Skocz do zawartości
wasil1

oświetlenie wnętrza w B5

Rekomendowane odpowiedzi

właśnie świeci cały czas bo masa na kablu jest ciągle a wyłącza ją krańcówka. tak to vw wymyślił że włącza się przez odłączanie masy przez krańcówkę , a nie prądu. a ten pomysł z masą z przednich drzwi to też lipa bo przecież lampka w tylnych będzie świecić tylko przy otwartych przednich wtedy. po otwarciu samego tyłu i tak będzie ciemność więc to zły pomysł.

widzę że nie ma wyjścia i trzeba do zamka się dobierać.

dzięki kolego:dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podepnę się do tematu ponieważ szukam i szukam już drugi dzień i nie namierzyłem co mogło się uszkodzić a może ktoś to miał , tzn:

 

Jak otwieram samochód z pilota ( kłódka otwarta ) to kiedyś od razu w środku się zapalało światło wnętrza a teraz się zapali i po sekundzie gaśnie dopiero drugi raz jak przycisnę przycisk otwarcie auta to się pali cały czas tak jak dawniej.

Czy ktoś spotkał taki problem, albo ma link do takiego problemu ?? Bo ja niestety już skończyły mi się pomysły na poszukiwanie tego.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Podepnę się do tematu ponieważ szukam i szukam już drugi dzień i nie namierzyłem co mogło się uszkodzić a może ktoś to miał , tzn:

 

Jak otwieram samochód z pilota ( kłódka otwarta ) to kiedyś od razu w środku się zapalało światło wnętrza a teraz się zapali i po sekundzie gaśnie dopiero drugi raz jak przycisnę przycisk otwarcie auta to się pali cały czas tak jak dawniej.

Czy ktoś spotkał taki problem, albo ma link do takiego problemu ?? Bo ja niestety już skończyły mi się pomysły na poszukiwanie tego.

 

Pozdrawiam

a co mówi VAG ?

stawiam na wiązkę przy słupku/progu kierowcy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co mówi VAG ?

 

Fakt zapomniałem że go mam :-) a mówi:

 

01330 - Central Control Module for Central Convenience (J393)

49-10 - No Communications - Intermittent

 

poczytałem na forum o tym błędzie i nic konkretnego nie pisze a jak błąd wykasowałem to jak otwieram z pilota drzwi to światełko się już pali od razu ( bez drugiego przyciskania )

Ale teraz zagadka skąd wziął się ten błąd??

A dodam że od jakiś 2 tygodni mam zatrzaśnięte prawe tylnie drzwi po wyjęciu tylko maskownicy bębenka, włożeniu i skręceniu bocznej śruby ale wątpię żeby to miało wpływ.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Fakt zapomniałem że go mam :-) a mówi:

 

01330 - Central Control Module for Central Convenience (J393)

49-10 - No Communications - Intermittent

 

poczytałem na forum o tym błędzie i nic konkretnego nie pisze a jak błąd wykasowałem to jak otwieram z pilota drzwi to światełko się już pali od razu ( bez drugiego przyciskania )

Ale teraz zagadka skąd wziął się ten błąd??

A dodam że od jakiś 2 tygodni mam zatrzaśnięte prawe tylnie drzwi po wyjęciu tylko maskownicy bębenka, włożeniu i skręceniu bocznej śruby ale wątpię żeby to miało wpływ.

Pozdro

błąd wskazuje na problem z napięciem(za duże/małe do modułu) może warto by było sprawdzić połączenie z masą modułu i odblokować te "uparte" drzwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
błąd wskazuje na problem z napięciem(za duże/małe do modułu) może warto by było sprawdzić połączenie z masą modułu i odblokować te "uparte" drzwi

 

Sprawdzę pod nogami jak tam kale od modułu komfortu.

Co do masy do modułu to masz jakieś konkretne miejsce na myśli czy tylko sprawdzić kable od masy i + czy nic się nie dzieje od modułu w kierunku bezpieczników.??

A drzwi to dłuższa przeprawa więc musi być jakaś pogoda :-) bo bez garażu to nie takie łatwe.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kto mi powie za co odpowiadają te czerwono czarne kabelki?wiem że jeden z nich za światło wewnątrz kabiny jest ich 6 ktore sa laczone z jednym ktory idzie do kostki ktora znow idzie do modulu http://imageshack.us/photo/my-images/705/93177383.jpg/

dodam że sypie się jeszcze ten http://imageshack.us/photo/my-images/88/34535925.jpg/ a on odpoiwada za podświetlenie guziczków do opuszcania szyb i jest on łączony z dwoma kabelkami które widać na dole w lewym rogu http://imageshack.us/photo/my-images/88/34535925.jpg/

co do samego moduły a raczej tej części w któa jest wpinana kostka to niestety wygląda tak http://imageshack.us/photo/my-images/827/76836100.jpg/ jak widać dwa ząbki sie gibają na prawo i lewo :] i przez nie między innymi też światełko od opuszczania szyb robiło mi w aucie za stroboskop...zastanawia mnie jeszcze sprawa szyb ktorych nie moge opuszczac...czy owe czerwono czarne kabelki są do szyb?Ps.dodam że jeszcze tego nie złożyłem do kupy więc nie powiem wam co i jak działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że masz problem, ale post na forum + 2 prywatne wiadomości o tej samej treści co ten post to chyba przesada ;-) Ciekawe, czy wysłałeś to zapytanie do wszystkich, którzy w tym wątku coś pisali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam problem z oswietleniem kabiny jeszcze w niedziele cos mrygnelo a dzis juz byla cisza kompletna,nie wspomne ze drzwi kierowcy i tylne od strony pasazera zamykaja mi sie jak chca.

i teraz tak rozumiem ze za oswietlenie odpowiada modul za te drzwi tez czy bardziej chodzi tu o zimny lut w zamkach? Czy cos moze mi jeszcze nawalic z tym modulem cos waznego ktore by mi uniemozliwilo jazde pytam bo za 6 dni jade nad morze,

i teraz jeszcze jedno pytanie czy jesli trzeba bedzie wymienic modul to co wtedy z imo zostaje stare? I jak dobrac kluczyk (scyzor) pytam przy okazji bo nie posiadm przy tym module znaczy byl jak go kupilem jajko ale zepsuty a mechanik nie potrafil mi dobrac kluczyka (u mnie w wołowie jest katastrofa z mechaniorami)

Prosze o wyrozumialosc :)

 

Pozdr.

Edytowane przez OuTcAsTno1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozumiem, że masz problem, ale post na forum + 2 prywatne wiadomości o tej samej treści co ten post to chyba przesada ;-) Ciekawe, czy wysłałeś to zapytanie do wszystkich, którzy w tym wątku coś pisali?

najpierw była o ile się nie mylę PW a później post a to że dwa razy to omyłkowo...nikt nie jest doskonały :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

 

Mam problem z oswietleniem kabiny jeszcze w niedziele cos mrygnelo a dzis juz byla cisza kompletna,nie wspomne ze drzwi kierowcy i tylne od strony pasazera zamykaja mi sie jak chca.

i teraz tak rozumiem ze za oswietlenie odpowiada modul za te drzwi tez czy bardziej chodzi tu o zimny lut w zamkach? Czy cos moze mi jeszcze nawalic z tym modulem cos waznego ktore by mi uniemozliwilo jazde pytam bo za 6 dni jade nad morze,

i teraz jeszcze jedno pytanie czy jesli trzeba bedzie wymienic modul to co wtedy z imo zostaje stare? I jak dobrac kluczyk (scyzor) pytam przy okazji bo nie posiadm przy tym module znaczy byl jak go kupilem jajko ale zepsuty a mechanik nie potrafil mi dobrac kluczyka (u mnie w wołowie jest katastrofa z mechaniorami)

Prosze o wyrozumialosc :)

 

Pozdr.

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=46623

post numer 7 jeżeli chodzi o światło wewnątrz auta prawdopodobnie przyczyna tkwi w tym

http://imageshack.us/photo/my-images/705/93177383.jpg/

 

sprawdź te kabelki co wychodzą z kostki modułu komfortu i idą w stronę progu czerwono czarny to światło wewnętrzne tj te w sufitach i łączy się on z 6kabelkami tego samego koloru które najprawdopodobniej się utleniły,niebiesko szary odpowiada za podświetlanie guziczków od opuszczania szyb i czegoś jeszcze nie wiem czego bo nie sprawdzałem...za lusterka i szyby odpowiada o ile mnie pamięć nie myli też coś niebieskiego i łączy się z dwoma...Ps.odcinek kabli między kostką a progiem jest po prostu zailozowany w niektóych przypadkach z kilkoma kabelkami i z wiekiem szlak to wszystko trafia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszytko jak pisałes nawet tak samo wygladało jak na zdjeciu hehe az zaczołem sie smiac jak to zobaczyłem to był strzał w 10 :)

teraz wszytko ładnie swieci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych uzytkownikow, jestem posiadaczem passata b6, wewnatrz oswietlenie dziala jak nalezy niestety oprocz oświetlenie lusterek w zasłonkach??Nie wiem co oze byc przyczyna?Wczesnie swiecily a teraz nagle przestalo??Moze ktos wie jak sie za to zabrac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam szanownych uzytkownikow, jestem posiadaczem passata b6, wewnatrz oswietlenie dziala jak nalezy niestety oprocz oświetlenie lusterek w zasłonkach??Nie wiem co oze byc przyczyna?Wczesnie swiecily a teraz nagle przestalo??Moze ktos wie jak sie za to zabrac?
kolego to jest watek posiecony oswietleniu w B5 wiec chyba musisz poszukac w dziele B6.powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś schemat instalacji z podświetleniem przełączników w drzwiach w Pasku z 98r? W drzwiach pasażera działa normalnie podświetlenie po włączeniu świateł pomimo iż ze słupka do drzwi nie ma kabla szaro-niebieskiego (do "rozdzielacza" w słupku dochodzi kabel szaro-niebieski, ale nie ma go od rozdzielacza do silniczka szyby). W drzwiach kierowcy wymieniłem całą instalacje na 3BG i z kostki w słupku wychodzi też tylko 7 kabli (bez szaro-niebieskkiego) ale podświetlenia włączników nie ma, dlaczego?

 

 

Zadam pytanie inaczej: który kabel (w wiązce słupek-drzwi) odpowiada za podświetlenie przełączników?

Edytowane przez Alvares

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Moja lampka sufitowa nieposiada przelacznika ktory to zostal w jakis sposob wyrwany czy cos w ten desen przez poprzedniego wlasciciela. Aktualnie lampka nie swieci po otwarciu drzwi..gdybym mial owy przelacznik pewnie tylko wystarczy przelaczyc i po problemie. Prosilbym o rade jak mam polutowac czy cos te blaszki aby lampka swiecila po otwarciu drzwi? Dodam ze lampka ogolnie sprawna...boczne lampeczki swieca po wcisnieciu przycisku. Zalaczam zdjecia mojej lampki... P.s Moze jest numer katalogowy tego wlacznika? Mozna go dokupic osobno?

111111111111111111111111.jpg

2222222222222222222222.jpg

Edytowane przez bacaino

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Moja lampka sufitowa nieposiada przelacznika ktory to zostal w jakis sposob wyrwany czy cos w ten desen przez poprzedniego wlasciciela. Aktualnie lampka nie swieci po otwarciu drzwi..gdybym mial owy przelacznik pewnie tylko wystarczy przelaczyc i po problemie. Prosilbym o rade jak mam polutowac czy cos te blaszki aby lampka swiecila po otwarciu drzwi? Dodam ze lampka ogolnie sprawna...boczne lampeczki swieca po wcisnieciu przycisku. Zalaczam zdjecia mojej lampki... P.s Moze jest numer katalogowy tego wlacznika? Mozna go dokupic osobno?
Samego włącznika nie dostaniesz.

Może jednak warto kupić całą lampkę np. http://allegro.pl/passat-b5-golf-4-bora-lampka-kabiny-szyberdach-i1729831375.html

Ze zdjęcia nie powiem Ci, jak to zlutować ale sprawdzę "na żywo" w lampce i dam Ci znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byloby super ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak by co to mam taką lampke za 40,00 z wysyłką po przedpłacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prosilbym o rade jak mam polutowac czy cos te blaszki aby lampka swiecila po otwarciu drzwi?
Na zdjęciu zaznaczone na czerwono miejsce,które mostkuje(zwiera) włącznik w pozycji "światło działa przy otwartych drzwiach".

lampka_Vpag_rewers.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności