Skocz do zawartości
margorz

Turbina - czyszczenie kierownic

Czyścić czy regenerowac tą turbine?  

903 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czyścić czy regenerowac tą turbine?



Rekomendowane odpowiedzi

Czy w silniku AVB da się prosto wyjąć turbinę?

Bo jak pisał megakuku:

Przy kolektorze z bloku silnika (AVB) są 3 śruby tylko dostęp do nich znikomy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów i moderatora. Jestem nowy na forum.Mam pytanko , kupiłem niedawno passata z 1998 roku z przebiegiem 180.000 , przebieg jest raczej pewny bo samochod mam od kolegi , silnik w tym aucie to 110 KM 1.9 TDI.Problem ten że autko jest bardzo mułowate wymieniłem ostatnio przepływke od WV Sharana 116 KM tzn środek od przepływki bo tak mi mechanik doradził ze bedzie mocniejszy.Moc mu przybyła ale dalej jest mułowaty nie zbiera sie tak jak inne TDI-ki , moj kolega ma octawie i seata Toledo i jest doża roznica w jeżdzie.Autka zbierają sie błyskawicznie amój bardzo mułowato.Mam jeszcze takie pytanko , bo nie wiem czy to dobrze czy żle ale czasem mi gwizda turbinka , nie wiem czy ma tak być czy nie.Prośba ma jest taka aby ktoś mi pomógł , doradził gdzie mam sie skierowac by ktoś mi podpioł komputer i ustalił przyczyne czemu jest autko moje takie mułowate.Mieszkam w Krakowie wiec najlepiej podjechał bym w Krakowie do jakiegoś mądrego mechanika co ma sensowny komputer i pojęcie a nie do jakiegoś "pseudomechanika "Acha wymienilem filtry z myślą ze pomoże ale dalej to samo.Pozdrawiam cieplutko z myślą ze ktoś mi pomoże.:) Acha dodam jeszcze że autko wchodzi na obroty i 200km/h na autosytradzie to nie problem tylko długo trzeba go bujać do tej predkosci.Na obroty wchodzi normalnie ale nie dynamicznie.POPROSTU MUŁOWATO.

Edytowane przez szczupak28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:o Widze że nikt mi tu nie pomoże z tym problemem , tak przeczuwałem.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie jak miałbyś problem z kierownicami i trybem awaryjnym nie rozpędziłbyś auta do 200km/h.

Poczytaj inni mają problem rozpędzić auto >120km/h lub nawet 80km/h.

Wypadałoby zrobić logi dynamiczne i statyczne auta, umieść je w dziale Diagnostyka VAG > Analizy LOGów i na pewno ktoś pomoże.

Edytowane przez Sergiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po opisie pierwsza myśl która mnie naszła to filterek paliwa (piszesz że wymieniłes filtry, paliwa też ? może filterek średniej jakości ? ) ale tak jak pisze Sergiej - zrób logi i wrzuc na forum, powinno być wszystko jasne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a powiedzcie mi znacie w krakowie jakis warsztat co bym mógł podjechać i aby mi to sprawdzili na kompie???? Warsztat sprawdzony i co mechanik ma troche oleju w głowie:rolleyes: Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro jade na warsztat kolega mi podepnie kompa .Logi wkleje tu .Mam nadzieje ze mi pomozecie pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Logi wkleje tu

 

Tutaj logów nie wklejaj... wklej je tak jak jak napisał Sergiej :

umieść je w dziale Diagnostyka VAG > Analizy LOGów i na pewno ktoś pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ja z innej beczki jak stwierdzić ze trzeba kierowniczki w turbinie czyścic czy wystarczy ze przejdzie raz w tryb awaryjny i to będzie juz znak by je czyścic czy jest jakaś inna metoda lub jak to stwierdzić bez zdejmowania turbiny sam nie wyczyszczę a czyścic za 400zeta tak z ciekawości to trochę niemały wydatek.

znajdzie się ktos co to wie.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegow ponownie.A wiec do zeczy.Zrobilem test komputerowy tzn na Vagu i bład byl tylko przy cisnieniu powietrza co powinien na maximum obrotach pokazywać 850 ( coś tam) pokazywał 550.Mysleliśmy ze to przepływka a wiec wrzucilismy moją przeplywke do kolegi Seata 1.9 TDI i pokazała na max obrotach 840 czyli przepływka jest oki.A wiec moje pytanie do kolegów brzmi gdzie jest błąd i co jest nie tak ze nie jest dostarczone tyle masy powietrza co trzeba skoro przepływka jest oki.:(:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mialem podobny problem z turbina przy 120 silnik przechodzil w tryb awaryjny wiec poczytalem troche na forum o czyszczeniu kierownic. Wyczyscilem turbine i autko chodzilo super ale tylko przez trzy tygodnie teraz problem powraca bo znowu sie od czasu do czsu turbina przycina i teraz nie wiem czy to mozliwe zeby po trzech tygodniach znów zapiekly sie te kierownice??

Juz nie wiem co robic moze ktos by mi pomogł??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich mialem podobny problem z turbina przy 120 silnik przechodzil w tryb awaryjny wiec poczytalem troche na forum o czyszczeniu kierownic. Wyczyscilem turbine i autko chodzilo super ale tylko przez trzy tygodnie teraz problem powraca bo znowu sie od czasu do czsu turbina przycina i teraz nie wiem czy to mozliwe zeby po trzech tygodniach znów zapiekly sie te kierownice??

Juz nie wiem co robic moze ktos by mi pomogł??

 

jak na mnie nieszczelność na wężykach podciśnieniowych (powinny być wymienione przed czyszczeniem kierownic) -30% winy a 60% po stronie N75 a 10% może po stronie stylu jazdy ? :) Wyczyszczone kierownice działały dobrze przez jakiś czas na wyświechtanym N75 do pierwszego większego obciążenia a później notlauf ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem problem z ciśnieniem doładowania. Też spadek mocy miałem. Ale już się robi i jutro będzie śmigał + ze 101 koni na 125 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy można wyczyścić turbinę bez jej rozbierania w B 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak na mnie nieszczelność na wężykach podciśnieniowych (powinny być wymienione przed czyszczeniem kierownic) -30% winy a 60% po stronie N75 a 10% może po stronie stylu jazdy ? :) Wyczyszczone kierownice działały dobrze przez jakiś czas na wyświechtanym N75 do pierwszego większego obciążenia a później notlauf ...
Ja miałem około rok temu takie objawy . Zaryzykowałem pojechałem z turbem do regeneracji pod Elbląg ( oferta była najsensowniejsza ) weekend nad morzem naprawa w poniedziałek i w drogę do domu. Autko do dziś sprawuje się bez zarzutu a co najważniejsze cena naprawy umiarkowana - ważne tylko w tym serwisie gwarantują wyważanie turbinki po naprawie i goście wiedzą o co w tym chodzi .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy w silniku AVB da się prosto wyjąć turbinę?

Bo jak pisał megakuku:

Cytat:

Przy kolektorze z bloku silnika (AVB) są 3 śruby tylko dostęp do nich znikomy.

wszystko się da, wystarczy mieć chęci i dobre klucze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam czy można wyczyścić turbinę bez jej rozbierania w B 5

tak tylko z wierzchu:) jak jest zachlapana to ja mozesz przeplukac:) domagam sie punktu pomogl :D :D

 

a tak real to nie da rady jesli jej nie rozbierzesz to nie wyczyscisz kierownic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wszystko się da, wystarczy mieć chęci i dobre klucze

A mógłbyś podać dokładnie o jakie klucze chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Powie mi ktoś jakie sa objawy jak jest padnięty zawór N75 w TDI??? i czy są jacyś fachowcy co dobrze czyszczą turbine tzn kierownice i cały środek , czy warto????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

turbina pompuje za duże ciśnienie i auto przechodzi w tryb awaryjny.

 

do Sergiej

A mógłbyś podać dokładnie o jakie klucze chodzi?

na pewno 10,12,16 bodajrze <na dole turbina jest przykręcona na takim uchwycie>, śrubokręt płaski <u mnie obejmy od węży są na płaski :D> 17 <ja mam specjalnie przerobiony...służy do odkręcania przewodu doprowadzającego olej do turbo> Wszystkie wymienione rozmiary kluczy polecam mieć w wydaniu :D płaskim, łamanym i nasadowym. Co trzeba odkręcić? 3 śruby od wydechu, 3 nakrętki trzymające turbo do kolektora, węże gumowe<dolot i wąż wychodzący od turbo, ten na dole> przewody olejowe <doprowadzający i odprowadzający> i uchwyt na dole turbiny <nie wiem czy to ma jakąś fachową nazwę :D> To chyba wszystko.

Edytowane przez HaNsiN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności