Skocz do zawartości
Baro

Co dziś zrobiłem w swoim VW

Rekomendowane odpowiedzi

Umylem mojego paszczaka, kurde jednego to jest duze auto.

Na poprzednie tracilem gora 35 minut tu ledwo w 50 sie wyrabiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniona tarcza sprzęgła klimatyzacji, klima w końcu zaczęła działać. Upociłem się co nie miara bo został mały gwóźdź programu w postaci urwanej śruby w wałku, ale w końcu wyszła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalany dziś świeżutkim olejem Castrol Magnatec + podpięcie do kompa na diagnostyce, ustawienie przebiegu do kolejnej wymiany oleju, przy okazji wykasowane 4 błędy po poprzednim właścicielu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to tak złożyłem kierunki boczne mojego pomyslu(no przerobione) oraz pomalowałem stalówki oraz dekielki ;P

dsc00388.th.jpgdsc00389ry.th.jpg

dsc00397xn.th.jpgdsc00398a.th.jpg

i tak koło w wersji zimowej będzie:

dsc00399g.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) wymieniłem oliwę, filtr kabinówki, powietrza oleju, paliwa

2) wyczyściłem klimę - miałem tego nie robić ale przy okazji, wypas jest :)

3) na próbę zaślepiłem egr-a

4) wyodkurzałem, wymyłem...

5) nakleiłem nową naklejkę z info o nast wymianie:bleble

i (tu uwaga).....

nie wyrobiłem sie na spot czwartkowy.... qfa:glaszcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mój afn'ik dostał nowe wężyki bo lekko niedomagał...i tak jakby lepiej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś rano, przed pracą cały szczęśliwy pojechałem do rodziców wymienić mechanizm lewej szyby, bo ząbki poleciały, klima siadła kilka dni temu, prawa szyba zwariowała, więc odłączona i czekam na okazję zakupu silniczka. Rozebrałem drzwi, demontaż, 15 minut, zakładam nowy i... k... mać, silniczek nie działa, szybko kontrola probówka-chyba prądu w ogóle nie ma, ale miernik zostawiłem u siebie, więc pomiar niewiarygodny... montaż nowego mechanizmu na sztywno jest bardzo trudny i powiesiłem na 3 śrubach by nie dało się szyby zsunąć rękoma... to kolejny minus niestety dla elektryki i bajerów w vw i kolejne za by zmienić auto niestety, bo już wnerwiają mnie te drobnostki. Jutro chyba podłączę prawą szybę (a niech się sama skubana otwiera) i pojadę na sprawdzenie klimy co jest nie teges, bo zdechnąć można w aucie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dziś pojechałem do wulkanizatora, bo złapałem gwóźdź :(

narazie połatana, ale trzeba się za nowymi laczkami rozglądać ehh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj/dzisiaj około północy strzeliło : dsc00709jl.jpg

 

W nagrodę go umyłem i zatankowałem ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nabita klima , było 330g czynnika a powinno byc 1200g , teraz leci z kratek 6 stopni...;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś rano podjąłem walkę po raz kolejny z elektryką-prawie ogarnięte, lewy nowy mechanizm zamocowany, elektryka poprawiona i śmiga, prawa podpięta ponownie, ale czeka mnie i tak demontaż, bo jakiś poprzedni fachowiec "pięknie" zamontował mechanizm i dlatego pewnie się krzywi podczas zamykania... kolejne starcie w następnym tygodniu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem olej i filtry wymieniłem przewód hamulcowy i wyczyściłem odpływy bo przecieka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymienilem w koncu skraplacz klimy, wymieniony przewód skraplacz-wymiennik ciepła, nowe oringi, dławik. Klima nabita, po ozonowaniu. Teraz ambrozja sie bedzie chlodzila w schowku :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś swemu passkowi SPA zafundowałem, z rana mycie, potem czyszczenie glinką Bilt Hamber Auto Clay Soft , następnie dwukrotna polerka mechaniczna padem twardym i miękkim pastą Poor Boys SSR 2.5, znów mycie z resztek pasty, następna była zabawa woskiem Poorboy's World Polish Carnauba Wax Blue i by wszystko grało na sam wierzch poszedł sealant Nielsen Gold Plus , następnie zabrałem się za plastiki zewnętrzne Nielsen S-A-S. I to by było na dziś z zewnątrz a jutro środek: odkurzanie mycie szyb i plastików.

A zapomniałbym prócz całego dnia zeszło jeszcze 6 tyskich :fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dosłuchałam się dziwnych stuków w przednim zawieszeniu.Po podniesieniu auta i szarpaniu kołem wyszło szydło z wora-łącznik stabilizatora do wymiany.Trzeba będzie się wziąść za to w przyszłym tygodniu,chyba do tego czasu nie urwie się ten banan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wahacz wymieniony,końcówka drążka także :hyhy dobrze że mam kanał w pracy :lol

 

Tabliczka US powieszona z przodu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś z rana dokończyłem zabawę w SPA, wnętrze poodkurzane, plastiki umyte NIelsen Finesse:dobrze, szyby umyte Fast Glass z Auto Glym oraz oponami zajął się środek o nazwie Poorboy's World , Bold N Bright:dobrze.

 

A teraz się do parku chorzowskiego wybieram z rodzinką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może pokaż jakieś efekty po tym pucowaniu swoim:)

 

Ja dziś odkurzyłem umyłem szyby od środka i deska z boczkami została wyczyszczona środkiem Meguiar's Natural Shine Protectant

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem rozrząd ,wahacze i łączniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

usunąłem napisy z tylniej klapy i porządnie ją spolerpowałem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności