StreamHD Zgłoś #10141 Napisano 16 Stycznia 2020 (edytowane) Dziś wymieniona klapa i założone podświetlenie tablicy od @tomnik Klapa zabezpieczona przez korozją. Tam gdzie się ona zaczyna poszedł szlif do zera i - Podkład epoksydowy - Grubo lakierem - Bitex i wosk w spreju Przeżyje jeszcze kilka generacji Passatów. Całość pięknie oświetla sprzęt od Prolumo, wkrótce oświetli całą kabinę. Teraz kolej na przerobienie kosmicznej technologii CorboTronic ®©™ na elektrykę z tyłu. EDIT: zapomniałem, że w trasie są też podświetlenie klamek z A6C5. Edytowane 16 Stycznia 2020 przez StreamHD 1 Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Adam204 Zgłoś #10142 Napisano 1 Lutego 2020 (edytowane) wykorzystana pogoda i auto umyte i odkurzone i w końcu przypomniałem sobie jaki ma kolor oraz poprawione prawe ramie wycieraczki przedniej oraz naprawione oświetlenie tablicy rejestracyjnej Edytowane 1 Lutego 2020 przez Adam204 Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
StreamHD Zgłoś #10143 Napisano 1 Lutego 2020 (edytowane) @Adam204 Ja swojego wczoraj pierwszy raz umyłem podczas "tej zimy" Z siwego zrobił się czarny ale po trasie znów jest siwy. A ostatnio tak: - podświetlenie klameczek z A6C5 - w toku jest wymiana korbotronica na elektrykę z tyłu - oświetlenie nóg A dziś właśnie zrobiłem płukanie wtrysków za pomocą LM 2666 Filterki wyszły czyste. Dałem na oba węże. Logowałem cały proces i zamiast najpierw zakończyć logi to najpierw zgasiłem auto i wszytko wyparowało.... Edytowane 1 Lutego 2020 przez StreamHD 1 Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
kolec Zgłoś #10144 Napisano 15 Lutego 2020 Wymieniony olej i kpl filtrów. Spokój na następne 10-12 kkm. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
lechbedford Zgłoś #10145 Napisano 18 Lutego 2020 W dniu 1.02.2020 o 17:21, StreamHD napisał: podświetlenie klameczek z A6C5 jak zrobiłeś otwory na te światłowody ? Masz jakieś fotostory ? Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
StreamHD Zgłoś #10146 Napisano 18 Lutego 2020 (edytowane) @lechbedford Jest zrobione i się świeci Planowałem zrobić foty ale porzuciłem pomysł ponieważ da się to zamontować tylko w jednej pozycji i nie ma się nad czym zastanawiać. Klameczkę wyciągasz, przymierzasz światłowód w optymalne miejsce no i mini szlifierka / wiertarka w dłoń. Ja do takich zabaw mam Proxxona IBS-E. Zakładasz tarczkę do cięcia nawet metalu i precyzyjnie, na spokojnie wycinasz rowek aż zakończenie światłowodu w niego wejdzie na lekki wcisk i będzie wystawało z milimetr do wnętrza klamki. Resztę zalewasz klejem na gorąco i podłączasz się pod 12V w drzwiach. EDIT: zabij mnie ale nie pamiętam czy przycinałem tylko dla klamki kierowcy czy dla reszty też. Dla kierowcy ten z A6C5 jest za szeroki i trzeba około centymetra uciąć tego plasticzku światłowodu. Nie przeszkadza to w niczym. Za cholerę nie mogę sobie przypomnieć czy przycinałem też przy reszcie klamek. Edytowane 18 Lutego 2020 przez StreamHD 1 Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
lechbedford Zgłoś #10147 Napisano 18 Lutego 2020 Dzięki ? @StreamHD. Mam od Superba klamki ze światłowodami i tak myślałem tylko jak precyzyjnie wyciąć te otwory. Pozdro Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
StreamHD Zgłoś #10148 Napisano 21 Lutego 2020 Takie cuś zakupiłem 1 Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
lechbedford Zgłoś #10149 Napisano 21 Lutego 2020 @StreamHD piękny komplecik Jaka cena tego ? Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
StreamHD Zgłoś #10150 Napisano 22 Lutego 2020 @lechbedford Tysiaczek poszedł na to. Teraz zanim to pomontuje to muszę dorobić instalacje do mojej bieda wersji, a jeszcze tak się cudownie złożyło, że mam parownik do wymiany i silniki klap też. Wszystko na raz sobie ogarnę. Może i nagrzewnicę odrazu by zmienił hmmmm Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Adam204 Zgłoś #10151 Napisano 23 Lutego 2020 naprawdę powinieneś założyć temat o swoim aucie 1 Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
StreamHD Zgłoś #10152 Napisano 11 Marca 2020 (edytowane) No to tak: zwaliłem podłogę, a tam nieciekawy widok. Lewy przód i tył takie coś: Tu już mata zeskrobana. - - No to jedziemy Szlif wszystkiego co potrzeba na błysk - Następnie wstępne wytrawianie Cortaninem F na noc bo nie miałem czym grzać, a było chłodno, żeby Fertan działał optymalnie, więc zalałem tanim zamiennikiem bo rdza oszlifowaną blachę atakuje momentalnie ( dosłownie, rano byłyby rude kropki) To tylko na zdjęciach wygląda na takie szambo. Nalałem i rozprowadzałem pędzlem co jakiś czas bo wszytko ścieka szybko, auto krzywo stoi. Cortanin coś za rzadki do takich rzeczy. Dziś poszedł ponowny dokładny szlif i wysmarowanie Fertanem Mam już farelkę, ale raz że na dworzu jeszcze chłodno, dwa nie może kręcić cały czas bo wreszcie się spali. Zrobiłem szczelną komorę i w minutę farelka nagrzewa całe miejsce roboty do 20 stopni i ta temperatura utrzymuje się dosyć długo, potem, co jakiś czas grzanie, żeby Fertan dobrze pracował, a jutro wszytko wymyć wodą, wysuszyć i kładę Novol 360, a potem jeszcze strzelę jakąś farbą i na koniec nowe maty + cienka gąbka to możę się auto trochę wyciszy nawet. Jestem jeszcze z niczym a na 16tego fura musi być gotowa do trasy... Miało być szybkie przełożenie wnętrza... Uporam się z wyjazdem to włażę pod samochód i robię tam to samo. Edytowane 11 Marca 2020 przez StreamHD 1 Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
The_Saint Zgłoś #10153 Napisano 12 Marca 2020 Dobra robota ? Mimo wszystko mogłeś się wstrzymać aż będzie ciepło. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
StreamHD Zgłoś #10154 Napisano 13 Marca 2020 (edytowane) W dniu 12.03.2020 o 06:12, The_Saint napisał: Dobra robota ? Mimo wszystko mogłeś się wstrzymać aż będzie ciepło. Wszystko wywalone do zmiany wyposażenia no to wolałem przedłużyć akcję o 2 dni i zająć się od wewnątrz rdzą. Jak tylko się ociepli na stałe to robię go całego od dołu. Dziś jest tak: Tu gdzie zostało czarne ( nie mylić z resztkami starej maty) tam Fertan związał rdzę Wszystko teraz trzeba umyć, odtłuścić, wysuszyć i porządna warstwa epoksydu na to. Novol 360 jest świetny i ma jakieś właściwości walczące z pozostałą korozją. I grzanie na maxa, żeby szybko wyschło. W tej "komorze" było blisko 50 stopni. Zostało mi rozrobionego podkładu to wysmarowałem też okolice. Po wyschnięciu wkleiłem na silikon nowe korki w dno i dałem na to maty alubutylowe A potem gąbka 9mm Niestety wkurzdenerowałem się bo zabrakło i mat i gąbki, żeby kompleksowo okleić dno no i jest jak jest, wyklejone częściowo ale musi być w aucie troszkę ciszej po tym. W tej chwili nowa beżowa wykładzina jest już założona i jutro montaż deski! Edytowane 13 Marca 2020 przez StreamHD 3 Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
StreamHD Zgłoś #10155 Napisano 19 Marca 2020 Tylne szyby są już sterowane elektrycznie i można je otwierać / zamykać z pilota. Żegnamy system Korbotronic ™® Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
adams Zgłoś #10156 Napisano 21 Marca 2020 Marcin, nie myślałeś żeby założyć temat o swoim aucie? Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
lechbedford Zgłoś #10157 Napisano 22 Marca 2020 każdy mu to mówi ? Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Adam204 Zgłoś #10158 Napisano 28 Marca 2020 Jako że mamy nie wychodzic z domu i pogoda dopisała to paszczur umyty, odkurzony oraz nawoskowany i jeszcze mnie korciło aby założyć letnie kapcie ale jakoś przyszły tydzień i pogoda przewidywana mnie powstrzymały Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
StreamHD Zgłoś #10159 Napisano 30 Marca 2020 @Adam204 Ja wręcz nie mogę się doczekać mycia i odkurzania, woskowania i cudowania ale jeszcze kilka dni muszę się wstrzymać. Odkurzacz piorący też pójdzie w ruch. Mam już te nowe wnętrze na pokładzie, teraz tylko je doczyścić, odświeżyć, zakonserwować. Z zewnątrz to samo z tym, że pierwszy raz pianownica pójdzie w ruch. Zobaczymy co to za cuda. Przy okazji przezbrajania boczków na inne, zmodyfikowałem stare podświetlenie klamek. Oryginalnie był światłowód i dioda z A6C5 ale muszę powiedzieć, że pełnił on bardziej funkcję psychologiczną niż fizyczną. Był i tyle bo podświetlenia to za cholerę nie było z niego widać. Zamiast ori żaróweczki użyłem czerwonej diody 12V no i teraz to można nazwać podświetleniem klamki. Teraz to działa jak ma działać, wyraźnie ale dyskretnie i gustownie. Obszar klameczki jest ładnie ukazany ale całość jest na tyle dyskretna, że nie wybija się ponad resztę światełek. Teraz to podoba mnie się to! Amator aparatem telefonu tego efektu nie uchwyci ale efekt wreszcie można nazwać fabrycznym podświetleniem klameczki. Używałem takich diód https://botland.com.pl/pl/diody-led/4754-dioda-led-5mm-12v-z-rezystorem-i-przewodem-czerwona-5szt.html Wkrótce wstawię je w oryginalne oprawki żaróweczek nawiewów bo niestety wydałem 80zł na oryginały i świeci to jakby chciało a nie mogło. Słabo i nie równo. Kompletna strata kasy. A te diody pasują idealnie bo już przewierciłem jedną oprawkę na wylot, żeby wpasować diodę. 1 Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Adam204 Zgłoś #10160 Napisano 3 Kwietnia 2020 Wymienione głośniki w drzwiach Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach