Skocz do zawartości
wasil1

oświetlenie wnętrza w B5

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki wielkie spróbuje posprawdzać, nie dawno wróciłem i patrze lampka pali się od strony pasażera to a co się nie paliła, zamknąłem drzwi chciałem otworzyć ponownie i znów się nie pali ...

sprawdzaj miernikiem przewody między lampką a kostkami na słupku, może gdzieś tam nie łączy, albo w samej kostce na słupku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Ja mam problem z tylnymi światłami w podsufitce lewa i prawa strona,reszte świateł w samochodzie działają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.Ja mam problem z tylnymi światłami w podsufitce lewa i prawa strona,reszte świateł w samochodzie działają

 

Na początek sprawdź jak są ustawione ;) Jeżeli ok to pozostaje pomierzenie napięcia na przewodach.

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dołącze się z pytaniem,mianowicie brak oświetlenia bagażnika gdzie szukać:zeco żarówka ok reszta oświetlenia działa.Czy to może też moduł,dodam że wymieniłem zamek ponieważ piny rozsypały się,więc na pulpicie wyświetlało niedomknięcie drzwi.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na początek sprawdź jak są ustawione Jeżeli ok to pozostaje pomierzenie napięcia na przewodach
U mnie jak postukam je to sie dopiero zapalaja. Zimne luty winne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie jak postukam je to sie dopiero zapalaja. Zimne luty winne?

 

Rozumię że mówisz o lampkach :) Może poprostu nie ma styku na blaszkach.Przeczyść je drobnym papierem ściernym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, przez dwa dni paliła mi się ta lampka pod drzwiami więc dałem spokój, a teraz znów się nie pali i na dodatek teraz nie pali mi się wnętrze przy otworzeniu drzwi.

 

A jak otworzysz drzwi to oświetlenie we wnętrzu Ci się zapala?? Jak nie to zimne luty lub mikrowyłączniki w zamkach, a jak tak, to gdzieś zginął stały plus idący do lampek na dole drzwi, plus jest tam cały czas, a zamki podają masę.

 

A gdzie są te zimne luty lub mikrowyłączoniki ? I co dokładnie zrobić ? Sławek żebyś nie mieszkał odemnie 250km to bym przyjechał do Ciebie a tak to wiesz ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam ponownie, przez dwa dni paliła mi się ta lampka pod drzwiami więc dałem spokój, a teraz znów się nie pali i na dodatek teraz nie pali mi się wnętrze przy otworzeniu drzwi.

 

 

 

A gdzie są te zimne luty lub mikrowyłączoniki ? I co dokładnie zrobić ? Sławek żebyś nie mieszkał odemnie 250km to bym przyjechał do Ciebie a tak to wiesz ...

 

Musisz zdemontować zamek.W środku jest płytka i na niej są te zimne luty oraz mikrowyłączniki :)

To pomoże Ci przy demontażu: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=18834&highlight=rozbi%F3rka+drzwi

Coś o zimnych lutach: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=436

Edytowane przez Patryk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Musisz zdemontować zamek.W środku jest płytka i na niej są te zimne luty oraz mikrowyłączniki

To pomoże Ci przy demontażu: http://forum.vw-passat.pl/showthread...bi%F3rka+drzwi

Coś o zimnych lutach: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=436

A jakbyć jeszcze nie wiedział jak coś rozebrać, to w moim podpisie masz dokładne instrukcje do rozebrania drzwi, zamka i ponownego złożenia.

A gdzie są te zimne luty lub mikrowyłączoniki ? I co dokładnie zrobić ? Sławek żebyś nie mieszkał odemnie 250km to bym przyjechał do Ciebie a tak to wiesz ...

W sobotę był u mnie pilot z Poznania ;)

Ale spokojnie dasz samemuy radę, jakbyś chciał mikroprzełącznik to się odezwij, wyślę po kosztach, jak płaciłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Styki OK sprawdzałem, ale napięcia na nich jakieś mikroskopijne.Musi być to gdzieś indziej.

Edytowane przez YANO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Styki OK sprawdzałem, ale napięcia na nich jakieś mikroskopijne.Musi być to gdzieś indziej.

pin numer 18 wychodzący z modułu komfortu sprawdź, on zasila lampki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z oświetleniem progów. Pomoze ktoś z wycięciem kostki w słupku tylnich drzwi, ponieważ wyszarpując ją obawiam się, że złamię jakiś zaczep? Poza tym mam pytanie odnosnie sterowania masą na ową lampkę, mianowicie który to jest przewód w kostce i jeszcze poproszę o rozpiskę jej jeżeli ktoś posiada. Pozdrawiam i dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie moze ktory bezpiecznik za to odpowiada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, od kilku dni mam problem z oświetleniem w moim pasku. Światło nie gaśnie, wcześniej po odpaleniu samochodu oświetlenie gasło. Wyłączyłem wszystko ale po zamknięciu drzwi pali się dolne podświetlenie drzwi z tylu po obu stronach. gdzie tkwi problem??

Pozdrawiam massiii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, od kilku dni mam problem z oświetleniem w moim pasku. Światło nie gaśnie, wcześniej po odpaleniu samochodu oświetlenie gasło. Wyłączyłem wszystko ale po zamknięciu drzwi pali się dolne podświetlenie drzwi z tylu po obu stronach. gdzie tkwi problem??

Pozdrawiam massiii

Zwarcie kabelka gdzieś do masy, napisz czy masz z tyłu korbki czy elektryczne szyby, to będę wróżył dalej ;)

Mam problem z oświetleniem progów. Pomoze ktoś z wycięciem kostki w słupku tylnich drzwi, ponieważ wyszarpując ją obawiam się, że złamię jakiś zaczep? Poza tym mam pytanie odnosnie sterowania masą na ową lampkę

Kostkę wypinasz na chama, ale nie wiem po co, masz z tyłu elektrykę czy nie?? Do dolnej lampki dochodzi stały plus i masa na przewodzie brązowym z czarnym paskiem, masa idzie z zamka, gdzie robią sie zimne luty, jeżeli lampka Ci nie działa, to rozbieraj zamek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tyłu mam korbki, a lampki świecą non stop.

Czyli jak wypnę kostkę to powinny zgasnąć a reszta oświetlenia działać?? Bo mój samochód chyba myśli że mam no domknięte drzwi, dlatego reszta oświetlenia w kabinie nie gaśnie.

 

Dzięki

Edytowane przez massiii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wypinaj kostkę i szukaj zwarcia przewodu brązowego z czarnym paskiem do masy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wie ktoś gdzie znajdują sie te krancówki bo mam ustawione to swiatło nad lusterkiem ze jak drzwi sie otworzy to powinno swiecic a ono swieci caly czas wiec pewnie któras krancówka jest walnieta ale nie wiem gdzie one sa??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma krańcówek;] Musisz rozebrać zamek centralny i w nim są mikro-styki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy co ciezka robota do zrobienia??? musi to jakis spec robic??? i ktory to zamek od strony kierowcy czy w kazdych drzwiach??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności