Skocz do zawartości
hotair

słabe światła+nowa solucja na przekażniki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Panowie mam problema. Podłączyłem dzisiaj przekaźniki do świateł i problem jest taki, że po wyłączeniu włącznika świateł mijania nadal świecą. Po prostu tak jakby przekaźniki się nie rozłączały. Trzeba odłączyć im zasilanie od aku (na nóżce 30) wtedy światła gasną. Użyłem dwóch przekaźników 541, po jednym na każde światło mijania. Poniżej rys. jak to podłączyłem. Chcąc uniknąć zgaśnięcia świateł w chwili gdy padnie przekaźnik podłączyłem zasilanie z włącznika również pod jedną z nóżek 87. No i właśnie czy coś tu spier...? Czy po prostu wybrałem zły typ włącznika bo jakoś nie wierzę aby dwa nowe włączniki były padnięte...

 

Podłączając pod nóżkę 87 zasilanie włącznika powodujesz żę po włączeniu świateł zasilanie z Akumulatora trafia ponownie na nóżkę 86 i nawet w momencie wyłączenia zasilania włącznikiem -napięcie w dalszym ciągu będzie na nóżce 86 czyli przekaźnik się sam podtrzymuje co właśnie powoduje że światełka nie gasną. Jeżeli chcesz rozwiązanie w razie awarii przekaźnika to poszukaj w temacie bo na 100% takie rozwiązanie się pojawiło a o ile mnie pamięć nie myli było banalnie proste i polegało tylko na odwróceniu połączeń na przekaźniku. POZDRAWIAM

Zobacz post nr 51:

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=4294&page=3

Edytowane przez GoBo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie GoBo o tym nie pomyślałem:annoyed: Ale gdybym tak dał diodę prostowniczą na tym mostku pomiędzy nóżkami 86 a 87 tak aby prąd puszczała tylko w stronę nóżki 87? Żarówka ma 55W więc taka 5A by chyba dała radę?

PozdraVWiam

dd1683e4dde2be0em.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pakujesz przekaźniki by uzyskać większe napięcie na żarówce, ale w przypadku awarii tracisz dodatkowo o,7V na diodzie, czyli sytuacja jeszcze gorsza. Posłuchaj rady GoBo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No faktycznie GoBo o tym nie pomyślałem Ale gdybym tak dał diodę prostowniczą na tym mostku pomiędzy nóżkami 86 a 87 tak aby prąd puszczała tylko w stronę nóżki 87? Żarówka ma 55W więc taka 5A by chyba dała radę?

PozdraVWiam

Stanowczo odradzam kombinowanie z diodami. Sam próbowałem tak robić ale okazało się że diody bardzo mocno się grzeją a zastosowanie większych amperarzy wiąże się z dużo większymi rozmiarami. Po co zresztą kombinować skoro masz rozwiązanie w linku podanym wyżej. Przeanalizuj schemat i okaże się że dużo nie masz do zmiany. Aktualnie mam passata b5 ale w swojej poprzedniej b3 zrobiłem solucję w ten właśnie sposób. POZDRAWIAM

PS- zakładasz że żarówka ma 55W ale pod warunkiem że tylko i wyłącznie jedna żarówka obciąża Twój układ. Zakładając 55W mamy teoretycznie 4,6A co jest na granicy diody 5A. Wszystko to jest oczywiście teoria a należy pamiętać że samochód to takie głupie urządzenie w którym coś co powinno działać prawidłowo czasem działa inaczej-nie raz się o tym przekonałem. Dlatego zawsze stosuj większe zapasy bo chyba nie chciałbyś w czasie jazdy zobaczyć chmury dymu w środku.

Edytowane przez GoBo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi na to że muszę zacząć od zmiany przekaźników.

Dzięki za pomoc.

PozdraVWiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładałem kiedyś w mojej B3 przekaźniki i powiem że bardzo dużo to dało.W moim przypadku napięcie na żarówkach wzrosło o 1.5v światło o wiele mocniejsze gdzieś nawet zdjęcia wrzucałem jak wyglądało to przed i po.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mam oryginalne reflektory soczewkowe Hella.

Starałem się wdrożyć w życie schemat wykonany przez Tom69 z dwoma przekaźnikami podpiętymi pomiędzy przełącznikiem zespolonym, a skrzynką bezpieczników. Jeżeli chodzi o długie to wszystko hula. Problemem jest to, że krótkie nie chodzą. W zwykłych światłach, aby zrobić krótkie wystarczy się podpiąć pod żółty kabel jednak u mnie nie ma tam żadnego prądu. Do żółtego kabla nigdzie też nie jest dolutowany dodatkowy kabel od włącznika świateł krótkich i postojowych.

Przeprowadziłem mały test odłączając wtyczkę od przełącznika zespolonego - wynik krótkie nadal świecą. Znaczy zasilanie jest poprowadzone w inny sposób?? tylko jaki ?? :niekumam Bezpośrednio od włącznika świateł?? Chciałbym podłączyć swój przekaźnik do krótkich świateł bezpośrednio od któregoś kabla od włącznika świateł. Tylko czy jest taka możliwość?? Może ktoś już montował te przekaźniki na reflektorach z soczewkami i ma już rozwiązanie?? Proszę o radę :dupablada

 

Już sobie poradziłem... Nie mam zamiaru szukać, krótkich. Podłącze sobie bezpośrednio zaraz przy reflektorach na 2 przekaźniki.

Edytowane przez 9341

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty masz B3, tam jest trochę inaczej poprowadzona instalacja. I ten schemat trzeba by trochę zmodyfikować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przekaźniki musza być 40A czy wystarczy 30?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A przekaźniki musza być 40A czy wystarczy 30?

2 żarówki 55w będą miały pobór niecałych 10A więc jak sam widzisz styknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko a ja dziś nie kupiłem 30A bo było napisane w pierwszym poście ze 40A więc myślałem że to musi mieć 40A.

Dzięki! Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, jak wyglada ten przekaznik ktory trzeba wymienic aby swiatla w b4 sie poprawily?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam, jak wyglada ten przekaznik ktory trzeba wymienic aby swiatla w b4 sie poprawily?

 

Przeczytaj chociaż 2-3 strony tego wątku, a gwarantuję Ci, że sam sobie na to pytanie odpowiesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam przekaźniki w światłach i na halogeny (dalekosiężne) a ostatnio założyłem też na klakson bo miałem nie ori i słabo dawał a że przekażnik 541 ma dwa wyjścia to dołożyłem drugi klakson i mam prawie jak w tirach :)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, w miejscu gdzie sa bezpieczniki sa tez przekazniki, jezeli ktorys jest od swiatel to czy wymiana moze dac jakis efekt?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to czy wymiana moze dac jakis efekt?.

 

Jeśli oczekujesz efektu poprawienia jasności w świeceniu reflektorów, to nic nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, w miejscu gdzie sa bezpieczniki sa tez przekazniki, jezeli ktorys jest od swiatel to czy wymiana moze dac jakis efekt?.

O co się pytasz?

1. O to czy w miejscu gdzie są bezpieczniki są przekaźniki od świateł?

odp. Oryginalnie, nie - nie ma ich wcale.

2. Czy wymiana przekaźników od świateł da jakiś efekt?

odp. Jeśli je masz i są w złym stanie to tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O co się pytasz?

1. O to czy w miejscu gdzie są bezpieczniki są przekaźniki od świateł?

odp. Oryginalnie, nie - nie ma ich wcale.

2. Czy wymiana przekaźników od świateł da jakiś efekt?

odp. Jeśli je masz i są w złym stanie to tak.

 

Jak można wymieniać coś, czego nie ma? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież napisał wyraźnie: Jeżeli je masz.

Czepiamy się czy tylko brak czytania ze zrozumieniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam paska B3 i mam troche przerobione lampy, wstawiłem 2 przekazniki na swiecenie mijania razem z długimi, do tego 4 przekaźniki na solucje, wszystko schowane w hermrtycznych puszkach, które schowane nikomu nie przeszkadzają, a efekt rrrrrrrrrrrrewelacja:D a wszystko sciągnięte z tego tematu!!!!!!!!!!!

 

wystarczy czystać ze zrozumieniem:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności