Skocz do zawartości
GrzegorzEP

świece żarowe 2.0 TDI

Rekomendowane odpowiedzi

Ja sprawdzałem swój bo też ostatnio na mrozie gorzej odpalał. Po sprawdzeniu aku do wymiany ale nie dziwie się bo to jeszcze ori. Świece ok.
Sam sprawdzałeś świece?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że nie, podjechałem do ASO na kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ,

Passat B6 1.6 FSI 115 KM. ROK 2007

Mam pytanie co zrobić jeżeli komputer pokazuje spalanie do 14-17 litr. a samochód pali do 7-10 litr.

Pozdrawiam

Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście że nie, podjechałem do ASO na kompa.

 

Na kompie często i gęsto nie pokaże błędów świecy. Na formum kilka osób pisało, że miało nawet 4 świece do wymiany, auto odpalało nawet przyy -26 a komputer nie pokazywał błędów. Dopiero sprawdzanie każdej świecy kolejno pokazało, że świece są do wymiany. Metoda kabel bo plusa z aku a drugi koniec do świecy. Jak pójdzie iskra to świeca jest ok-jak nie to jest przepalona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na kompie często i gęsto nie pokaże błędów świecy. Na formum kilka osób pisało, że miało nawet 4 świece do wymiany, auto odpalało nawet przyy -26 a komputer nie pokazywał błędów. Dopiero sprawdzanie każdej świecy kolejno pokazało, że świece są do wymiany. Metoda kabel bo plusa z aku a drugi koniec do świecy. Jak pójdzie iskra to świeca jest ok-jak nie to jest przepalona
Tego się właśnie obawiałem (że trzeba sprawdzać "po staremu")... tyle, że na razie zapał do tego mi ostygł (trzeba ściągać pokrywę zaworów)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam ,

Passat B6 1.6 FSI 115 KM. ROK 2007

Mam pytanie co zrobić jeżeli komputer pokazuje spalanie do 14-17 litr. a samochód pali do 7-10 litr.

Pozdrawiam

Tomasz

 

po jakim przejechanym odcinku pokazuje ci takie spalanie?

pokaze ci takie prawdopodobnie po paru km w miescie na zimnym - ma sie to nijak do realnego spalania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na trasie Wrocław -Berlin 380 KM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

B6 silnik benzynowy 1.6 fsi nie wiem czy w moim pasku jest pasek czy łańcuch rozrządu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy przypadkiem nie pomyliłeś tematu świece żarowe w 2.0 tdi, a nie temat o 1.6 fsi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Potrzebuję pomocy gdzie znajduje się jakiś przekaźnik od świecy żarowych passat 2.0 bmp, etkę dopiero będę miał wieczorem a może ktoś pomoże mi wcześniej, wyczytałem, że niby zamontowany jest elektroniczny przekaźnik pod skrzynką bezpieczników w komorze silnika, a w innym miejscu że to przekaźnik 202 bodajże nr 2. Problem mam takiego typu, świece wszystkie są sprawne na kompie żadnych błędów, po wkłuciu się w przewód z jednej ze świec brak napięcia, także nie mają prawa działać to i tak że codziennie rano pali, po odpięciu listwy zasilającej wywala błąd wszystkich świecy także sterownik je widzi normalnie.

Pozdrawiam Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do fachowców:

Czy świece żarowe w B6 2.0TDi idą w ruch tylko podczas uruchamiania silnika?

Spotkałem się z opinią, że również podczas gwałtownego przyspieszania? Jak to jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko podczas uruchamiania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Również mam problemy z odpaleniem na zimno (-5°C). Musze trzymać go ok 8-10sek w połażeniu "zapłon". Gasze silnik po 30sek i odpala na dotyk. Nie znam przyczyny.

Wymieniłem świece i akumulator, ale brak poprawy. W ASO nie stwierdzono błędów zgłaszanych przez komputer.

Pozostają:

- czujnik temperatury,

- filter paliwa,

- szczelność przewodów paliwowych (może dostawać się powietrze),

- rozrusznik, szczotki rozrusznika.

 

Co do świec (Passat typ 3C, silnik BMR 2.0 TDI-PD) to oryginalne miały oznaczenie NGK CZ301 7V K6YSB, a pod spodem było oznaczenie VW AG N105798.03. Świece te zostały zastąpione ok roku temu modelem NGK CZ 304 7V K86GK, również sygnowane znaczkiem VW pod spodem.

W/g techników z ASO, w tym modelu silnika świece żarowe są używane tylko raz, podczas pierwszego załączenia elektroniki. Wkładanie i wyjmowanie kluczyka kilkakrotnie nie powoduje kilkukrotnego uruchomienia świec.

Edytowane przez sebastianstepi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a cze według was to świece zagrzewają się za każdym razem odpalenia auta??? Bo kontrolka świeci za każdym razem przekręcenia stacyjka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie do fachowców:

Czy świece żarowe w B6 2.0TDi idą w ruch tylko podczas uruchamiania silnika?

Spotkałem się z opinią, że również podczas gwałtownego przyspieszania? Jak to jest?

 

Swiece pala sie podczas odpalania i gdy jest zimniej rowniez nawet do minuty po odpaleniu - zeby ograniczyc emisje szkodliwych spalin a i silnik bardziej miekko "klekocze" na zimnym.

 

---------- Dodano o 22:38 ---------- Poprzednia wiadomość o 22:37 ----------

 

Nie, nie za kazdym razem - tylko powyzej pewnej temp otoczenia (nie pamietam w tej chwili ile to bylo)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim modelu (Passat typ 3C, silnik BMR 2.0 TDI-PD) kontrolka świec żarowych zapala się przed uruchomieniem, ponieważ jest to kontrolka testowania i sygnalizowania błędu świec żarowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kontrolka swiec przy zaplonie wlacza sie na czas zagrzania swiec, jak zgasnie mozna odpalic auto. W lecie kontrolka ta zdaje sie ze sie nie pojawia, jesli tak to na ulamek sekundy. W zimie mi pojawia sie tylko na 1-2sek przed odpaleniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W zimie mi pojawia sie tylko na 1-2sek przed odpaleniem.

 

To tylko pozazdrościć. Mi wczoraj świeciła się około 5sek. Czy ktoś może polecić dobry zamiennik świecy 7V?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie nie polecam zamiennikow w tej kwestii....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z tą kontrolką świec? Zapaliła mi TYLKO kontrolka silnika, silnik wszedł w system awaryjny ( obroty dochodzą tylko do 3000) podjechałem sprawdzić błędy. Wyszło mi błąd wszystkich czterech świec żarowych. A kontrolka świec nie wyskoczyła... Błąd skasowany i na drugi dzień rano taka sama sytuacja. Świece sprawdzone kabelkiem i powinny być ok. Macie jakieś sugestie. Może w serwisie coś pogrzebali przy listwie podczas wymiany pompowtryskiwaczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności