Skocz do zawartości
gino9

Wszystko co wiecie na temat 2.8 V6 4motion

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo dziekuje za podeslanie linków :) przesledze slowo po słowie zwłaszcza ten z uszczelkami, ale niestety co do kwestii gazu nikt mi nie odpowiada....

Reduktor koło akumulatora a wpięty jest do przewodów od centralki przełącza się po 500 m teraz przy temperaturze 10 stopni

 

wysłane z Sony Xperia Z5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiecie które uszczelki maja za zadanie nie dopuszczać doi przedostawania się oliwy do kolektora ?? Bo wszystko ładnie tam opisane ale tylko jak to zrobić.. I rozumiem ze to wszystkie uszczelki jakie mamy do wymiany w silniku ?;) te opisane w tamtym linku.

 

Pozdrawiam i miej soboty ;) 3:2 dla nas jak narazie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ponawiam pytanie o regeneracje dwumasy jakieś firmy regenerujace polecacie??? tylko prosze coś sprawdzonego....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://forum.vw-passat.pl/threads/115712-Regeneracja-dwumasy

 

Wpialem sie w nagrzewnice I lekko wskazowka od temp sie podniesie I jade na gazie. Bardzo dziekuje :)

Edytowane przez Kielcev6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich forumowiczów pasków 2.8. Parę dni temu na dodatek deszczowe gdyż jechałem do pracy samochód jadący z naprzeciwka stracił panowanie nad samochodem i lekko się przodami spotkaliśmy. W moim pasaciku troszkę szkód jest a mianowicie maską zderzak i pas przedni . I o to moje pytanie czy cały pas przedni razem z chlodnicami dopasuje z jakiegoś innego silnika niż 2.8 . Czy w dieslu 1.9 jest taki sam jak w 2.8 ?? Jeszcze mam pytanko czy może ma ktoś maske lub zderzak w kolorze LA7W ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno chłodnicy szukałbym od 2.8 bo mają w innych miejsca wejścia na węże, co do pasu to nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zmianie opon na zimówki, kiedy wracałem do domu zaświeciła się kontrolka od abs(padał deszcz). Świeciła sie z jakieś 5-10min i zgasła. Jakieś pomysły co to mogło być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po zmianie opon na zimówki, kiedy wracałem do domu zaświeciła się kontrolka od abs(padał deszcz). Świeciła sie z jakieś 5-10min i zgasła. Jakieś pomysły co to mogło być?

Brudne czujniki od ABS pewnie nalecioło rdzy podczas dokręcania pneumatem i teraz wariują

 

wysłane z Sony Xperia Z5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tez zauważylem ostatnio ze abs sie wlacza czasami przy nawet lekkim hamowaniu, a niedawno wymienialem zacisk hamulcowy. nie dokładne odpowietrzenie układu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i tez zauważylem ostatnio ze abs sie wlacza czasami przy nawet lekkim hamowaniu, a niedawno wymienialem zacisk hamulcowy. nie dokładne odpowietrzenie układu?

Zapowietrzony układ objawia się tym że pedał hamulca wpada głęboko i są słabe hamulce, wyczyść te czujniki bo one mają magnes i łapią opiłki rdzę itd co powoduje błędy w zczytywaniu sygnałów z obrotu kół

 

wysłane z Sony Xperia Z5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie o wymiane lamp przednich na jakie polecacie ponoewaz zdazyla mi sie sarenka I prawa jest polamana I musze kupic cos szybko

W sklepie mi polecaja jakies na H1 komp za ok 800

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mam pytanie o wymiane lamp przednich na jakie polecacie ponoewaz zdazyla mi sie sarenka I prawa jest polamana I musze kupic cos szybko

W sklepie mi polecaja jakies na H1 komp za ok 800

 

Tylko oryginały, kup używki z całymi zaczepami, wyslij do regeneracji, będziesz miał taniej i będziesz mega zadowolony. Zamienniki do pomyłka. Problemy z nimi już po roku użytkowania. Paróją, z regulacją sa problemy, odblyśniki się szybko wypalaja. Za taką kase to pomyłka. Za tyle to można xenonowe lampy kupić używki plus regeneracja i masz światło mega.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam pytanie o tylnie zaciski hamulcowe czy są takie same w zwykłym a 4x4 passatcie bo mam jeden do wymiany ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam pytanie o tylnie zaciski hamulcowe czy są takie same w zwykłym a 4x4 passatcie bo mam jeden do wymiany ?

Są inne

 

wysłane z Sony Xperia Z5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w 4x4 są inne przerabiałem ten temat z miesiąc temu, nalepiej jak sobie zregenerujesz bo zestawy do naprawy chodzą po kilka dziesiąt zlotych. Ja swoj zacisk musiałem wymienic. Dałem 280zł za textara tylni bez zadnej kaucji, taniej nie znalazłem. Kupowałem w e-autoparts

 

a teraz pytanko... przy zimych dniach i jeździe z wiekszymi predkosciami spada temp z 90st do 80 stopni. Co może być przyczyną? Dodam że samochód od kiedy go kupiłem sie powoli nagrzewał... termostat cały czas otwarty?

Edytowane przez areks90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w 4x4 są inne przerabiałem ten temat z miesiąc temu, nalepiej jak sobie zregenerujesz bo zestawy do naprawy chodzą po kilka dziesiąt zlotych. Ja swoj zacisk musiałem wymienic. Dałem 280zł za textara tylni bez zadnej kaucji, taniej nie znalazłem. Kupowałem w e-autoparts

 

a teraz pytanko... przy zimych dniach i jeździe z wiekszymi predkosciami spada temp z 90st do 80 stopni. Co może być przyczyną? Dodam że samochód od kiedy go kupiłem sie powoli nagrzewał... termostat cały czas otwarty?

Jak dolny wąż od chłodnicy ciepły po przejechaniu kilkuset metrów to termostat na 100%, wymiana wiąże się ze zdjęciem rozrządu, podobno jest możliwość bez tego ale sam pasek i tak trzeba poluzować.

 

wysłane z Sony Xperia Z5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przy zimych dniach i jeździe z wiekszymi predkosciami spada temp z 90st do 80 stopni. Co może być przyczyną? Dodam że samochód od kiedy go kupiłem sie powoli nagrzewał... termostat cały czas otwarty?

 

Termostat do wymiany, przerabiałem na dwóch autach.

 

 

wymiana wiąże się ze zdjęciem rozrządu, podobno jest możliwość bez tego ale sam pasek i tak trzeba poluzować.

 

Nie podobno a jest, robiłem to ;) >> http://forum.vw-passat.pl/threads/40586-Wymiana-termostatu-2-8-V6-30V-ACK

 

 

Ja swoj zacisk musiałem wymienic. Dałem 280zł za textara tylni bez zadnej kaucji, taniej nie znalazłem

 

U mnie poniżej 200 zł ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

U mnie poniżej 200 zł ;)

 

Ale używka, nowy czy regenerowany ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

280 to cena za nowke, regeneracja byłaby tańsza (oczywiscie w jakiejs firmie z internetu u mnie w miescie autoland zażądał 450zł podobnie jak intercars...)\

 

słyszeliscie jak ma składka OC wzrosnąć? Podobno o 50% w góre ma iść a ja juz 1400 płace za paska...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ja juz 1400 płace za paska...

 

Ja OC zapłaciłem 380 zł

 

 

Ale używka, nowy czy regenerowany ?

 

Nowy. Fakt że Maxgear ale nowy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności