Skocz do zawartości
MlodyS53

Wyposażenie dodatkowe - Passat B3/B4

Rekomendowane odpowiedzi

trochę nieodpowiedni temat ale cóż.. nową to w ASO na pewno dostaniesz ale będzie kosztowała Cię tyle co samochód... lepiej kupić używkę na szrocie albo na alledrogo...

 

Dzieki za radę ale na co zwracać uwagę podczas zakupu żeby nie kupić szmelcu :(

 

---------- Dodano o 20:44 ---------- Poprzednia wiadomość o 20:39 ----------

 

dzięki za radę macie browarka :) ale mam jeszcze jedno pytanko. Na co zwracać uwagę żeby nie kupić szmelcu ? nie chciał bym potem jeździć po serwisach :/

 

z gory dziekuje za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz co są już tematy zawierające odpowiedzi na frapujące Cię pytania wystarczy tylko użyć opcji "szukaj"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do dzisiaj żyłem w przekonaniu że ciemne lampy z tyłu w B4 są tylko w jednym odcieniu. Ale chyba to nie prawda. Na moje oko widać różnicę

 

dafota.2.37s1335363745h.jpg.sm100_2229.jpg&th=6719

 

 

lewa strona jest niby ok

 

dafota.2.n8x1335363745a.jpg.sm100_2230.jpg&th=5503

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja widziałem trzy różne kolory w b4 a szwagier ma ciemny fiolet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślicie, że VW specjalnie wprowadził inny odcień kloszy, który został przez przypadek zauważony po 16 latach od zakończenia produkcji?

Jak dla mnie, to te "fioletowe" klosze są po prostu spłowiałe. Tak samo żółte kierunki (czyli roczniki 1994) wskutek różnych czynników bywają w różnych odcieniach.

 

Najlepiej byłoby porównać numery, albo poszukać w ETCE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też jestem tego samego zdania to tak jak z plastikami jak dbasz tak masz ;). Ja moje lampy na tyle kompletowałem przez zimę po różnych aukcjach i też różniły się wizualnie odcieniem , bardziej zmatowiałe wydawały się jaśniejsze szczególnie w dobrym świetle ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Etka mówi że były tylko częściowo przyciemniane: czarny, więc nie ma co gdybać, a na zdjęciach też widać że to zasługa upływu czasu i słońca ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mi się zdaje że jednak nie... przejrzałem chyba całe allegro i widać że jedne mają pasek bardziej fioletowy a inne ciemniejszy (czarny)

 

no i mam zagwozdkę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio wymieniałem lampę w klapie i nawet gdzieś na forum pytałem czy nie ma różnych odcieni lamp dymionych i zapewniano mnie że nie. A tu psikus lampa różniła się od tej która w aucie była no i trzeba było dokupić drugą żeby to miało ręce i nogi. Niby różnica nie wielka ale drażniąca :luka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się dzisiaj przyglądałem swoim i... mam fioletowe, ale dalej twierdze że to wina czasu i słońca :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego po prostu nie porównacie numerów? na każdej części VW przecież jest :cool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dlaczego po prostu nie porównacie numerów? na każdej części VW przecież jest

z numerami bywa różnie dobierałem czujnik wg etki pojechałem do salonu vw a u nich pod tym numerem były inne czujniki więc z tym też moze być różnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja się dzisiaj przyglądałem swoim i... mam fioletowe, ale dalej twierdze że to wina czasu i słońca

 

Jak możesz to napisz tutaj numer jaki masz na kloszu. Wtedy będzie można porównać z "normalnymi" dymionymi kloszami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro dam fotkę i numerki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Były dwa rodzaje dymionach do b4, czarne i fioletowe. Te fioletowe były zazwyczaj w vr'ach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Były dwa rodzaje dymionach do b4, czarne i fioletowe. Te fioletowe były zazwyczaj w vr'ach.

 

Dłubałem przy aucie i przypomniałem sobie żeby sprawdzić. I autentycznie mają fioletowy odcień. U szwagra w 1,8 to samo.

 

Ukłon dla Adamsa, że zauważył, bo pewnie do dziś żyłbym w nieświadomości :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Były dwa rodzaje dymionach do b4, czarne i fioletowe. Te fioletowe były zazwyczaj w vr'ach.

 

Grzybu dobrze prawi, fiolety najczęściej były wkładane w verkach. Prawie 1,5 roku szukałem do swojego prawej skrajnej fioletowej bo 3 miałem dymione na fiolet a tę jedną czarną. U mnie wyglądało to tak (sorki za jakość ale pstrykane komórczakiem)

scaled.php?server=7&filename=dsc00083ka.jpg&res=medium

 

I nikt mi nie wmówi że to wypłowiałe bo ewidentnie czarny i fioletowy się różnią ;)

PozdraVWiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak szukam i szukam a może ktoś z was wie co i jak bo ori światła do jazdy dziennej w b3 ( proponuje dopisać do listy )

nie ma ktoś jakiegoś schematu lub wie gdzie i jak to podłączyć?

heheheh mam przekaźnik i rezystor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem drugi komplet ciemnych lamp i mam już całe fioletowe na aucie :)

 

dla porównania

 

czarna:

dafota.2.6g41336656765q.jpg.sm100_2250.jpg&th=8446

 

fioletowa:

dafota.2.75z1336656765y.jpg.sm100_2249.jpg&th=8253

 

obie:

dafota.2.7ua1336656765o.jpg.sm100_2245.jpg&th=1418

 

więc na 100% były dwa rodzaje tylnych ciemnych lamp do b4, ciekawe dlaczego nawet etka o tym nie wie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może być ze z róznego okresu produkcji

francuski producent mógł zmienic dostawce granulatu i już masz róznicę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności