Skocz do zawartości
RADEK

utrata mocy i "syk" powietrza

Rekomendowane odpowiedzi

dzięki Grzegorz za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i proszę o pomoc jakiś czas temu odczepiła się opaska od rury kolanka na samej górze i zawór EGR od zewnątrz został zalany olejem.Kupiłem nowa opaskę drucianą i było wszytko w porządku przez kilka dni.A jakiś czas temu było słychać dziwny syk okazało się ,ze jest pęknięta rura od intercoolera na samym dole mechanik wymienił i powiedział,że auto ma moc-Tak ma moc a coś brakuje nie słyszę aby się włączała turbina.Nie wiem co jest grane.

 

Czy ktoś mi pomorze?

 

---------- Dodano o 01:24 ---------- Poprzednia wiadomość o 01:18 ----------

 

zapomniałem dodać silnik dziwnie pracuje..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie problem następujący, zauważyłem opóźnioną pracę turbiny - silnik 1.9tdi ATJ 115km 325nm 6biegow ,

otóż o ile dobrze pamiętam but zaczynał się od 1900obr/min w tym momencie zaczyna się w granicach 2200

kopcenia żadnego nie stwierdziłem, przy otwartym oknie za to słychać (chyba) turbinę jak wściekłą , spotkał się ktoś z czymś podobnym ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten problem w styczniu, strzelił mi przewód od intercoolera, stracił moc zaczął kopcić strasznie i był słyszalny szum, na szczeście zostało mi 10 km do miejsca docelowego a pęknięty przwewód znalazł się szybko i usługa mnie dużo nie kosztowała.

Ostatnio wracając do domu wieczorem odpaliłem auto i ruszyłem a od 3 biegu powyżej 2tyś obrotów nie mogę wejść passat mi ledwo do 120 się rozpędził, nie było wycia ani szumu, nawet nie dymił bardzo, okazało się ze awaria była bardzo niegroźna tylko wymiana pękniętego przewodu od podciśnienia i passat znowu miał tą samą moc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy zdarzyło się komuś przerwanie intercoolera w postaci oddzielenia części aluminiowej od plastikowej gdzie podłącza się węże? I co najlepsze Intercoller założony nowy 2-3 lata temu na oryginał MODINE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W opisie masz 192HP, więc chyba dmuchawkę masz lepszejszą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W opisie masz 192HP, więc chyba dmuchawkę masz lepszejszą?

 

Turbo hybrydowe z wirnikiem frezowanym cnc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Turbo hybrydowe z wirnikiem frezowanym cnc.

 

Ile to robi 0-100?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam , czy mozna ten waz ,,S,, skrecic np. od dolu malym wkretem aby usztywnic -utrzymac waz w rurze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam , czy mozna ten waz ,,S,, skrecic np. od dolu malym wkretem aby usztywnic -utrzymac waz w rurze ?

 

Trochę druciarstwo ale finalnie będzie lepiej trzymać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem ze druciarstwo ale juz ,, trojkacki,, sa troche wytarte i boje sie ze zaraz pusci mocowanie , czy mozna jakos jeszcze spinke scisnac aby w razie co nie puscila ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można w tych trojkatach w miejscu gdzie siedzi spinka zeszlifować/zrobić próg aby spinka miała gdzie się trzymać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wiem , ale mi chodzi aby spinke np. opaska - tasma skrecic aby dolegala i nie odginala sie od przewodu w czasie eksploatacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie jak mówisz skręcić drut opaską po ukosie tak aby nie naciskała na ucho do wyciągania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności