Skocz do zawartości
adamianeta1

Piszczenie spod maski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.jak w temacie piszczy coś pod maską jakby jakieś koło pasowe,wymieniłem napinacz paska wzdłużnegi+pasek ale nie ustaje.to jakby jakieś łożysko.niemam pojecia.motor 1,9tdi 110kucy 99r.pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa klimatyzacji lubi piszczeć,wyłącz klime i zobacz czy ustanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały czas piszczy ?Czy tylko w pewnych okolicznościach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam podobny problem, jak silnik jest zimny np po nocy to wyraźnie słychać piszczenie, jak już się zagrzeje to już tylko popiskiwanie ale jednak jest. Mój typ to był właśnie napinacz ale ten element już wyeliminowałeś, chyba że u Ciebie jest zupełnie inny problem a tylko objawy podobne.

 

Cały czas piszczy ?Czy tylko w pewnych okolicznościach?

 

praktycznie cały czas tylko słabiej i rzadziej na ciepłym motorze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wciśniesz sprzęgło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może to piszczy napinacz paska rozrządu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak wciśniesz sprzęgło?

 

musiłbym się rozdwoić ale sprawdzę z pomagierem przy najbliższej okazji, ale wydaje mi się że to nie będzie miało związku ze sprzęgłem.

 

Przepraszam adamianeta1 że się wbiłem w Twój temat ale mamy podobny problem i może razem uda nam się go rozwiązać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam podobny problem teraz prezy niskich temp. po dopaleniu auta slychac wlasnie taki pisk. Lecz gdy silnik juz zlapie troche temp czli po ok 3-4 min. dziwiek znika. Pierwsze co mi wpadlo do glowy to paski ale nie wiem. Mam benzyniaka w turbo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo, auto po wymianie rolki napinacza i paska. Słyszałem, że może to być łożysko alternatora (ponoć zajebiście niefajna wymiana) lub pompa wspomagania się kończy, z tym, że u mnie nie ma objawów ze strony układu wspomagania/kierowniczego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja wam powiem że wymieniłem sprzęgiełko alternatora, napinacz paska wielorowkowego, napinacz paska kilmatyzacji oraz oba paski, wszystko oryginalne i przy zapalaniu rano zapiszczy. Osobiście mam nadzieję że to jest pasek klimatyzacji bo za słabo go napiąłem, będę wymieniał olej za ok 2000km to poprawię. Sprawdźcie czy macie prawidłowo napięty ten pasek. A padające sprzęgiełko alternatora objawia się tym, że bardzo szumi, szarpie paskiem i mocno drga napinacz paska wielorowkowego. Objawy nasilają się np. podczas kręcenia kierownicą w miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie dobrze sprawdzie bo może właśnie łożyska w alternatorze.

U mnie też jest problem z popiskiwaniem ale głównie jak dodaje gazu w przedziale 1600-2500 obrotów.Z mojego odsłuchu na postoju przy dodaniu gazu wynika że są to łożyska na alternatorze.Wyciągnołem alternator ale niestety nie umiałem go rozebrać chyba potrezbny jest jakiś specjalny klucz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie, może przydałby się instruktarz wymiany łożyska w alternatorze, bo z tego co szukałem na forum to chyba dla b5 nie ma, chyba że się mylę to niech ktoś mnie poprawi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie znalazłem źrudło popiskiwania

 

sprzęgło wiskotyczne a dokładniej łozysko.kto by pomyślał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie dobrze sprawdzie bo może właśnie łożyska w alternatorze.

U mnie też jest problem z popiskiwaniem ale głównie jak dodaje gazu w przedziale 1600-2500 obrotów.Z mojego odsłuchu na postoju przy dodaniu gazu wynika że są to łożyska na alternatorze.

W moim nie ma tego pisku przy dodawaniu gazu tylko na wolnych obrotach na zimnym silniku rozrzad tez mialem wymieniany ale latem a dopiero niedawno pojawil sie ten cichy pisk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów

a kumplowi walneło to sprzęgiełko na alternatorze,poprostu się rozsypało i rozerwało pasek,jedno szczęscie że w rozrząd się nie dostały te resztki paska.jednym słowem sprawdzcie i wiskoze i to sprzęgieko bo to niema co do śmiechu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apropos smiechu.Podjechal do mnie kiedys klient,mowi-"Auto na parkingu,wsiadam,zapalam silnik,pisnelo,motor zapalil,lampka alternatora nie zgasla,czy moglby pan zajrzec?" Otwieram maske...a tam w kolku alternatora zaklinowany psi ogon...Pisnelo i ucieklo. Nic nie sugeruje.Sorry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podpinam sie pod temat mam podobny problem, doszlem juz do tego ze winna jest klima bo jak wylacze to jest ok. moglby mi ktos napisac co to dokladnie i jaki koszt? dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luki... to, że załączasz klimę i zaczyna piszczeć niczego nie dowodzi a już na pewno nie to że dzieje się coś z klimą. Przy załączeniu klimy obciążasz silnik i wtedy piszczy prawda a jak wyłączysz to jest cacy prawda ?? Załącz jeszcze ogrzewanie tylnej szyby i włącz światła a zobaczysz jak dopiero piszczy. Mam identycznie w swoim. Szykuję się właśnie na wymianę napinacza alternatora lub sprzęgiełka (koło pasowe) alternatora-najczęstsza przyczyna popiskiwania zwłaszcza rano na zimnym silniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

remiczek ale to nie jest jest takie normalne piszczenie. Ciezko to opisac. miedzy piszczeniem zgrzytaniem a gwizdaniem... napewno to nie jest normalne

 

---------- Post added at 21:33 ---------- Previous post was at 21:32 ----------

 

a alternator wlasnie wymienilem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności