Skocz do zawartości
piotrekiw

swiece zaplonowe 2,0 FSI

Rekomendowane odpowiedzi

Czu ktos zmienial swiece zaplonowe w silniku benzynowym? Czy mozna bez klopotu zrobic to samemu? Jakies doswiadczenia, ktore sa najlepsze?:638:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej będzie założyć takie jakie są o ile nie były zmieniane. Oryginalne sa dobrane optymalnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oryginalne sa dobrane optymalnie

Ew. NGK :) moim zdaniem najlepsze świece

 

A co do zakładania można zrobić samemu ale jak dobrze pamiętam trudno się do nich dostać. Trochę kombinowania jest. Niech wypowie się ktoś kto Ci to opisze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był kiedys Bosch Platinium, ale strasznie drogi. Nie widziałem lepszych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Szwecji cena jest akurat zblizona (Bosch platinum, NGK, Beru). Ok 300 PLN za 4 sztuki. Ciekawe ile w Polsce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W Szwecji cena jest akurat zblizona (Bosch platinum, NGK, Beru). Ok 300 PLN za 4 sztuki. Ciekawe ile w Polsce?
Zależy który silnik masz czy BLY/BVZ, czy BLR/BVY/BLX/BVX, ale nawet z oryginału wychodzi około stówaśki taniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktos zna prawidlowy odstep miedzy elektrodami- silnik BLR 2,0FSI 2006

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki masz kod silnika bo sa rózne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jaki masz kod silnika bo sa rózne

 

Wojtek z tego co wiem to w passacie tfsi to tylko BWA innego nie montowali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zmieniałem całkiem niedawno świece w swoim passacie. Za komplet irydowych świeczek Bosha (chyba tak się to nazywało) zapłaciem po dużych zniżkach coś ok. 160 zł. Wymiana bardzo prosta - bez najmniejszych problemów. Zdejmujesz osłonę silnika- jest tylko na zaczepach gumowych, potem odpinasz 4 wtyczki do cewek - taką listwę , wyciągacsz cewki i wykręcasz świece. Nie powinno ci to dłużej zająć niż 15 - 20 minut...

Tylko przy zdjęciu osłony silnika będziesz musiał wykręcić dwie śrubeczki przytrzymujące rurę doprowadzającą powietrze do silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podepne sie pod temat, z tego co mowil mechanik samochod nie pali na jeden cylinder (wywala cod PO302) i zasugerowal zeby wymienic swiece razem z kablem. I tutaj moje pytanie, czy taki kabel jest jednoczesciowy czy tez sklada sie z 2 elementow?

Bo koszt takiego kabla to dwa razy tyle co za komplet swiec, wiec pomyslalem ze sam bym to kupil na necie i on by mi to zamontowal.

I jak i gdzie w necie znalesc OEM'owe czesci? Oraz swiece, jak dobrac wlasciwe do silnika? Na co patrzec na opakowaniu? Jakies linki mile widziane.

Z tego co widze to co inny rodzaj silnika to wszystko zupelnie inne.

Moj silnik to 2.0 FSI z 2005 roku, nie wiem tylko jaki kod silnika, czy to ma znaczenie? Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego , a może to cewka zapłonowa?

Niedawno w ASO była akcja wymiany wadliwych cewek za free w silnikach TFSI. Zapytaj w ASO czy Twój silnik łapie się na taką wymianę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja cewki miałem gratis zmienione w Aso (akcja serwisowa) a potem wsadziłem sobie jeszcze nowe świece NGK od http://forum.vw-passat.pl/threads/30102-Oleje-Motul-i-akcesoria-u-forumowicza-elemenateur-Szczecin Stały i sprawdzony dostawca części do mojego passata :D wszystko śmiga jak złoto , wymiana w miarę prosta (widziałem jak mechanik mi to robił) .

 

świece (srebrne opakowanie) widoczne na tarczach hamulcowych

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/06877bdb82e54f3e.html

Edytowane przez P_R_O_T_E_Z_A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zmieniałem świece na jesieni na oryginały w ASO. Pytałem różnych mechaników, w tym u znajomych z ASO. Wszyscy stwierdzili, że najlepiej oryginały wstawić - zamienniki wytrzymują podobno średnio połowę przebiegu jaki pochodzą oryginały. Jak znajdę fakturę to podam ile za nie dałem.

 

 

Ja też mam FSI - za świece dałem 211,80 zł za 4 sztuki w ASO (wrzesień 2011)

Za robociznę dałem 77,78 zł - też ASO.

 

Oczywiście na wszystko miałem duży rabat.

Edytowane przez przemyslawch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to ma jakies znaczenie ale moj silnik to nie TFSI tylko zwykly FSI, o ile to ma jakiekolwiek znaczenie.

Ogolnie problem jest taki ze silnik nie pali tylko na jeden cylinder wiec to raczej kwestia swiecy.

Nigdzie na forum nie moge znalesc informacji na temat ich wymiany w B6!

Zmieniajac swiece wypada zmienic tez okablowanie - ale jak sie ono fachowo nazywa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W FSI masz cztery pojedyncze cewki, jedna z nich wyciągnęła kopyta i tyle, standardowy temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pytanie odnosnie swiec zapłonowych...

 

Zamierzam wymienic swiece w swoim Passacie 2.0FSI 2006 o symbolu silnika BVY

 

Czy takie swiece beda pasowaly do mojego silnika ?

 

http://www.ebay.co.uk/itm/VW-Passat-2-0-FSI-147BHP-05-11-BOSCH-Platinum-Plus-Spark-Plug-FR7DPX-/120787895570?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item1c1f850512#ht_3276wt_812

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. Czy ktoś z Was wymieniał u siebie świece na Denso (ze stali nierdzewnej) podobno są dużo lepsze niż zwykłe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności