Skocz do zawartości
olek85

Kontrolka od ręcznego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam dziwny problem z kontrolką od recznego, jak gasze samochód to mi mrógnie badź zażarzy się. Jak odpalam samochód na ręcznym to po przekręceniu kluczyka zapala się kontrolka i gaśnie, a jak mam spuszczony ręczny to też się świecii po odpaleniu mrugnie. czy to czujnik od ręcznego a jeśli tak to gdzie go szukać z góry wielkie dzięki

 

---------- Post added at 22:26 ---------- Previous post was at 22:25 ----------

 

Passat b4 96r. TDI 1.9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czujnik przy ręcznym sprawdź, szwankuje, innego powodu nie widze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czujnik przy ręcznym sprawdź

Mógł wejść pod blaszkę i się zaklinować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz ABS? A kontrolka ręcznego podłączona jest też chyba z pływakiem w zbiorniczku na płyn hamulcowy, może tam trzeba szukać przyczyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie jest ten czujnik od ręcznego poszukam i sprawdze. tak mam ABS ale co ma ręczny do plynu jak jest nna linke?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile się dobrze orientuję to w B4 obie kontrolki ręczny i ABS są połączone ,póki nie zgaśnie ABS to od ręcznego też powinna świecić. Ale niech wypowie się ktoś kto ma ABS w B4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim b4, gdy miałem uszkodzony czujnik ABS, to kontrolka ręcznego świeciła tylko przy zaciągnietym ręcznym. Drugą przyczyną świecenia kontrolki może być niski poziom płynu hamulcowego.

 

A gdzie jest ten czujnik od ręcznego poszukam i sprawdze.

 

Koło dzwigni hamulca ręcznego. Musisz zdjąć plastiki z dźwigni, wyjąć tylną popielniczkę i odkręcić dwa wkręty pod popielniczka, zdjąć plastiki przy drążku zmiany biegów i ścągnąc platik z tunelu środkowego i czujnik będzie widoczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki piter84 za konkretna odp. na moje pytanie. Sprawdze najpierw od czujnika w plynie hamulcowym a pozniej tego w tunelu. Dam znać

 

---------- Post added at 14:24 ---------- Previous post was at 14:23 ----------

 

Tylko, że mi ta kontrolka tylko mrugnie i tyle a nie świeci ciągle ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że mi ta kontrolka tylko mrugnie i tyle a nie świeci ciągle ;/

W zeszłym tygodniu miałem podobną usterkę. Przy okazji zmiany oświetlenia licznika zauwazyłem zimny lut na diodzie LED kontrolki ręczego. Po przylutowaniu wszystko gra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem na chwile obecną znikną. Docisnołem kostkę od zbiorniczka olejowego i dolałem trochę płynu. Poszło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżając trochę temat - u mnie z kolei po zaciągnięciu hamulca ręcznego nie świeci się kontrolka. Macie jakieś sugestie?

 

---------- Post added at 00:02 ---------- Previous post was at 23:58 ----------

 

Sorry nie dojrzałem, że to nie temacik dot mojego paska :) Z zapytaniem zmykam na warsztat B5 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w swoim passacie b3 mam tak że zaraz po odpaleniu świeci kontrolka przez 5s a potem gaśnie - myślałem że to normalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak samo i jest to dla mnie normalne ;)

 

 

 

 

Mój 666 post :evil:

Edytowane przez Remek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w moim pasku kontrolka od hamulca zapala się w czasie jazdy.

włącznik przy dźwigni sprawdzałem - OK, poziom płynu w

zbiorniczku - max, dodam,że jesli po zapaleniu się kontrolki "kopnę" z boku w pedał hamulca, to kontrolka gaśnie, a potem po jakimś czasie znów się zapala. Hamulce działają bez zarzutu.Moze mi ktos powiedzieć o co kaman?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może ten czujnik od świateł stopu co jest nad pedałami jakąś zwarę robi :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marekniem

Miałem taką samą sytuację jak kolega konig do tego dochodziły problemy z ładowaniem. Po sprawdzeniu (przez lupę) okazało się że uszkodzone są luty na pinach przy liczniku, przelutowanie pomogło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do kontrolki ręcznego w B3 mając ABS sygnalizuje też niskie ciśnienie w hamulcach.A B4 ma już inaczej rozwiązany ABS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a u mnie miga kontrolka ręcznego nieregularnie podczas jazdy i hamulce jakoś dziwnie pracują bo jak nacisnę pedał mocno to za pierwszym razem hamuje a za drugim słychać syczenie pod pedałem i i skuteczność hamowania znacznie spada...Po przejechaniu paru metrów i po przyspieszeniu hamulce działają znowu lecz ten sam problem co opisałem jest... co to może być?:taksobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grave_digger zapowietrzony układ hamulcowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a u mnie miga kontrolka ręcznego nieregularnie podczas jazdy i hamulce jakoś dziwnie pracują

Sprawdź poziom płynu hamulcowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności