Skocz do zawartości
Los22

brak komunikacji ze sterownikiem silnika!!

Rekomendowane odpowiedzi

a może któryś z kolegów spotkał się z problemem jakim jest : brak możliwości Logowania do licznika ...? LIcznik z dużym fisem, przy wpisaniu pinu od razu na zegarach pokazuje FAIL .. PIN zczytany z wsadu licznika , wpsiuje poprawnie itd .. a za kazdym razem nie udaje się zalogowac ( nie zapala sie kontrolka tak jak to jest prawidlowo po zalogowaniu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opiąłem pompę ABS, climatronic, radio, podmieniłem licznik z innego auta, sprawdziłem bezpieczniki i d...pa, dalej nie mam komunikacji z żadnym sterownikiem, a fejs jesto OK bo w innych autach śmiga. Przez to odpinanie wyskoczył mi błąd poduchy i generalnie nie mogę go wykasować, bo jak skoro nie mogę się połączyć z żadnym sterem. Ma ktoś jeszcze jakiś mądry pomysł... może odpiąć moduł komfortu i spróbować, czy lepiej po nitce do kłębka, co wiąże się z rozebraniem połowy samochodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja moduł komfortu u siebie też odpinałem, w sumie jako jeden z pierwszych sterowników. Licznika tez nie musisz podmieniać tylko wystarczy go odpiąć i sprawdzić komunikację. U mnie padł akurat climatronic ale u Ciebie może to być zupełnie co innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jeden z kabelków idący do wtyczki by przerwany. Po pół roku połączenie z Passkiem wznowione. Dziękuję wszystkim za rady przydały się w ustaleniu przyczyny.

Edytowane przez piekar99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

W ostatnim czasie chciałem swoim autem (passat 3BG 2002 r) podłączyć sie do komputera diagnostycznego. Niestety komputer nie wykrył mojego samochodu. Czy orientuje się ktoś jaka może być tego przyczyna. Dodam że mechanik u którego próbowałem to robić już podłączał już inne passaty i nie miał większych problemów.

pozdrawiam.

 

_scalone

Edytowane przez tony_w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy,aby na pewno wejście pod które sie podłączałeś,jest" prawdziwe".Czasami jako zabezpieczenie przenosi się je w inne miejsce,bądź rozłącza jakiś pin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki program posiadasz?? ustawienie COM zrobione?? napisz cos wiecej!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jaki program posiadasz?? ustawienie COM zrobione?? napisz cos wiecej!!!

To chyba wystarczy?

Dodam że mechanik u którego próbowałem to robić już podłączał już inne passaty i nie miał większych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

morał z tego taki, żeby sprawdzić gniazdo w aucie...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zabrudzonego gniazda? nie styka gdzieś pin lub spr woltomierzem czy wszystko z nim ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie za wskazówki.

Podjadę w jeszcze inne miejsce i spróbuje się podłączyć jeszcze raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może włącz radio jak będziesz chciał sie podłączyć - kiedyś spotkałem się z czymś takim, że bez włączonego radia było "no response..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zakupiłem kabelek http://allegro.pl/interfejs-vag-kkl-...357233094.html jak jak mi doradziliście. Program który mam to VAG 4.9 pl i jaki VW TOOL który przyszedł z kabelkiem. Niby wszystko zainstalowałem, sterowniki itd poszedłem do auta i nic. Ani jeden ani drugi program nie widzi samochodu Co może być nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

generalnie musisz najpierw ustalić czy inny komputer da się podpiąć do Twojego auta. Najlepiej jakbyś miał kogoś kto dysponuje ori VASem. Problemy z instalacją interfejsu są szeroko opisane w innych watkach ja sam też z nich korzystałem. Jeśli już to sprawdziłeś i nic nie widzi Twojego samochodu to próbuj moją metodą. Napisałem co i jak w jednym z pierwszych postów bo też miałem taki problem.

 

p.s. http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?p=832605#post832605

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM, BANALNE PYTANIE: GDZIE JEST MIEJSCE NA PODŁĄCZENIE KOMPA? WCZEŚNIEJ MIALEM B5 3B I NIE BYŁO PROBLEMU...JUTRO BEDE SPRAWDZAŁ AUTO NA KOMPIE I NIE BARDZO WIEM GDZIE SIE WTYKNĄĆ :dupablada

Dzieki za podpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
WITAM, BANALNE PYTANIE: GDZIE JEST MIEJSCE NA PODŁĄCZENIE KOMPA? WCZEŚNIEJ MIALEM B5 3B I NIE BYŁO PROBLEMU...JUTRO BEDE SPRAWDZAŁ AUTO NA KOMPIE I NIE BARDZO WIEM GDZIE SIE WTYKNĄĆ :dupablada

Dzieki za podpowiedz.

 

Temat sobie wybrałeś średni na to pytanie ... :) Pod kierownicą mniej więcej na środku masz złącze diagnostyczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość stachumlody

Witam jestem nowy i mam taki problem z passatem b5 1.9 tdi ATJ brak komunikacji z silnikem i do tego odpala i gasnie katrolka swiec mruga swiece zmienione na nowe wtyczka obd sprawdzona kable i tak dalej wszystko ok. Wszystkie urzadzenia byly odlaczone tylko zostal licznik i komputer silnika dalej brak polaczenia. Cz to moze byc szczelony komputer. Bo zamowilem zestaw startowy do passata czyli immo z kluczykiem licznik i komputer silnika. Czy to cos pomorze cz tylko wydane pieniadze .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszyskich jest to moj pierwszy post mianowicie problem moj jest taki auto na przekreconym kluczyku łączy sie ze sterownikami auta natomiast po odpaleniu auta traci komunikacje calkowicie kabelek jest sprawdzony na innym aucie i dziala sprawdzane byly rownierz inne kabelki u fachowcow i wciaz to samo prosze was o pomoc bo chcialbym zdiagnozowac silnik bo traci moc a nie mam mozliwosci zrobienia logow z gory dziekuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam podobny problem a że nie mogę dodawać wątków to się tutaj podepnę.

Posiadam interfejs elm 327 ver 1,5a i passata 1,9tdi z silnikiem afn i za chiny nie moge sie z nim połączyć.

próbowałem różnymi programami najrozsądniejszy wydaje mi sie PCMSCAN.

czasami się połączy lecz po chwili traci połączenie zawsze przy pobieraniu nr vin lecz to może być przypadek.

program łączy się z interfejsem, migają diody oprócz tej od odpowiedzi.

Może być to wina któregoś przekaźnika ?

 

Ustawienia portu :

bit/s: 38400

bit danych: 8

bit stopu: 1

 

odbiór: 4013

transmisja : 4013

opóznienie 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności