Skocz do zawartości
swirek88_88

Problemy z alarmem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dziękuję za odpowiedź. Już podłączyłem się do komputera i znalazłem błąd nr. 931 Mechanizm zamka centralnego, drzwi tylne prawe -F223.

 

Czy ktoś się spotkał z takim błędem i co go może powodować.

 

Proszę o odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

drzwi do rozebrania - wyjąć zamek, rozebrać - mikrostyki ( luty na nich przelutować) , sprawdzić czy działa miernikiem mikrostyk od lampki ( w zamku podłączony na 2 kabelki. Jak będzie to - poskładać i się cieszyć, jak nie da rady naprawić kupić inny zamek.

Tematy do tej roboty są w dziale warsztat - całkiem sporo + tematy o modułach komfortu - zamek to się przewija tam bardzo a to bardzo często.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,nie wiem czy w tym temacie ale nie mogłem znaleźć innego,mam problem z odległością zamykania i otwierania,auto zamykam lub otwieram z odległości 10cm od przednich drzwi lub przedniej szyby,w dalszej odległości nie działa,antena od modułu komfortu przedłużona była rok temu(moduł suchy) i jakby trochę było lepiej ale na krótko bo znowu jest źle czyli muszę dotykać do szyby żeby otworzyć,baterie zmieniane na nowe i nic,baterie zamieniane z innego auta w którym działa alarm super i nic,dalej kicha,1 pilot i drugi pilot działają tak samo,stąd moje pytanie czy to może coś z modułem komfortu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomocy!! w mojej b5 od jakiegoś czasu załącza sie sam alarm i po wyłączeniu pali się cały czas lewy kierunkowskaz. Dopiero po odłączeniu klemy na akumulatorze i pozostawieniu na jakieś 15 minut przestaje świecić. Myślałem ze to zalany komfort lecz nie, jest suchy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
go rozbroję kierunek lewy świeci cały czas.
Do wymiany przekaźnik w module komfortu sekcji alarmu.

"Skleja" się jeden z jego styków.

http://forum.vw-passat.pl/threads/129141-Naprawa-swiecacego-kierunkowskazu-po-zamknieciu-z-pilot

 

Samozałączanie alarmu spowodowane jest uszkodzeniem mikrostyku w zamku. Który to zamek, odczytasz Vag-em.

Edytowane przez tomnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,nie wiem czy w tym temacie ale nie mogłem znaleźć innego,mam problem z odległością zamykania i otwierania,auto zamykam lub otwieram z odległości 10cm od przednich drzwi lub przedniej szyby,w dalszej odległości nie działa,antena od modułu komfortu przedłużona była rok temu(moduł suchy) i jakby trochę było lepiej ale na krótko bo znowu jest źle czyli muszę dotykać do szyby żeby otworzyć,baterie zmieniane na nowe i nic,baterie zamieniane z innego auta w którym działa alarm super i nic,dalej kicha,1 pilot i drugi pilot działają tak samo,stąd moje pytanie czy to może coś z modułem komfortu?

 

Antene możesz wydłużyć i na kilometr a nic to nie da:) problemem są piloty które padają, to samo jest w skodach, Nie opłaca się tego robić, za 150 zł kupisz nowe kompletne i oryginalne (dolna część z elektroniką i obudową)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam takowy problem z Passatem i alarmem.

Zaczęło się od tego iż kiedyś postanowiłem zapobiegawczo nasmarować/(odwodnić) zamki. Napsikałem do wkładek, trochę do klamek, do zamka ale mało... pryskałem środkiem Sonax MoS2oil nano pro

Następnego dnia samochodu kluczykiem nie otworzę, pierwsza myśl kluczyk....

Wymieniłem baterie, ale nadal to samo.

Otwierając samochód na początku wyła syrena, po 2 dniach otwierając drzwi syrena już nie wyje, ale po przekręceniu stacyjki 38 razy wyje.

Dziś(po 2 następnych dniach) po otworzeniu drzwi kluczykiem mechanicznie, po włączeniu zapłonu/stacyjki nic nie wyje,nawet zapłon silnika nie włącza syreny, ale jak się otworzy resztę drzwi, klapę to wyje. Silnik można włączyć normalnie i jechać, nic nie gaśnie.

 

edit: dziś po nocy samochód nie chce odpalić, akumulator w bdb stanie naładowany, kreci aż miło...

o co biega? ktoś poradzi?

dodaję fotki po skanowaniu vagiem dziś

vag errorsy.jpg

Edytowane przez polakpotrafi23
Przeniesiony reg. pkt. 2.1.a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem, moze ktos juz miał taki problem i moze pomóc Mianowicie oświetlenie wnętrza przy otwartych drzwiach swieci normalnie jednak po czasie kiedy przygasa to lampki gasną to gasną na ok 1sek i znowu sie zapalają. A przy zamykaniu drzwi w sensie "na klucz" mrugna kierunki, zapala sie dioda a po chwili zaczyna wyć alarm. Nie mam pojecia co może byc tego przyczyną :(

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony reg. pkt. 2.1.a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzies stycznik podaje ze otwarte drzwi,klapa,maska

od tego bym zaczal poszukiwania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzisiaj spotkała mnie nie miła niespodzianka z alarmem.

Zamykając auto z pilota czy kluczyka od razu po wciśnięciu/przekręceniu uruchamia sie alarm (syrena wyjąca z bagażnika), pierwszy raz miałem tak gdy zostawiłem zapalone światło w podsufitce lecz nie tym razem. Gdy otworze np drzwi pasażera zamknę auto z pilota - cisza, zamknę drzwi pasażera i alarm wyje. Na nieszczęście dzisiaj jest niedziela tak wiec na zakład z elektryka samochodowa nie mam co liczyć a sąsiedzi z bloku nie byli by zadowoleni tak wiec zamknąłem auto z pilota i odpiąłem akumulator.

Rozwiązanie jedynie na jedna noc...

Inna opcja było zamkniecie drzwi od srodka wciskając "dzyndzelek" ;p kończąc na wciśnięciu od pasażera i zamknięciu drzwi, alarm sie nie uzbrajał ale problem byl taki ze nie zamyka sie bagaznik, a kluczyka nawet wsadzic nie idzie o czym dowiedzialem sie wlasnie dzisiaj (wcześniej nie bylo potrzeby otwierania/zamykania bagażnika kluczykiem gdy dziala centralny).

Czy podpinając u mechanika pod komputer wykryje co jest przyczyna nagłego załączania sie alarmu ? Nie chce stracic pieniedzy za podpiecie i odjechac bez pomyslu na naprawe ;)

 

/edit

Dodam jeszcze ze tydzien, dwa temu zglaslo mi podswietlenie zegarów i klimatronika. Zaciagajac reczny zapala sie ikonka na zegarach, lecz podswietlenia nie ma

Edytowane przez ScovY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnij pod kompa i pokaże źródło wyjca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moduł pod wykładziną-nogami pasażera sprawdzony czy suchy i nie zaśniedziały itp?

Zastanawiam się tylko jak zamknąłeś kluczem to czy Ci zaryglowało zamki bo wtedy to chyba nie dostaniesz się do auta chyba że przez...bagażnik czyli chyba nie w Twoim przypadku:/

Mogłeś zamknąć centralny od strony pasażera nachylając się do drzwi kierowcy i zatrzasnąć to by bagażnik był zamknięty .....chociaż tak teraz myślę że mogłeś powciskać guziki ręcznie bo przecież jak nie będzie napięcia to bagażnika i tak nie otworzysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności