Skocz do zawartości
witek_rz

Szyberdach elektryczny - AWARIA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zdarzył mi się problem z elektrycznym szyberdchem. Podniósł się, a teraz nie chce się zamknąc (prąd jest, bo stycznik działa, słychac charakterystyczny KLIK), ale się nie zamyka. Możliwe żeby padł silnik? Czy jest możliwośc zamknięcia "RĘCZNEGO"?

BARDZO proszę o jakieś rady, bo mam spory kłopot.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij lampkę, będziesz miał imbus (albo na wkrętak jak u mnie) i zakręcisz go ręcznie.

Później miernik w dłoń i będziesz wiedział co się stao.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zamknięciu korbką radzę jeszcze odkręcić cały napęd elektryczny a następnie wykonać całą procedurę otwierania i zamykania przyciskami na samym silniczku a na koniec całość skręcić i jeszcze raz przyciskami wykonać próby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo częstą awarią jest pęknieta prowadnica.

Jezeli nie będiesz mógł ruszyć silniczkiem to go odkręć i sprawdź go bez obciążania.

 

Ps: Jak by co, to mam tanio na zbyciu taki silniczek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zdejmij lampkę, będziesz miał imbus (albo na wkrętak jak u mnie) i zakręcisz go ręcznie.

Później miernik w dłoń i będziesz wiedział co się stao.

 

 

Zrobione.

Rzeczywiście jest takie "pokrętło" na wkrętak płaski, ale w nim jest jeszcze jeden wkręt i to mnie trochę zmyliło. Wszedł jednak głębiej, gdy włożyłem w niego śrubokręt. Po zamknięciu szyberdachu "na śrubokręt" i podłączeniu kostki, spróbowałem elektrykę i... zadziałało.

Wygląda na to, że trzeba by przesmarować cały mechanizm. Nawiasem mówiąc i tak pasuje mi to ustrojstwo rozebrać, bo szyber nie przesuwa mi się do tyłu, a tylko podnosi.

 

Dzięki za szybką reakcję i pomoc.

 

Ps: Jak by co, to mam tanio na zbyciu taki silniczek.
dzięki za ofertę, ale jak się okazuje, silniczek jest sprawny, na pewno mam jednak walnietą jedną prowadnicę... Edytowane przez witek_rz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie chciałem zakładać nowego tematu wiec tutaj zapytam.

Powiedzcie mi prosze z jakich aut bedzie pasowal szyber szklany do passata b4?

Edytowane przez wilus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpowiedź:

będzie pasował od b4. Też były takie montowane. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B3, B4, corrado, toledo, vento, golf 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko odnośnie tego szyberka. Jest imbus ( szok , fabryczny imbus :) ). I teraz tak , tym imbusem można zamknąć szyber w poziomie. A właśnie u mnie szyber jest otwarty w pionie. Tzn uchylony do góry. Bo szukam jakiegoś innego imbusa , albo śruby i nic , wygląda to tak jakby była tylko jedna regulacja , w poziomie. Jak to ugryźć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Nie chciałem zakładać nowego tematu wiec tutaj zapytam.

Powiedzcie mi prosze z jakich aut bedzie pasowal szyber szklany do passata b4?

B3, B4, corrado, toledo, vento, golf 3, T4 od wszystkich sa zamienne

prowadnice od szybra nalezy smarowac i musza byc czyste, a odplywy sprawne

najczesciej statystycznie i z obserwacji pada lewa prowadnica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tym imbusem można zamknąć szyber w poziomie. A właśnie u mnie szyber jest otwarty w pionie. Tzn uchylony do góry. Bo szukam jakiegoś innego imbusa , albo śruby i nic , wygląda to tak jakby była tylko jedna regulacja , w poziomie. Jak to ugryźć ?

 

Zadowolony z odpowiedzi pakafoto? :D

 

OK, już teraz poważnie. Śruba jest jedna. Kręć nią w jedną bądź drugą stronę. Tak samo działa silniczek. np. szyber odsunięty => silnik w prawo = szyber zamknięty => silnik w prawo = szyber uchylony. Dalej w prawo nie pójdzie. Może tylko w lewo = szyber zamknięty => w lewo = odsunięty.

Może trochę nieczytelnie, ale chyba wiadomo o co chodzi. Kierunki kręcenia podałem przykładowo, musisz sam stwierdzić w którą stronę trzeba kręcić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli dobrze rozumiem jest uchylony i chcesz go zamknąć?

no to trzeba kręcić imbusem w druga strone ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I teraz tak , tym imbusem można zamknąć szyber w poziomie. A właśnie u mnie szyber jest otwarty w pionie. Tzn uchylony do góry.

czy czasem nie otwarty w poziomie i jednocześnie uchylony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomcio : Tak , tak :) rozwiało to moje wątpliwości :)

 

Nie , szyber jest zamknięty w poziomie , ale uchylony w pionie ( do góry ) , czyli normalnie

Oks, kręciłem w jedną i w drugą , szyber się rusza , ale nie kręciłem mocniej , bo stwierdziłem że coś pourywam. W takim razie jutro walki ciąg dalszy. Normalnie pasek w garażu stoi , ale teraz na parę dni będzie pod chmurka , więc oby się udało :) Poinformuje o rezultatach , serdeczne dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się zablokował to nic na siłę, pewnie silniczek sobie pyka i też nie daje rady go ruszyć? Zablokował się i kręcenie korbką nic nie da, musisz ręcznie odblokować rygielki po obu stronach, trzymając je zamknąć szyber

50587684.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem to co Ormowiec opisał, ale mi nikt nie pomagał i na szybko musiałem dojść jak przymknąć szyber, bo chyba zerwała mi się jakaś linka przy uchylaniu a deszcz padał, ręcznie (śrubokrętem) delikatnie to z jednej strony domykałem szyber przesuwając prowadzenia widoczne na wcześniejszym zdjęciu. Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności