Skocz do zawartości
gino9

Wszystko co wiecie na temat 2.8 V6 4motion

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Czy można w czasie jazdy zzrucić z pozycji D na 4,3 lub 2 oczywiście chodzi o skrzynię automatyczną ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

normalne skracanie, czyli redukcja.

 

---------- Post added at 13:47 ---------- Previous post was at 13:46 ----------

Edytowane przez Witold Rogowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...

Cos dziwnego sie dzieje przy odpalaniu... zauwazylem juz to poraz drugi, wsiadam do auta wlaczam zaplon i przekrecam do rozruchu, po w momencie kiedy zaczyna krecic gasna wszystkie kontrolki na 0.1 sek i pochwili zapalaja sie spowrotem i silnik juz pracuje, nie patrzac na kontrolki podswietlenie i wogole nie zauwazyl bym tego bo nie slychac zeby sie cos dzialo czy zeby cos sie wylaczalo, czy ktos wie co to moze byc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Słuchajcie co myślicie o tych zestawach rozrządu? Warto dopłacić 200 pln do tego drugiego?

 

http://www.allegro.pl/item872938926_rozrzad_2_4_2_8_v6_vw_skoda_audi_kxmk.html

 

http://www.allegro.pl/item862869645_rozrzad_audi_a4_a6_a8_passat_2_4_2_6_2_8_z_pompa.html

 

albo może bez napinacza i tłumika drgań? :

 

http://www.allegro.pl/item862882247_rozrzad_audi_a4_a6_a8_passat_2_4_2_6_2_8_z_pompa.html

 

z góry dzięki za pomoc.

 

zestawu z Ruvillem w środku nie zaryzykowałbym nigdy i nikomu nigdy nie polecę.

Więc w mojej opini dopłac i kup z rolkami INA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A możesz kolego uzasadnić czemu tak bardzo nie lubisz Ruville'a? Ja jeżdże cały czas na Ruvillach, klienci też i nikomu nic się nie stało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś mi odpowie czy przejechanie 100 km 2.8 + lpg będzie porównywalne do 1.9 tdi 130km?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego Grzegorz

mój vw 2.8 v6 30v 4x4 z instalacją lpg prins pali 16-20litrów gazu na 100km czyli średnio 18l/100km x 2.10zl=38zł, jeżeli twoj 1.9td na 130km niech by spalił okolo 9l x 4zl=36zl, czyli koszty proporcjionalne, no chyba że ci mniej pali:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy ktoś mi odpowie czy przejechanie 100 km 2.8 + lpg będzie porównywalne do 1.9 tdi 130km?

z innego watku, sebanisz pisal o 130KM

Cytat:Napisał Sebancisz

w automacie potrafi po mieście spalić 12l/100km

 

ja odpowiedzialem

 

a jak ja powiem komus ze mi pali automat 20 gazu po miescie to wszyscy robia wielkie galy, o boze az 20, a 12x4pln diesel = 48pln a 20 lpg x 2.2 = 44pln a do zabawy jest 193 KM

 

Jacek1 cos ci duzo bierze u mnie w automacie srednia to 15-16 ale noga raczej spokojna

http://www.spritmonitor.de/en/detail/345640.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli koszt podróży porównywalny???:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie średnia to okolice 13-14km (manual). W mieście przy spokojnej, nazwałbym emeryckiej, jeździe udało mi się zejść do 9.6l/100km, jednak było to w nocy przy niedziałającej większości świateł.

 

W trasie tylko raz zszedłem do poziomu 10l/100km przy spokojnej jeździe na wyjeździe na urlopie. Normalnie w trasie wychodzi 11-12km/100km. Z tym że w trasie z reguły pomykam 120-140km/h.

 

Dodam tylko że mam termostat do wymiany więc w trasie trochę wychładza mi silnik. Z wymianą czekam do wiosny bo wówczas będę wymieniał rozrząd.

 

Pozdrówka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra, dziewczyny - dyskusja ile komu pali na gazie już była nie raz... i doszliśmy do wniosku, że jest bez sensu. Kolejne posty o spalaniu LPG przy 2.8V6 w tym temacie będą lądowały w koszu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj przez 1sek zaswiecila kontrolka silnika i zgasla.VAG pokazal blad 16891,co powinienem zrobic???

 

czasami gdzy pada wyskakuje blad czujnika predekosci gazu(nie dziala predkoscimierz) czy to ma jakis zwiaze z w/w bledem??

 

czytalem ze blad 16891 ma zwiazek z przepustnica(chyba pali wiecej)gdzie to wystepuje u nas w silniczka i jak to przepczyscic??

 

Jeszcze jedno pytanko,pod autem idzie wezyk od strony pasazera pod spodem auta przy koncu jest delikatnie skierowana do wewnatrz auta i czasami slychac jak zasysa powietrze takie prykanie.co to jest??wczesniej tego nie bylo slychac.

 

dzieki za pomoc z gory.

Edytowane przez gino9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radekk

witam mam taką prośbę czy może wie ktoś jak zdjąć obudowę od tiptronic??? ponieważ skrzynia ogólnie na "D" i "234" działa bez zarzutu tylko gdy mam przełączone na TT nie mogę zwiększyć biegu ale redukuje bez problemu i jak jadę na tym TT i obroty zaczynają wchodzić na czerwone to sam wrzuca wyższy bieg więc jest dobrze. dlatego mysle że trzeba tam poszukać czytałem że są tam jakieś styki ale nie wiem jak to zdjąć

Edytowane przez radekk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

apropo spalania jeszcze uzupełnie w kwestii miasta:

 

v6 2.8:

14 litrów miasto (od świateł do świateł, torchę korków)

19 litrów miasto (korek czyli 10km w 45 minut)

13 litrów miasto nocą (nie powoli)

 

1.8 TSI

10,5 litrów miasto (od świateł do świateł, torchę korków)

13,5 litrów miasto (korek czyli 10km w 40 minut)

7,5 litra trasa tempo do 150km/h z zasadą ecodrivingu

9 litrów trasa do 150km/h bez zasad

 

należy się małe sprostowanie, v6 jest szybszy, fajnieszy, cichszy i chętniej do niego wsiadami niż do nowszej B6 :-)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i jak jadę na tiptronic i obroty zaczynają wchodzić na czerwone to sam wrzuca wyższy bieg.

 

Normalne zachowanie skrzyni :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radekk

Normalne zachowanie skrzyni

 

no właśnie, dlatego myśle że problem jest w lewarku do zmiany biegów ten "+" jakoś nie łączy.. tylko nie moge tego zdjąć nie wiem może jest na to jakiś sposób

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no właśnie, dlatego myśle że problem jest w lewarku do zmiany biegów ten "+" jakoś nie łączy.. tylko nie moge tego zdjąć nie wiem może jest na to jakiś sposób

 

teraz nie kumam. Skrzynia, jadąc na TT jak dochodzi obrotek do czerwonego pola to sam zmienia bieg na wyższy.... to jest normalne i tak mówi instrukcja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radekk

chodzi o to że jak jest na TT to nie można samemu "+" zwiększyć biegu. można "-" zredukować bez problemu a nie da się włączyć wyższego przy czym na "D" oraz 2 3 4 wszystko jest super. a troche lipa cisnąć go do czerwonego żeby wrzucił następny bieg. jeżdże nim od lipca i już tak było ale chciałbym to jakoś naprawić w końcu.. podobne tematy znalazłem ale rozwiązania żadnego

jak jade np na 2 to TT może tylko zredukować na 1na 3 z 2już nie włączy i tak na wszytkich biegach

Edytowane przez radekk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chodzi o to że jak jest na TT to nie można samemu "+" zwiększyć biegu. można "-" zredukować bez problemu a nie da się włączyć wyższego przy czym na "D" oraz 2 3 4 wszystko jest super. a troche lipa cisnąć go do czerwonego żeby wrzucił następny bieg. jeżdże nim od lipca i już tak było ale chciałbym to jakoś naprawić w końcu.. podobne tematy znalazłem ale rozwiązania żadnego

jak jade np na 2 to TT może tylko zredukować na 1na 3 z 2już nie włączy i tak na wszytkich biegach

 

aaa, no to teraz nastała jasnośc ;)

 

Nie wiem co może być tego przyczyną ale u mnie w A8 jest akcja serwisowa, wymiana jakiegoś podzespołu przy manetce. Biegi zmienia mi normalnie ale jak zacznie coś się sypać to podjadę do ASO :)

Może w passacie tez była taka akcja ? Zadzwoń do ASO, podaj VIN i może coś Ci podpowiedzą....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności