Skocz do zawartości
adamianeta1

Piszczenie spod maski

Rekomendowane odpowiedzi

Piszczenie z pod maski

 

Witam. Popraw temat. Powinno być "Piszczenie spod maski", a nie "Piszczenie z pod maski", albowiem w języku polskim nie ma takiego wyrażenia jak "z pod". Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie zmieniłem w Passacie napinacz paska i popiskuje dalej.Ale na 80% jestem pewny że to sam pasek.Poprostu jest zrobiony z takiego materiału.W golfie to przerabiałem,1 pasek z takiej bardziej śliskiej powierzchni zawsze piszczał,wymieniłem puźniej na pasek innej firmy, taki jakby bardziej szorstki i jak ręką odjoł mimo iż w golfie rzucało mi napinaczem bo miałem klin na wale cudowany.Także panowie radziłbym najpierw kupić pasek właśnie jakiś nie o powierzchni śliskiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam was mam chyba nietypowy problem,jesli przejade jakas droge silnik sie rozgrzeje zaczyna piszczec taki wysoki jednostajny pisk jest to irytujace ale jesli zaczne pompowac hamulcem pisk znika na moze 3-5 s poczym wraca ,jezdze juz tak 3 mies a teraz mam do zrobienia dluga trase czy to jest pompa podcisnieniowa? silnik TDI PD 115 Czy musze wymienić jakie sa szanse ze nie wytrzuma kolejnych dni? poniewaz mam bardzo długa trase w przyszlym tygodniu do zrobienia i nie wiem czy robic to czy nie, bo nie chce robic zbednych rzeczy prosze o jakies sugestie na ten temat,pozdrawiam

 

 

 

EDIT by tony_w: Temat dołączony do istniejącego wątku

Edytowane przez tony_w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisz kolego wiecej,np czy na goracym silniku na luzie na postoju tez to słychsac czy jak przygazujesz to pisk przyspiesza ,z której czesci komory silnika słychac ten pisk itd im wiecej napioszesz tym łatwiej dojdziemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje, żeby dokładnie określać rodzaj dźwięku,

bo samo stwierdzenie - piszczenie - może opisywać wiele przypadków.

 

Piszczeć może luźny ślizgający się pasek klimy,

albo może to być także zacierająca się rolka.

 

 

Także to robi sporą różnicę...

Naciągnięcie paska klimy - 0zł

Wymiana napinacza i sprzęgła - 600zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! jestem nowym użytkownikiem. Przejrzałem i poczytałem podobne tematy i dalej nie jestem pewien co u mnie może się dziać.

W moim Passacie 1.9 TDI 101 KM 2002r. od pewnego czasu słychać piszczenie. Gdy odpalam silnik po nocy jest wszystko ok, zaczynam jechać i zaczyna piszczeć i tak przez chwilę potem przestaje. Po kilku sek. znów zaczyna piszczeć i tak w kółko do momentu jak silnik się zagrzeje. Jak już jest 90 st. na wskaźniku ani pisku, cichutko, nie ważne czy klima włączona czy nie i jakie obciążenie, jak się nagrzeje jest dobrze.

Zauważyłem, że na to piszczenie nie mają wpływu obroty silnika ponieważ jak stoję na światłach to chwilę piszczy, przestaje i znów zaczyna.

Wymieniłem jak na razie tylko paski oba ten długi i krótki. Przez chwilę było ok i problem wrócił.

Reasumując: piszczenie ma charakter hmmm przerywany (z okresami ciszy pomiędzy) i nie ma go jak silnik jest już rozgrzany. Gdy temp silnika spadnie znów zaczyna piszczeć przerywanie do rozgrzania. W chłodne dni trwa to dłużej wiadomo.

Jak uważacie co to może być??? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ! mam problem z piszczeniem spod maski przy skręcie kół do końca wiem , że większość powie że to pompa od układu kierowniczego najlepsze jest to że pompa została wymieniona na nową i przy skręcie kół wydostaje się pisk który denerwuje np. na parkingu w mieście . Co to może być ? wina pompy ? paska ? rolek ? napinacz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zapytac ile może kosztować komplet napinaczy i pasków do Passata b5 Diesel 115km?

 

Piszczał mi napinacz na zimnym silniku, teraz piszczy juz cały czas i zaczał piszczeć chyba pasek od klimy bo jak załącze to coś piszczy ale nie wiem czy pasek czy napinacz:/

 

I jakiej firmy polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam ! mam problem z piszczeniem spod maski przy skręcie kół do końca wiem , że większość powie że to pompa od układu kierowniczego najlepsze jest to że pompa została wymieniona na nową i przy skręcie kół wydostaje się pisk który denerwuje np. na parkingu w mieście . Co to może być ? wina pompy ? paska ? rolek ? napinacz ?

 

Pasek i koło na pompie zmieniales? Być może kolo jest wydarte i piszczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobnie jak koledzy wyżej, nie będę się rozpisywał, piszczy jak odpalę rano, teraz już prawie cały czas, pisk jest cichszy ale i tak coś popiskuje, tak dla zbliżenia:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasek wieloklinowy(wielorowkowy) w tym modelu do wymiany raczej,względnie napinacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam podobnie jak koledzy wyżej, nie będę się rozpisywał, piszczy jak odpalę rano, teraz już prawie cały czas, pisk jest cichszy ale i tak coś popiskuje, tak dla zbliżenia:

 

Napinacz:) po jakims czasie po wlaczeniu klimy zacznie ci takze piszczec:)

 

dlatego pytam ile komplet kosztuje pasków i napinaczy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to widzę, że gruba impreza mnie czeka :P Rozrząd + Napinacz i komplet pasków,

a ile można pojeździć na takim piszczącym napinaczu?:) czy raczej w ogóle nie można i jest on natychmiast do wymiany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ile można pojeździć na takim piszczącym napinaczu?
Zadajesz Jarek pytanie, na które nikt nie jest w stanie Ci odpowiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli sprezyna napinacza jest dobra i dobrze naciaga pasek to wymien samo lozysko i po sprawie, taniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zadajesz Jarek pytanie, na które nikt nie jest w stanie Ci odpowiedzieć.

 

Czyli, zbyt trudne czy zbyt głupie? :P

 

 

Jezeli sprezyna napinacza jest dobra i dobrze naciaga pasek to wymien samo lozysko i po sprawie, taniej

 

A jak to można sprawdzić czy jest dobra? Jest dobra gdy napinaczem nie trzęsie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak zbyt trudne te pytania :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,podepnę się pod temat bo mój dźwięk w aucie jest podobny do kolegi jar091 z tym że ja dalej mam mętlik w głowie co to za część piszczy.U mnie taki pisk,świst słychać cały czas jest dość ciche ale uciążliwe,ale gdy włączę klimę to dźwięk się nasila zwłaszcza gdy jest gorąco.Dużo osób na forum sugeruje napinacz paska wielorowkowego i też tak myślałem,choć nie mogłem być tego pewien bo te wszystkie kółka jak i paski są tak blisko siebie że ciężko zlokalizować ten pisk,świst.W weekend zmieniałem olej i stojąc w kanale przed autem słychać ten dźwięk tak mniej więcej w dolnej części chłodnicy i to nie daje mi spokoju,nie wiem już co robić napinacz to ok 300zł a pewności nie mam że przestanie piszczeć zwłaszcza że napinacz jest bliżej góry a nie dołu chłodnicy,pompę wody mam nową jak i sprzęgiełko altka także te dwie rzeczy wykluczam,może pompa wspomagania?koledzy doradźcie coś bo nie cierpię jak coś nie hula jak powinno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie wszystkie opisywane objawy to wina rolek lub napinacza lub paska a nikt nie jest w stanie tym bardziej przez forum zdiagnozować co dokładnie Wam piszczy. Niestety ale w wiekszości pzypadków aby w 100% wyeliminować problem piszczenia to tak jak już Żabol zapytał

dlatego pytam ile komplet kosztuje pasków i napinaczy

 

bo jak nie komplet to zgaduj zgadula, na dwoje babka wróżyła itp. itd.

 

a co do pytania

 

a ile można pojeździć na takim piszczącym napinaczu?

 

to mogę powiedzieć że przynajmniej 6 miesięcy (opieram to na swoim aktualnym przypadku ;-) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle też chciałem wiedzieć :) no nic, dzisiaj pojadę do mechanika to może On się wsłucha i powie mniej więcej co w "trawie piszczy" :P i jak coś to zdam relację tu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności