Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Potrzebuję wymienić miskę olejową (trochę nadgryzł ją ząb czasu i wysokie krawężniki) w silniku: AAM ; 1,8ccm ; 75Km

Tu moje pytanie: czy miski są zunifikowane, czy też do każdego silnika np. o pojemności 1,8 przychodzą takie same. Chodzi o to żebym nie kupił czegoś co nie będzie pasował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli dobrze sie orientuje to do Twojego 1.8AAM Bedzie pasowala miska od 1.8 RP itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat nie ma wzięcia, przez to trudna sprawa, bo dalej nie wiem jak kupić miskę olejową która będzie pasowała do AAM 1,8

Może ktoś jeszcze wie coś na ten temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lulacz
Tu moje pytanie: czy miski są zunifikowane, czy też do każdego silnika np. o pojemności 1,8 przychodzą takie same. Chodzi o to żebym nie kupił czegoś co nie będzie pasował.

 

Swego czasu jeździłem vento 1.8 AAM miskę spawałem często - bo był zglebowany,co do różnic w oznaczeniach silnika 1.8 to ja zmieniłem sobie głowicę na 90 koni od silnika ABS . W ksiażkach wyczytałem,że skok tłoka, srednica cylindra jest taka sama w AAM i ABS - różnią się tylko fazami rozrządu więc wystarczy wymienić wałek .

Także miska 1.8 ABS i AAM jest ta sama .

 

pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzewamy kotleta ;) poci mi się lekko uszczelka miski, postanowiłem że wywalę miskę i przy okazji zobaczę czy mam dysze olejowe. Odkręciłem wszystkie śrubki i jakie było moje zdziwienie, miska nie daje się zdjąć :) próbowałem jej wytłumaczyć przy pomocy 1,5 kg młotka, a ta wredna miska nic sobie z niego nie robiła. Jakieś pomysły?? z zewnątrz nie widać żeby była klejona albo silikonowana ... :confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale zonk, może ktoś zespawał:P, dawniej ludzie używali "hermetik" zamiast silikonu a to dziadostwo niestety trzyma jak porządny klej

Edytowane przez cysiokysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czymś podważać próbowałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak i nawet poszło ze 3 mm od strony rozrządu, ale dalej ani drgnęła. Trochę boję się podważać żeby nie pokaleczyć płaszczyzny przylegania uszczelki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego napewno wszystkie sroby odkreciles???? te od strony skrzyni tez??? sa lekko ukryte wiec mogles przeoczyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 100%, nawet wyszły o dwie więcej niż mówi ETKA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic innego tylko plaski srubokret miedzy blok a miske i nie ma sil musi puscic i oczywiscie ten twoj ,,mloteczek,,:). nie ma sie co piescic z tym:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm no dobra, w takim razie brutal force. Dam znać jak poszło przy następnej wymianie oleju ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok czekamy:) pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeśli można się podpiąć pod temat.

Konkretnie pisząc dwie śruby od strony skrzyni biegów te środkowe. Jest tam tak mało miejsca, że 10-tka nasadowa połączona z cienkim śrubokrętem nie daje rady. Jak to odkręcić jakiś specjalny klucz istnieje czy samoróbek.

Czy przy montażu nowej uszczelki miski trzeba stosować silikon czy pasty czy sama wytrzyma ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie bez problemu weszło pokrętło T 3/8" z nasadką 10..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja to zawsze odkrecam nasadka na 1/4 cala z przedłużką, na pełnym luzie. uszczelka firmowa na sucho - niech bog cie broni przed topranem itd... najlepiej elring- wcale nie jest dramatycznie droga, a poprostu spokoj bedzie na dlugo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybkie podpowiedzi jutro będę walczył, a tak swoją drogą to wymieniałem uszczelkę pod pokrywą zaworów i ..... jak pech to pech nakrętka wpadła sobie przez jeden z otworów w głowicy na dół :eek:. Mam nadzieję, że znajdę ją w misce:(. A pytanie z innej beczki czy mogę zmienić szpilki z dystansem na bez bo chciałbym założyć gumowo blaszaną uszczelkę, bo w obecnej chwili ta druga z pewnością nie przylega idealnie tam gdzie te dystanse są.

Jeszcze raz dziękuje i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy da sie spokojnie odkręcić miskę olejowa bez odkręcania lawy i na ile śrub jest przymocowana kolejne pytanie jest czy w modelu z 99 roku dizel 1.9 ahh jest uszczelka czy tylko sylikon na co zwrucic uwage gdy sie juz zdejmie miske pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy da sie spokojnie odkręcić miskę olejowa bez odkręcania lawy i na ile śrub jest przymocowana kolejne pytanie jest czy w modelu z 99 roku dizel 1.9 ahh jest uszczelka czy tylko sylikon na co zwrucic uwage gdy sie juz zdejmie miske pozdrawiam

nie ten dział

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie chcąc zakładać nowego tematu napiszę w tym. A więc dziś zauważyłem, że po autem mam małą plamę oleju i całą osłonę miski olejowej w oleju. Prawdopodobnie będę musiał wymienić uszczelkę od miski i moje pytanie brzmi

- Czy ktoś kto zdejmował miskę w silniku AFN może powiedzieć czy jest to trudna operacja i jak się do tego zabrać.

- Jaką uszczelkę kupić i jakiej firmy bo podobno są różne wersje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności