Skocz do zawartości
RADEK

utrata mocy i "syk" powietrza

Rekomendowane odpowiedzi

ello

mam 1,9 TDI 131KM 2002r. podczas jazdy przy przyspieszaniu przy 2000 obr z prawej strony słychać "szum" jakby uciekało sprężone powietrze coś w tym stylu, trochę spadła moc, więcej pali, lekko kopci, nie ma tego na wolnych obrotach i przy przegazowaniu bez jazdy, jak również jadąc równo np 100km/h i nie przyspieszając tylko są te objawy przy przyspieszaniu, jadąc równo i trzymając 1900 - 2000obr silnik lekko szarpie (dławi się)

koledzy co to może być i co począć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładam na 90 % że pęknięty wąż od turbo który idzie z turbo do intelcoolera. Miałem ten sam problem kiedyś szukałem z dwa miesiące i okazało się że to te węże ;] Posprawdzaj je niech ktoś lekko gazuje autem a ty przykładaj ręke do węży i sprawdzaj czy nie ucieka z nich powietrze jeśli ucieka no to masz przyczynę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to problem z powietrzem dolotowym. Obstawiam rure między intercoolerem a kolektorem dolotowym w silniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mówisz o tych wężach co idą dołem za silnikiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to samo mialem tylko w 3b, tak jak koledzy pisza bedzie to rura zapewne gorna od intercoolera, na szrocie kupisz za ~60-100zł uzywke. na 2 szybkozłaczki jest. Ja mialem problem z znalezieniem jej bo na 2 opaski zwykłe ale sie tez udalo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jeśli nie będzie odpowiedniego ciśnienia to turbo nie będzie działało poprawnie a co za tym idzie także spadek mocy i kopcenie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłem wąż z intercoolera do głowicy i wydaje się cały - dając gazu "nadyma" się i nie widzę by uciekało powietrze czy było jakieś pęknięcie, zastanawiam się tylko nad kolankiem (za korkiem wlewu oleju koło ściany grodziowej)) czy powinno mieć lekki luz czy nie (bo ma), dolne węże sprawdzę jutro i dam info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie powinno węże powinny być szczelnie złączone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jeszcze dolną od intercoolera i od turbo.a jeśli to nie to,to przyczyną może być nieszczelny cooler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro słychać to ucieka tylko teraz kwestia gdzie. Droga jest jedna i przebiega:

turbina waż do intercoolera, intercooler, wąż od intercoolerta do kolektora dolotowego.

Więcej miejsc nie ma. no moze jeszcze na czujniku ciśnienia dolotowego (wątpię).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak z prawej strony to ten waz za turbina pekl zaraz przy laczeniu z turbina ja tez tak mialem ze na wolnych obrotach mozesz sobie gazowa dopiero pod obciazeniem silnika turbina pompuje wiecej pekniecie mialem nie namacalne bo jak turbo pompowalo wiecej to guma sie rozszerzala a na wylaczonym sie schodzilo spowrotem dopiero jak zobaczylem bialy sznurek na tym wezu to juz bylem pewien ze to ten waz.najlepiej wymontuj wszystkie te gumowe i posprawdzaj wzrokowo jakiec 30 min a moze mniej i bedzxiesz pewnu na 100% ale ja stawiam ten za turbina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na 1 wąż od turbiny w dół do rury pod chłodnicą. Nie sprawdzisz kolego tego dodając obrotów bo jak słusznie kolega zauważył turbina zaczyna dmuchać jak silnik jest pod obciążeniem, jeśli zdemontujesz po kolei węże to na pewno jak im się przyglądniesz to znajdziesz dziurę, chyba że nie siedzą jak mają w gniazdach zabezpieczanych zawleczkami, niestety tak się dzieje z upływem czasu bo końcówki węża są zaprasowane aluminium i mają takie zaczepy o które opiera się zawleczka jak jest w gnieździe (czasem zawleczki też są wyszlifowane). Skutecznie można sprawdzić np. kompresorem :) ale pamietaj że ciśnienie to chyba max 2.4 bara (bynajmniej takie jest u mnie na tych wężach). Możesz mieć urwany uchwyt intercoolera na dole, lub nieszczelna zaślepkę u góry intercoolera. Sprawdź sobie dokładnie :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze poszukaj miejsca gdzie wydostaje się olej z układu doładowania. Takie pęknięcie zawsze widać po wydmuchiwanym oleju. Opis tego co masz ze swoim samochodem zgadza się z tym co ja miałem. Na postoju praca normalna, czasami lekki dym, ale w trasie 80km/h max, syk z pod maski czarna chmura za mną i jakieś 10l/100km. Przyczyna to pęknięty wąż idący z intercoolera do kolektora. Szybka i łatwa wymia, koszt 100EUR. Na 99,99% masz rozwalony układ doładowania. Oglądnij intercooler, czy nie jest w oleju, może on się rozszczelnił?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sam widzisz wszyscy jednogłośnie mówią że to wąż z turbo do icka więc pozostaje tylko sprawdzić ktory ;). Jak sprawdzisz to daj znać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miałem dokładnie to samo i na dodatek przytrafiło mi się to na trasie w Niemczech,a miałem jeszcze do przebycia spory kawałek,takie same objawy spadek mocy przy przyspieszeniu,szarpanie,a najgorsze jak depnąłem gazu tu chmura dymu zamną :) Tak jak koledzy podpowiadają to będzie któraś z tych rurek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiginaj troszke te gumy bo niezawsze widać odrazu,mi walła przy samym turbo,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o wąż ciśnieniowy co nie?? Mnie właśnie padł widać dziurę jak byk. Ja mam pytanie czy jazda na takim pękniętym wężu może spowodować jakies gorsze skutki w turbo lub intercoolera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalezy ile chcesz na tym jezdzic ,ja kiedys bylem zmuszony jezdzic tak dwa dni do pracy musisz delikatnie operowac gazem powoli rozpedzac auto inaczej chmura dymu za toba bedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chmura dymu to mało powiedziane jadąc z tyłu pomyślałbym że gościowi silnik umarł.

lekkie dodawanie gazu wiąże się z szarpaniem silnika. Ale już mam problem z głowy.

Winnym był wąż przy turbo dolny prawy 3B0145828G (372zł w ASO), nie kupiłem używki bo wg mnie to mija się z celem a podróbek nie ma.

Dziękuję wszystkim za rady sugestie i swoje spostrzeżenia

misiu passat - jako pierwszy trafnie zasugerował właściwą usterkę (pomógł)

pozdrawiam i życzę bezawaryjnego użytkowania swojego vw

 

 

temat do zamknięcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności