Skocz do zawartości
andrzejac

wasze przebiegi na pompie wtryskowej

Rekomendowane odpowiedzi

Podobno jak w zegarku ok 200k +/- w passacie czy audiku pada pompa wtryskowa? Koszta ok 2500-3000zł

Nie wspomne o wtryskiwaczach

Ma ktoś może jakieś doświadczenie w temacie?

Silnik mam AHU 1,9TDI i zbliżam sie dużymi krokami do tej magicznej cyfry.

W planach miałem facelifting ale chyba sie wstrzymam skoro niedługo mam tyle wyłożyć.

Jakie są wasze przebiegi na pompie wtryskowej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w passaciku przebieg 273 tys/km w orginale i chodzi pięknie ,pali ,nie kopci 5l/100km ,kto ci powiedział że 200 tys pompa pada co ? hehehe bzduraa

w jednym może pasc po 100 tys w drugim po 200 tys a ktoś może zrobic na pompie nawet i 400 czy 500 tys ,dam ci przykład kumpla wujek zrobił w passacie B5 TDi 410 tys/km i pompy nie robił :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego ja osobiście śmigam na pompowtryskach ale mam dobrego znajomego, który buja się audicą 110 przerobioną w niemcowni na 140 koni. Ciora to auto niemiłosiernie włącznie z paleniem gumy i tego typu rzeczami a pompa padła przy zegarowym przebiegu 280 tysięcy więc myślę, że nie masz się o co martwić;-)

wtryski sprawdzić możesz sobie VAG-iem.tyle ode mnie

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wtryski sprawdzić możesz sobie VAG-iem

 

Czy możesz dokładnie opisać jak to zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zy możesz dokładnie opisać jak to zrobić?

 

W twoim przypadku musisz sprawdzić parametry w kanale 13 i 23.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przebieg AFN 1997:305.000km -pompa oryginalna wszystko w normie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AHU - 380k - pompa oryginał - bez problemów ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1Z, aktualnie 305kkm, przy 260 czyszczenie nastawnika+profilaktycznie uszczelnienie pompy calej - 600pln bodaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Oplach w silnikach DTI dzieją się takie cyrki, że przy 200 tys km pada pompa wytryskowa. Ja mam w swoim AHU najechane oficjalnie 216tys km i nie miałem żadnych kłopotów z pompą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

290 pompa raczej oryginał bo u hemlutów raczej nie padają przy 280 musiałem uszczelnić autko jeździ praktycznie bez dymka pali bez problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś wymieniłem uszczelkę pokrywy sterownika w pompie wtryskowej i w końcu susza. 70 zł po lekkim targowaniu za 5 min roboty całkiem nieźle. Tylko gdzie dostać taka uszczelkę, a i kluczy odpowiednich nie miałem. przebieg 250

 

 

Po 1 dniu obserwacja- wyciek do końca nieusunięty. Uszczelka nastawnika też puszcza, ale już dużo mniej. Chyba będę tak jeździł - pozbieram na uszczelnienie 600 zł - może ktoś wie gdzie w lubelskim to taniej zrobię.?

Edytowane przez superrysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AFN 325000 i działa bez problemu. Niemiec nie dotykał...(meldował sie regularnie co 15000 w aso)

Na wszystko są fartury .... nawet na zarowki

Edytowane przez witas56

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie 312000 km przelatane i wszystko Ok, ale muszę powiedzieć że przy 246 tyś była wymieniana pompa w serwisie boscha w niemczech:P rachunek 1350 euro razem z wymiana :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na SB 16TD zrobione było 500K, troche zaczynał szwankować na wysokich obrotach, czasami odcinała paliwo, ale nie moge powiedzieć że to akurat pompa, bo nie sprawdziłem filterka w baku. Na AFN jest zrobione 263K i oryginalna pompa. Gdyby VW wstawiał pompy rzędowe moglibyśmy jeździć po 2 miliony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do trwałości pompy najlepiej by było żeby wypowiadali się Ci co mają 100% pewności swojego przebiegu - sprawdzone na VW! Dlaczego?

Normalnie napisałbym że mam 180.000km i boje się co z pompą bo też słyszałem że koło 200.000 siadają. A dlaczego tak nie napisze. Wykorzystując znajomości wyciągnąłem sobie historię z VW i okazało się że 3 lata wstecz auto miało 255.000 i na serwisie zmieniono pompę i wtryski. Potem była cofka licznika i sprzedaż. Dlatego jeśli operujecie przebiegami w tym czy innym temacie upewnijcie się najpierw że są autentyczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heeh coś kiepski ten serwis kolego bo u Ciebie nie ma pompy tylko pompostryski:-P

no chyba ze Ci pompe wymienili ale ta co w baku siedzi;)

no ale co ja tam wiem:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest 297tys km i zadnych problemow z pompa.

Pozdrawiam Magda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

257 kkm i pompa sprawuje się dobrze. Przebieg oryginalny, na wydrukach z ASO nic nie wspominają o wymianie pompy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja za przebieg swojego raczej moge ręczyć. Mam z włoch od kobity, w tym kraju mało komu do głowy przychodzi, żeby cofać licznik dla samochodu wartego 1500 EUR. To tak jakby kręcić licznik w maluchu... nie widze powodu przebieg nie wpłynie na cene

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności