Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Wymieniłem Panel climatronik na nowy (poprzedni ponoć był "zły") po wpięciu kabli ekran zaczął migać - po diagnostyce takie wyszły komunikaty:

 

214 | 02

4F9 | 02

510 | 02

30b (albo 306) | 02

318 | 02

000

 

Co odpowiednie kody oznaczają?

 

Dodam, że klima się nie załącza (ponoć poniżej jakiejś tam temperatury nie załączy się) ale ogrzewanie działa, dmuchawa też (choć głowy nie urywa - ale jest bardzo ciepło) wszystkie przyciski i funkcje też działają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!

Wymieniłem Panel climatronik na nowy (poprzedni ponoć był "zły") po wpięciu kabli ekran zaczął migać - po diagnostyce takie wyszły komunikaty:

 

214 | 02

4F9 | 02

510 | 02

30b (albo 306) | 02

318 | 02

000

 

Co odpowiednie kody oznaczają?

 

Dodam, że klima się nie załącza (ponoć poniżej jakiejś tam temperatury nie załączy się) ale ogrzewanie działa, dmuchawa też (choć głowy nie urywa - ale jest bardzo ciepło) wszystkie przyciski i funkcje też działają.

a próbowałeś kasować te błędy

306 czujnik temperatury w zderzaku

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=3136&highlight=b%B3%B1d+318&page=3

4F9 - zużyte szczotki wentylatora dmuchawy

214 Moduł kontroli transmisji – napięcie zasilania (B+) usterka słabej baterii lub złe uziemienie

Edytowane przez mielke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4F9 zużyte szczotki wentylatora dmuchawy

214 Moduł kontroli transmisji – napięcie zasilania (B+) usterka słabej baterii lub złe uziemienie (lub przekaźnik J317 w TDI) lub: Napięcie zasilania – za małe (B+) (Wyładowany lub stary akumulator)

30b – brak połączenia z czujnikiem temp. zewnętrznej G17

318 - to nie błąd ... doczytaj sobie w temacie - co to jest.

 

Wszystko masz na forum. Wystarczy poszukać :fajny

 

szukaj.jpg

 

I poczytać uważniej TEN temat w którym obecnie napisałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bledy skasowane - jutro przetestuje jeszcze raz ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

od pewnego czasu mam problem z nawiewem , tzn. gdy jadę do 50km/h wszystko działa dobrze , ale powyżej tej prędkości dmuchawa raz wieje szybko , a raz wolno ( tak jakby się dusiła) - ilość kresek na climatronicu się nie zmniejsza. Według vagu mam błędy :

- siłownik klapy ogrzewania v68 (b. sporadyczny)

-siłownik klapy centralnej V70(b.sporadyczny)

-siłownik klapy przetłaczania v71 (b. stały)

-czujnik ciśnienia klimatyzacji -f129 (do czasu nie było kontroli)

 

który z tych silniczków może dawać takie objawy i jak go wymienić - idzie to zrobić przez schowek czy nie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przejrzałem prawie w całości 40 stron wątku i nie znalazłem konkretnej odpowiedzi na moj problem...mianowicie :wykonałem test climy i mam wskazania 33 z małą trójką na lewej stronie a 09 z małą literką h na prawej stronie. passat b6 2006r Co to za błędy ?

Edytowane przez rafal0584

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
passat b6 2006r Co to za błędy ?
To spojrz w nazwe dzialu, w ktorym ten temat zostal zalozony i pomysl co zle zrobiles.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to tylko wina tego uzytkownika ktory mnie tutaj przekierował linkiem.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taki problem:

Po włączeniu zapłonu na wiświetlaczu wyświetla sie "co chce" obiegi temperatury predkości wentylatorów. czasami świeci co ma świecić czasami co innego. czesto "świecą" na pół szaro, czasami na czarno, a innym razem wogóle. Dzieje sie tak na całej powierzchni wyświetlacza. Najdziwniejsze jest to że czasami działa normalnie.. Podczas testów też wyświetlał "połówkami" a po autoteście 444 ; 02.

Nie wiem co mam robić.. Pomocy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam pytanie czy ten mały wiatraczek w panelu climatronica po lewej stronie ma działać cały czas? Czy jak na wyświetlaczu będzie OFF to też ma się kręcić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy mam pytanie czy ten mały wiatraczek w panelu climatronica po lewej stronie ma działać cały czas? Czy jak na wyświetlaczu będzie OFF to też ma się kręcić?

 

Jak jest OFF to masz wsio wyłączone-czyli nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że jak mam off to i tak on działa dopiero się wyłącza jak wyłącze zapłon. Co może być nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko, że jak mam off to i tak on działa dopiero się wyłącza jak wyłącze zapłon. Co może być nie tak?

 

Nie chciało mi się pisać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam a ja mam takie problem ze odrazu jak przkrece kluczyk to mi mruga panel climatronika i po chwili przestaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam a ja mam takie problem ze odrazu jak przkrece kluczyk to mi mruga panel climatronika i po chwili przestaje
mało czynnika kod 318 TO NIE BŁĄD lub jakaś inna usterka sprawdź samodiagnozę klimy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a na mojego problemu nikt nie sprobuje wyjaśnić??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mało czynnika kod 318 TO NIE BŁĄD lub jakaś inna usterka sprawdź samodiagnozę klimy

 

:hmm

0318 Wyłącznik F129 ciśnienia układu klimatyzacji

z zerem już tak ;)

Nic innego jak wyłącznik bezpieczeństwa (presostat)

Uszkodzony lub za mało czynnika-stawiam na to drugie :hyhy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:hmm

0318 Wyłącznik F129 ciśnienia układu klimatyzacji

z zerem już tak ;)

Nic innego jak wyłącznik bezpieczeństwa (presostat)

Uszkodzony lub za mało czynnika-stawiam na to drugie :hyhy

318 taki kod wybije klima na wyświetlaczu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jaką wartość wskazuje climatronic w trybie serwisowym w kanale 24?Nie mogę namierzyć w szukajce...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaką wartość wskazuje climatronic w trybie serwisowym w kanale 24?

86 stopni.

 

 

Po włączeniu zapłonu na wiświetlaczu wyświetla sie "co chce" obiegi temperatury predkości wentylatorów. czasami świeci co ma świecić czasami co innego. czesto "świecą" na pół szaro, czasami na czarno, a innym razem wogóle. Dzieje sie tak na całej powierzchni wyświetlacza. Najdziwniejsze jest to że czasami działa normalnie.. Podczas testów też wyświetlał "połówkami" a po autoteście 444 ; 02

Chyba panel klimy do wymiany :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności