Skocz do zawartości
yogicc

Oświetlenie na nogi co i jak?

Rekomendowane odpowiedzi

Jakieś fotki jak to w nocy wygląda?? Co koledzy mówicie jak bawić się w coś takiego jak podświetlanie nóg (białe) to zasilanie brać z lampki i pali się wtedy gdy otwieramy drzwi czy zrobić sobie "bajeranckie" białe oświetlenie nóg po włączeniu świateł?? Gdzie umieszczać lampki ? Przy fotelu czy z przodu ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze jak zrobisz na stale oswietlenie to dowodzik bedzie zabrany przy pierwszej nocnej kontroli

 

nie lepiej sie podpisac do kazdej lampki w drzwiach co da efekt taki ze jak otowrzysz ktores drzwi to sie zapali dane podswietlenie nog :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po pierwsze jak zrobisz na stale oswietlenie to dowodzik bedzie zabrany przy pierwszej nocnej kontroli

a niby na jakiej podstawie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie? Jakoś w A6 C6 świeci się na stałe światełko nad nogami :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vw touareg też ma na stałe podświetlenie nóg :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ok robcie na stale tylko jak ktorys dostanie mandat niech sie przycna do tego i poda uzasadnienie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...tak czy siak, moim zdaniem owe podświetlenie jest zupełnie niepotrzebne na stałe - zegary i kokpit i tak dają mocno po oczach. Najlepsze wyjście to, żeby zaświecało się tylko w trakcie otwarcia drzwi.

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaki macie efekt kiedy oświetlenie się wygasza (płynnie) czy to podświetlenie ledowe nie mruga ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeby zapalaly sie po otwarciu konkretnych drzwi to mozna podpiac sie pod lampke pod drzwiami ,ale chyba lepiej pod lampke w podsufitce i zeby sie swiecilo wszystko po otwarciu drzwi albo po odryglowaniu auta lepszy efekt bedzie.Wiecie moze jak podlaczys sie do tych kabli przy lampce zeby nie sciagac slupkow do przeprowadzenia kabli ,moze gdzies przy bezpiecznikach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiecie moze jak podlaczys sie do tych kabli przy lampce zeby nie sciagac slupkow do przeprowadzenia kabli ,moze gdzies przy bezpiecznikach?

Nie wiem jak w 3Bg ale u mnie w 3B dalo sie upchnac przewod 2 x 0,5 miedzy "tapicerka slupka" a szyba.

 

a jaki macie efekt kiedy oświetlenie się wygasza (płynnie) czy to podświetlenie ledowe nie mruga ?

Wygasza sie plynnie

 

no ok robcie na stale tylko jak ktorys dostanie mandat niech sie przycna do tego i poda uzasadnienie

Niema uzasadninej podstawy prawnej do zatrzymania DR, art132 PORD bynajmniej nic o tym nie mowi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.!!!

Na początek muszę się przywitać. Wiem, że to nie odpowiednie miejsce do rozwiązywania tego problemu, ale przeszukałem już niemal całe forum i nie mogę znaleźć odpowiedzi na nurtujące pytanie, a więc do rzeczy:

Kiedy dzisiaj zmieniałem filtr paliwa w moim samochodzie (Passat B5 1.9 TDI AHU), musiałem chyba o coś zachaczyć i rozłączyć jakiś przewód od spryskiwaczy od szyb, ponieważ nie dziłają. Nie słychać, żeby pompka sie załączała. Problem jest duży bo jutro mam wyjazd ok 500km

Jeśli to nieodpowiednie miejsce to proszę administratorów forum o przeniesienie mnie w odpowiednie miejsce.

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech ktoś się pochwali jak wygląda to podświetlanie na biało. Niech pokaże fotki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiecie moze jak podlaczys sie do tych kabli przy lampce zeby nie sciagac slupkow do przeprowadzenia kabli ,moze gdzies przy bezpiecznikach?

Nie wiem jak w 3Bg ale u mnie w 3B dalo sie upchnac przewod 2 x 0,5 miedzy "tapicerka slupka" a szyba.

moze ktos ma schemat instalacji elektrycznej skad te kable wychodza do lampki to bym nie musial chowac pod slupkami kabli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niech ktoś się pochwali jak wygląda to podświetlanie na biało. Niech pokaże fotki

U mnie wyglada to tak:

1) http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/21c671acbb5ec1c4.html

2) http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/aad13349bd7a598b.html

3) http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/11802398834fb49a.html

4) http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a169327955099a48.html

5) http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/520301c9dd08d203.html

Na żywo wyglada lepiej ocencie sami

Pierwsze spostrzezena to na bialym poswietleniu widac wszystkie brudy na dywanikach, oraz to że jak przednie fotele sa na maxa w dole to przyslaniaja tylne LEDy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłem u siebie podświetlenie nóg wiec moge się podzielić informacjami. Podświetlenie nóg można podłączyć na 2 sposoby:

-sterowanie drzwiami- wtedy można robić wiele kombinacji, kiedy otworzymy któreś z drzwi to moze zapalac sie lampka od okreslonych drzwi, 2 lampki(przód lub tył) lub wszystkie lampki. Jest to czasochłonna operacja ponieważ musimy ściągać każdy boczek i ciągnąć minus z każdych drzwi, no chyba ze mamy licznik ktory pokazuje nam określone otwarte drzwi to wtedy pod moduł komfortu sie podpinamy.

 

-sterowanie ściemniaczem- lepszy efekt ponieważ mamy płynne przygasanie lampek ale zapalają się wszystkie lampki po otwarciu drzwi. Jest to instalacja latwiejsza do wykonania powiewaz wystarczy sie podpiąć do kostki pod nogami kierowcy w rogu pod plastikiem do przewodu czerwono-czarnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś jest w stanie pokazać na zdjęciach w które kostki mamy się podpiąć itd. będę teraz instalował podświetlenie na nogi z opcją zapalających się wszystkich razem i płynnie gasnących- ale jak?

podłączyć się mam rozumieć tylko pod jedną kostkę i polecieć kablami po wszystkich lampkach. czy jest jakaś inna opcja?

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
podłączyć się mam rozumieć tylko pod jedną kostkę i polecieć kablami po wszystkich lampkach
"podłączyć się tylko pod jedną kostkę i polecieć kablami po wszystkich lampkach"

 

seledynowa wtyczka 2.jpg

 

Przewody :

-czerwony z czarnym paskiem "+"

-brązowy z białym paskiem "-"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość urys123

A da się pod tą kostke podczepić przełącznik ,,I O II,, na takiej samej zasadzie jak przełacznik w podsufitce ze na ,,I,, zapala sie swiatło jak otworze drzwi a na ,,II,, zapala sie gdy przesune. Chdzi mi mianowicie o to zeby poprosu lampki led zapalały sie gdy otworze drzwi lub gdy mi sie zachce podczas jazdy np. w towarzystwie. Jeśli sie tak da to poprosze o dokładne wskazówki jak to zrobić.

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A da się pod tą kostke podczepić przełącznik ,,I O II,, na takiej samej zasadzie jak przełacznik w podsufitce ze na ,,I,, zapala sie swiatło jak otworze drzwi a na ,,II,, zapala sie gdy przesune. Chdzi mi mianowicie o to zeby poprosu lampki led zapalały sie gdy otworze drzwi lub gdy mi sie zachce podczas jazdy np. w towarzystwie. Jeśli sie tak da to poprosze o dokładne wskazówki jak to zrobić.

 

Pozdr.

 

Witam! Dołączam się do pytania kolegi, posiadam lampkę z w8 i pytanie, czy da się zrobić tak jak jest np. w Audi czyli jak przyłącze w lampce na "światło" to zapala mi się całe oświetlenie w aucie. Jakoś musi się to dać zrobić skoro po otwarciu drzwi taki efekt jest. Może jakiś kabelek do moduły komfortu z lampki trzeba poprowadzić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy da się zrobić tak jak jest np. w Audi czyli jak przyłącze w lampce na "światło" to zapala mi się całe oświetlenie w aucie
Trzeba połączyć(zmostkować) diodą prostowniczą pin nr 2 i nr 3 wtyku połączeniowego lampki(mowa o lampce tzw. W8).

Ważne - katoda diody do nr 2 , anoda do nr 3.

Po przełączeniu na "światło" wraz z przednią włączamy też tylne lampki (na przewodzie brązowy z białym paskiem seledynowej, czy też czerwonej kostki pojawia się minus "-").

 

Dioda prostownicza najlepiej, co najmniej 2A(dwu amperowa).

Edytowane przez tomnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności