Skocz do zawartości
Baro

Co dziś zrobiłem w swoim VW

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 14.10.2019 o 12:43, StreamHD napisał:

Montujemy. Ciekawe czy to coś warte.  

 

7ad1a1588fbd6663gen.jpg

Nie wiem jak te małe ale ja kupiłem takie image.png.7d787336589ead56b23e2bd9b59afb73.pngi o d....e rozbić musiałem wymienić na standard bo nie można było ustawić prawidłowego strumienia światła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, kolec napisał:

Nie wiem jak te małe 

No te małe jak te małe - do wnętrza super. Świeci biało, jasno i ogólnie inne auto teraz zamiast tego żółtego półcienia.

Tablica fajnie oświetlona i zaskoczyły mnie cofania. Żarówki tylko 8zł, myślałem, że będzie lipa a tu zdecydowana poprawa w nocy przy cofaniu.

 

Zostaje kwestia żywotności. Diody SMD 5630 są udane ale jak będą wytrzymywały warunki w aucie to się dopiero okaże. 

 

 

To co Ty kupiłeś nie zda egzaminu w lampach głównych bo one nie są projektowane do współpracy z takim ułożeniem i rozkładem światła.

Edytowane przez StreamHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, StreamHD napisał:

To co Ty kupiłeś nie zda egzaminu w lampach głównych bo one nie są projektowane do współpracy z takim ułożeniem i rozkładem światła.

Teraz już wiem, szkoda tylko, że w opisie aukcji nic nie było na ten temat. Niestety psu w d..e parę dyszek.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem auto po naprawie klimy. Od roku co dwa miesiące ( z dokładnością kalendarzową) musiałem uzupełniać gaz. W tym czasie naprawy, które nic nie dały to ok. 1 kPLN. Minęły właśnie kolejne 2 miesiące i znów nie chłodzi. Ostatnie ciepłe dni zmusiły mnie to kolejnego poszukiwania speców w temacie. Tym razem po rozpoznaniu u znajomych i po zapoznaniu się z opiniami o tym warsztacie postanowiłem zaryzykować i oddać do "doświadczonych i nietanich" jak o sobie mówią. Po podstawieniu do Nich auta zabrali się żwawo do diagnostyki. Po ok. 10 min. okazano mi przyczynę awarii. Szybka wycena, decyzja z mojej strony i dzisiaj odebrałem. Pozostaje mi więc teraz jeździć min. kolejne 2 miesiące i wtedy odezwę się czy pomogli. Pozdrawiam forumowiczów.

Edytowane przez pawka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, pawka napisał:

Po ok. 10 min. okazano mi przyczynę awarii

Jaka była przyczyna według nich?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciek w górnej części osuszacza (dekielek) widoczny pod maską, bez śladu kontrastu (podobno tam kontrast nigdy się nie ujawni). Bąbelki pokazują się po spryskaniu cieczą od zewnątrz i faktycznie u mnie były.

Edytowane przez pawka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj pójdzie bryka na części i na przetopienie.  Cierpliwość się skończyła ....

 

Od lat robie jedno, pojawia się drugie.

 

Właśnie odzywa się dwumas wymieniany kilkadziesiąt tyś temu. Sprężarka klimy zabiła opiłkami cały układ, auto zaczęło ostatnio puszczać gęstego bąka po nocnym odpaleniu, a dokładnie wczoraj zaczął kapać skądś olej.

Po niedawnej wymianie wahaczy kierownica ciężej skręca, a rozrząd ma jakieś 20 tysięcy i już coś tam szumi, szura, hałasuje.   Do tego alternator już ładuje jakieś 13,6 - 13,8 jak się silnik rozgrzeje no i nadal szarpie na 1,2,3 jak puszczę / dodam gazu.

 

Sprzedaje ktoś jakiś czarny AWX sedan w zajebistym stanie? :D 

 

 

EDIT: zapomniałem o coraz częstszym bulgotaniu z nagrzewnicy :D 

Edytowane przez StreamHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mnie Passat dziś przywitał. Chcę wysiadać a tu brzdęk 

 

061d36f690c91495gen.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wczoraj do majego czrnego krażownika taki to zestawik zapodałem 

74157845_2556752574403102_471491730114347008_n (1).jpg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana części wiązki elektrycznej do podświetlenia tablicy rejestracyjnej . Po prostu kabelek się"ukiwał" na przejściu klapa-błotnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem wymieniać oring między chłodniczką  oleju, a filtrem ale nie szło odkręcić za groma to postanowiłem dokręcić i nawet się udało - to chyba załatwiło sprawę

Wymiana filtrów kabiny i powietrza

Wymiana płynu w wspomaganiu i skrzyni bo minęło 50 000 od ostatniej zmiany

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybka akcja

 

Ściągałem kanapę żeby coś sprawdzić i wyszła brzydka sprawa. Skorodowany otwór.

Narazie ogarnąłem od góry ale trzeba i szybko od dołu to zrobić.

 

Najpierw szlif w celu usunięcia ile się da, potem chemiczne wytrawianie Fertanem, potem epoksyd Novol 360 w celu stworzenia szczelnej i trwałej bariery. 

 

c1bedd435811a81bgen.jpg

 

af5ba562e84c4106gen.jpg

 

4bf211d47d6aaee6gen.jpg

 

ad4572b2375bb230gen.jpg

 

d8a67016305c2940gen.jpg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Święta z Passatem

 

- Wymienione audio na Morel Tempo Ultra 602

- Wymieniony zamek kierowcy. Wreszcie auto widzi otwarte drzwi

- Korzystając z okazji jeszcze doprawiłem wygłuszenie drzwi

 

 

Niestety nie obyło się bez tony przekleństw.  Blacha założona, wszytko picuś glancuś i szczęki podnośnika wyjechały do góry i się obróciły  poziomo i przez co blacha z podnośnikiem tak się zakleszczyła, że nie szło jej wyrwać. Pół godziny szarpałem, musiałem te szczęki nagiąć do granic wytrzymałości, żeby odkleszczyć całość. Byłem pewien, że ubiłem mechanizm ale cudem ocalał.  3 w nocy a ja klnę przez pół godziny... 

 

Dziś już wszytko zdrobione, a jutro trza się brać za wymianę klapy ❤️ 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@StreamHD morele napędzasz jakimś wzmacniaczem?

Może założył byś temat w dziale Mój Passat? Widać że trochę działasz,  byłoby co przeglądać bo B5 tam coraz mniej się robi 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A oprócz tematu napisz skąd jesteś, szuwarowo-bagienne to odwiedzane rejony, może się zmontuje spota ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.12.2019 o 20:41, marcin_pesel napisał:

@StreamHD morele napędzasz jakimś wzmacniaczem?

Może założył byś temat w dziale Mój Passat? Widać że trochę działasz,  byłoby co przeglądać bo B5 tam coraz mniej się robi 

 

Morele aktualnie wygrzewają się na znakomitym Sony XM 5520 ale już jedzie Alpine MRV-F407 i zapnę je albo w bi-amp albo w mostku. Zobaczę co da lepsze brzmienie. 

Co do tematu to sam nie wiem bo nie robię nic spektakularnego. Zwykłe dłubanie. Daleko mi do modyfikacji jakie robicie u siebie. Ja tylko naprawiam i ratuję tego grata.

Jutro będę męczył klapę tył. Kupiłem za 100zł w stanie prawie ideał.  Taki naprawdę maluteńki rdzawy nalocik  tam za listwą z podświetleniem i klapa będzie zdrowa jak nówka.  Poprawię też inzynierów bo rozkręciłem ją na części i widać gdzie zaczyna się agonia klap sedanowych. Zrobię tak, że nic jej nie ruszy do końca życia paska.     Bardzo się zastanawiam nad usunięcie napisów z klapy i zostawić tylko znaczek. Chyba spoko by było.

 

@The_Saint Szczytno - Olsztyn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Audio skoczyło o poziom wyżej.

 

Morel tempo Ultra 602 + Alpine MRV 407 właśnie zamontowane.

To już mój czwarty zestaw audio w Passacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności