Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

20 min to stanowczo za dlugo. Po 10 min ciaglej jazdy juz powinienes miec 90C. Pewnie termostat padl. Podlacz pod vaga i sprawdz temp. Mozesz tez sprobowac przeplukac nagrzewnice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obiecałem że odezwę się zaraz po usunięciu usterki.

Według mechanika pozostała jeszcze jedna nie sprawdzona sprawa - płukanie nagrzewnicy !

I tu się kolo nie pomylił - auto pozostawione na 4h w warsztacie - przyjemność 80 złociszy. A grzanko jest :-)

Płukanko postanowiłem zrobić w serwisie, który często był chwalony na Naszym forum a mianowicie PAMIS Szczecin - Polecam !

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Warto dodać że temperatura silnika na co dzień oscyluje na poziomie 85-90 stopni. Fakt że po pierwszym uruchomieniu silnik długo się nagrzewa do temp 90 stopni (ok.20 minut)
A co z tym objawem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z tym objawem?

 

Nie ukrywam że nie sprawdziłem tego z zegarkiem w ręku...odbierając furę skupiłem się bardzo na tym aby przejechać przez Szczecin w trzy różne miejsca bez błąkania się. Ale co pewne że Temp. dobiła o 90*C a nie "czaiła się tuż przed" i z tej 90-tki w ogóle nie zeszła - trzymała idealnie.

 

Best Regards

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zegarach mozesz miec 90, a w rzeczywistosci 70 pare C. VAGiem sprawdzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestię. Jak się kiedyś nadarzy okazja to postaram się to sprawdzić...

Mechanior , który przepłukiwał nagrzewnicę przyznał że procentowo daje ona 70% ciepła w porównaniu z nówką - to raczej typowe dla 10-cio latka, prawda ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz klimatronik to na forum znajdziesz moja porade jak mniej wiecej sprawdzic wydajnosc ukladu ogrzewania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

mam pytanko czy jest to możliwe że przy ustawieniu temperatury 19 stopni leci juz ciepłe powietrze całkiem zimne leci jak jest poniżej 18 stopni.Klimę włączam i to samo 18 19 stopni ciepłe leci.Zimne jak jest ustawione poniżej 18.Czy tak ma być?wartości klimatronika 444 02

Edytowane przez Tomeck26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość boba0406

Witam

Proszę bardzo o pomoc. Silnik mam rozgrzany do temp. 90 stopni a nagrzewnica nie działa. W czym może być problem.

Z góry dziękuję za pomoc:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W czym może być problem.
jeśli masz klimatronik, to możesz zrobić test i samodiagnozę, jeśli masz dostęp do kompa, to podłączenie by dużo powiedziało, najlepiej autoscan. Może być kilka przyczyn .... pompa wody nie jest już tak wydajna, klapa klimatronika nie otwiera nawiewu ciepłego (silniczek padł, zablokował się)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlacze klimatronik na full i zaczyna cos piszczeć w schowku co to moze byc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem. Climatronic kilka dni temu działał. Ostatnio przy włączeniu zapłonu miga cały wyświetlacz (wcześniej tego nie było) Sprawdziłem te kody i wyszło mi cos takiego:

313 02

4F9 02

31d 02

119 02

 

o co chodzi ?

Mam od niedawna passata i jestem zielony :niekumam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam taki problem. Climatronic kilka dni temu działał. Ostatnio przy włączeniu zapłonu miga cały wyświetlacz (wcześniej tego nie było) Sprawdziłem te kody i wyszło mi cos takiego:

313 02

4F9 02

31d 02

119 02

 

o co chodzi ?

Mam od niedawna passata i jestem zielony :niekumam

 

Tu masz opisne co i gdzie się znajduje

 

313

 

119

 

4F9

Edytowane przez Patryk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ten 31d ?

Czujnik nasłonecznienia-po środku deski rozdzielczej pod szybą przednią.

Foto poniżej ;)

czujnik.jpg

Edytowane przez Patryk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam takie małe pytanie, czy u Was może też tak jest, czy ewidentnie mam coś skopane. Mianowicie jeżeli ustawię nadmuch na nogi, ładnie daje na nogi. Jeżeli ustawię na głowę (ogólnie na górę) daje na głowę. Jeżeli ustawię na nogi i na głowę, to dmucha tylko na głowę. Jeżeli wyłączę oba kierunki nadmuchu, daje delikatnie na szybę i na nogi (słabiej niż przy ustawieniu na nogi) natomiast na głowę ledwo leci (w porównaniu z nogami). Co ciekawe, jeżeli ustawię nadmuch na głowę i nogi przy wyłączonym silniku, wtedy dmucha i tu i tu. Czy u Was też tak jest i nie mam się czym martwić, czy zacząć szukać problemu? Z góry dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli ustawię nadmuch na nogi, ładnie daje na nogi. Jeżeli ustawię na głowę (ogólnie na górę) daje na głowę. Jeżeli ustawię na nogi i na głowę, to dmucha tylko na głowę. Jeżeli wyłączę oba kierunki nadmuchu, daje delikatnie na szybę i na nogi (słabiej niż przy ustawieniu na nogi) natomiast na głowę ledwo leci (w porównaniu z nogami). Co ciekawe, jeżeli ustawię nadmuch na głowę i nogi przy wyłączonym silniku, wtedy dmucha i tu i tu. Czy u Was też tak jest i nie mam się czym martwić, czy zacząć szukać problemu? Z góry dzięki za odpowiedzi.

Nie szukaj problemów na siłę. Wszystko jest w porządku :fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jericho napisał:

"Jesli masz klimatronik to na forum znajdziesz moja porade jak mniej wiecej sprawdzic wydajnosc ukladu ogrzewania."

 

Odnalazłem ten temat i zrobiłem wszystko jak sugerowałeś. Na kanale 08 (wskazanie temp. w kratce) miałem wartość 47,5*C . Zdecydowanie za daleko od wartości 90*C, prawda ?

Zastanawiam się co jeszcze można zrobić-po płukaniu nagrzewnicy...termostat ?

 

My tu gadu a zima idzie...brrr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności