Jump to content
marelas

Zbiera opony

Recommended Posts

Prosze o porade. B6 opony BRIDGESTONE TURANZA ER300 215/55R16 Oryginalne. Przebieg 70 tys. W ostatnim czasie zebralo mi przednie od wewnatrz - prawie do plotna, na zewnatrz jest ok 4 mm. Tylne tez zbiera od wewnatrz mocniej. Sprawdzone zawieszenie tzn brak luzow, zbieznosc ok. Co jest? Koleiny? Z gory dzieki za odp.

Za niskie ciśnienie...

Też miałem taką sytuację, zwłaszcza z przodu. Nówki Pirelli 17 cali zjechały się w 3 miesiące. No hałasowały strasznie, z przodu bardzo się wyząbkowały.

Okazało się, że to amortyzatory, więc nie było wyjścia, wymieniłem.

Przerobiłem temat miesiąc temu , identyczna sytuacja ,zdarte opony od wewnątrz . Po wizycie w warsztacie okazało się że sinenbloki na wahaczach do wymiany (choć było słychać lekkie stukanie ) Koszt naprawy obu przednich wahaczy 800 zł z robocizną . Jeden wahacz w ASO 840 zł .Potem wizyta na zbieżność i wszystko jest już OK :)

Przerobiłem temat miesiąc temu , identyczna sytuacja ,zdarte opony od wewnątrz...

U mnie wewnętrzna strona opony zdziera się mocniej na tylnej osi niż na przedniej, tez opony się wyząbkowały i strasznie "wyją" co tam może być przyczyną, zbieżność i kąty są idealne.

U Ciebie Trokadero tak się stało na przedniej osi?

sinenbloki wahaczado wymiany; te tylne ??Ale u mnie tam luzu niewidac. U Ciebie Trokadero byl luz?

przy okazji jeśli idzie o ciśnienie w fabrycznych 205 16" w warsztacie mówili ze 2,3 wystarczy przy kombi co prawda z reguły na pusto

sinenbloki wahaczado wymiany; te tylne ??Ale u mnie tam luzu niewidac. U Ciebie Trokadero byl luz?
Był wyczuwalny lekki luz z przodu .

Tydzien temu zmienilem przod na nówki Pirelli P7. W aso ustawili zbieznosc ale nadal zbiera mi prawa opone od zewnatrz.Cala reszta jest ok. Jaka moze byc przyczyna? Dzieki.

Cisnienie masz ok oczywiscie ? Sprawdz amortyzatory, kompleksowe testy zawieszenia, jesli to wszystko jest ok to ja juz nie mam pojęcia.

ja mam problem z rozważaniem koł przednich. Po wyważeniu, tak po tygodniu znów zaczyna się bicie kół....wyważam jezdzę tydzień-dwa i znów zaczyna się to samo. Dodam ze ten objaw mam od czasu gdy załozyłem na alusy opony zimowe(to był pierwszy raz, w zeszłym roku). Mam przebieg 30 tys. i czy zawieszenie lub układ kierowniczy miałby juz luzy?!

moj bezwypadek tzn bylo przerysowanie boku ale to sie nie liczy

Mi w ASO w 3 autach ustawiali zbierznośc. Jeździłem po innych warsztatach kiedys itp i nie dawalo efektu. od 3 lat do ASO. Robiłem przednie zawieszenie w Touranie i poprawiali nawet zbierznośc z tyłu. A auto nie było nigdy bite itp.

witaj kolego Kiarka - w temacie wyważenia kół przednich. sprawdź index nośności opon które masz zamontowane w aucie. ma być V lub W 97.

Wszystko jasne przednie tuleje wybite i dlatego opony. Ale planuje zmienic i tylne

Przerobiłem temat miesiąc temu , identyczna sytuacja ,zdarte opony od wewnątrz . Po wizycie w warsztacie okazało się że sinenbloki na wahaczach do wymiany (choć było słychać lekkie stukanie ) Koszt naprawy obu przednich wahaczy 800 zł z robocizną . Jeden wahacz w ASO 840 zł .Potem wizyta na zbieżność i wszystko jest już OK :)
czyli moje doświadczenia się potwierdziły