

Rozchorowałem się i nie odpalełem paszteta od soboty rana- w sobote przejechałem z 10 km:/ jak myślicie odpale go jutro? jak padł to kupuje nowy akumulator, nie bawie się w żadne ładowanie... żeby na przyszłość spać bez obaw że rano może być problem...

 

Zależy w jakim stanie był aku, jak od nowości to raczej nie odpalisz, bo na pierwszy montaż niezły badziew wkładają.

 

Ja wczoraj zakupiłem Centrę Futurę 72AH 720A (ostatnią w sklepie), pali od strzała, a jeżdżę baaardzo krótkie odcinki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cholera wie czy od nowości ale nie zapalał od strzała nawet jak użytkowałem samochód codziennie... zawsze te 3 sekundy kręcił przy pierwszym odpaleniu w ciągu dnia... mam nadzieję, że to tylko akumulator swoją drogą;)) jak jutro nie zapali to dzwonie do PZU pomoc... niech mnie wiozą lawetą po akuś albo prądu użyczą;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslę ze odpalisz. Mój przy tym mrozie 25 st odpalił od strzała. Tylko ssanie mu się włączyło ^^ Tez rocznik 2006. Marzec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko ssanie mu się włączyło ^^

 

Ssanie w Dieslu?

 

Sorry za OT :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności