Skocz do zawartości
wasil1

oświetlenie wnętrza w B5

Rekomendowane odpowiedzi

Sterowanie szyb i lusterek działa tylko nie ma podświetlenia.Sprawdzę ten szaro-niebieski przewód.Dzięki za podpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jarkow miałeś rację.Podałem na szaro-niebieski przewód +12V i podświetlenie panela zaświeciło ta sama historia z podświetleniem regulacji lusterek tam też na szaro-niebieski przewód podałem +12V i zaświeciło.Myślę sobie jest nieźle znam przyczynę:) Nie zacząłem odwijać wiązki - masa roboty.Zdjąłem boczek na dolnym lewym słupku tuż przy nogach kierowcy.Znajduje się tam rozdzielnia.Cała instalacja drzwi jest podłączona dwiema kostkami z rozdzielnią.W jednej kostce faktycznie jest szaro-niebieski przewód ale nie mam na nim napięcia.Podałem przewodem na krótko z tej samej kostki (czerwony )na szaro-niebieski i podświetlenie panela i regulacji lusterek zaświeciło.

 

Problem jest większy niż się spodziewałem.

 

Brakuje przewodu zasilającego od spodu rozdzielni (nie wiem dlaczego).

 

Skąd pociągnąć napięcie na ten szaro-niebieski przewód żeby te podświetlenia działały.Dodam tylko, że próbowałem podać napięcie z tej samej kostki co znajduje się ten szaro-niebieski przewód ale tam wszystkie napięcie mają cały czas więc odpadają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karolku, teraz to już prosta sprawa. Napięcie musisz podać z regulatora jasności podświetlenia - tego obok włącznika świateł. Znajdziesz tam szaro-niebieski kabelek na którym będzie pojawiało się 12V po przekręceniu włącznika świateł na pozycyjne lub mijania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie i panowie, ja mam natomiast taki mały problem, jak otwieram tylne drzwi za kierowcą to nie świeci lampka pod tymi drzwiami, ale za to włącza się pod tylnymi z prawej strony :debil o co w tym chodzi :065:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panie i panowie, ja mam natomiast taki mały problem, jak otwieram tylne drzwi za kierowcą to nie świeci lampka pod tymi drzwiami, ale za to włącza się pod tylnymi z prawej strony :debil o co w tym chodzi :065:
może ktoś pomylił przewody tych lampek a oswietlenie w podsufitce działa ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie... Jak zdjąć ten słupek i wykładzine w miejscu zamontowania modułu komfortu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja mam pytanie... Jak zdjąć ten słupek i wykładzine w miejscu zamontowania modułu komfortu?
to na wcisk i pare śrób jest

[ATTACH]45976[/ATTACH]

 

[ATTACH]45977[/ATTACH]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie.

 

Czy wymagane jest także zdjecie fotela kierowcy?

Edytowane przez 88_88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
może ktoś pomylił przewody tych lampek a oswietlenie w podsufitce działa ok

 

Oświetlenie wewnątrz działa wszystko poprawnie tylko tak jak pisałem, nie świeci pod tylnymi lewymi drzwiami, a jak je otwieram to się zaświeca lampka w prawych tylnych. Z tymi przewodami to nie patrzyłem ale muszę tam zajrzeć jak się ociepli, bo na razie - 10*C nie zachęca do grzebania w kabelkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam spory problem. Chciałem wymienić żarówkę podświetlającą drzwi kierowcy od dołu i zamontować diody led. Niestety nie chciała wyjść z zatrzasków i postanowiłem podwadzić śrubokrętem. Przez swoją nieuwagę zrobiłem chwilowe zwarcie przy gnieździe żarówki. Od tego momentu drzwi się nie podświetlają i dodatkowo po otwarciu drzwi kierowcy nie zapala się światło w aucie. Zauważyłem też żeby załączyć alarm w samochodzie muszę po zamknięciu jeszcze raz zamknąć pilotem auto.

POMOCY CO ROBIĆ?

??

??

Zachciało się diód w drzwiach :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam spory problem. Chciałem wymienić żarówkę podświetlającą drzwi kierowcy od dołu i zamontować diody led. Niestety nie chciała wyjść z zatrzasków i postanowiłem podwadzić śrubokrętem. Przez swoją nieuwagę zrobiłem chwilowe zwarcie przy gnieździe żarówki. Od tego momentu drzwi się nie podświetlają i dodatkowo po otwarciu drzwi kierowcy nie zapala się światło w aucie. Zauważyłem też żeby załączyć alarm w samochodzie muszę po zamknięciu jeszcze raz zamknąć pilotem auto.

POMOCY CO ROBIĆ?

??

??

Zachciało się diód w drzwiach :/

sprawdź bezpieczniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze że sprawdzałem te po lewej od kierownicy. Ze schematów wyczytałem że nie ma takiego który odpowiada tylko za lewe przednie drzwi. Dodam że oświetlenie lusterek i szyb dziala. Bezpieczniki są w porządku

 

---------- Post added at 11:53 ---------- Previous post was at 11:51 ----------

 

Ogólnie też pomyślałem na początku że to bezpiecznik, ale okazuje się coś innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najlepsze że sprawdzałem te po lewej od kierownicy. Ze schematów wyczytałem że nie ma takiego który odpowiada tylko za lewe przednie drzwi. Dodam że oświetlenie lusterek i szyb dziala. Bezpieczniki są w porządku

 

---------- Post added at 11:53 ---------- Previous post was at 11:51 ----------

 

Ogólnie też pomyślałem na początku że to bezpiecznik, ale okazuje się coś innego.

czyli ta lampka na dole nie działa w tych jednych drzwiach kierowcy ? A reszta oświetlenia działa czyli lampki w reszcie drzwi (pod spodem) w podsufitce i przy lusterku jak otwierasz drzwi kierowcy ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najlepsze że sprawdzałem te po lewej od kierownicy. Ze schematów wyczytałem że nie ma takiego który odpowiada tylko za lewe przednie drzwi. Dodam że oświetlenie lusterek i szyb dziala. Bezpieczniki są w porządku

 

---------- Post added at 11:53 ---------- Previous post was at 11:51 ----------

 

Ogólnie też pomyślałem na początku że to bezpiecznik, ale okazuje się coś innego.

Czasem na takie "dziwy" pomaga odłączenie aku na chwilę, czy tobie pomoże, nie mam pojęcia, ale warto spróbować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli ta lampka na dole nie działa w tych jednych drzwiach kierowcy ? A reszta oświetlenia działa czyli lampki w reszcie drzwi (pod spodem) w podsufitce i przy lusterku jak otwierasz drzwi kierowcy ??

 

nie działa tylko lampka pod drzwiami kierowcy, reszta lampek działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie działa tylko lampka pod drzwiami kierowcy, reszta lampek działa
to sprawdź czy dochodzi napięcie do niej jeśli tak to przeczyść miejsce gdzie żarówka powinna być i sprawdź czy żarówka ma przejście

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napięcie do żarówki nie dochodzi, sprawdzałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
napięcie do żarówki nie dochodzi, sprawdzałem
no to po sznurku do kłębka czyli od żarówki do bezpiecznika sprawdź kable czy nie są uszkodzone i czy mają przejście

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę że poczekam na odpowiedź kogos kto miał podobny problem i go rozwiązał. Nie będę wyciągał wszytkich przewodów z auta i ich sprawdzam. Nie sądze że sekundowe zwarcie w instalacji 12V potrafi przepalić kabel.

Zastanawiam się nad połączeniem z modulem komfortu ewentualnie kolega pisał o odłączeniu akumulatora na chwilę. może to pomoże. Najgorsze jest to że moduł komfortu nie pokazał żadnego błędu związanego z podświetleniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie sądze że sekundowe zwarcie w instalacji 12V potrafi przepalić kabel.

Kabla raczej nie przepali, ale elektronice to wystarczy. Nie mam schematu podświetlania i nie wiem czy zasilanie idzie z silnika szyby czy z modułu, bo jest też bardzo prawdopodobne że mogło się coś spalić w elektronice jednej z tych 2 rzeczy i nie podaje zasilania na lampkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności