Skocz do zawartości
Gość browaarr

Jakie CB / Trudny wybór CB (dyskusje)

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego założyłem już 4 takie anteny (czarne i Blue). Najstarsza ma teraz chyba ze cztery lata i nie problemu z przegubem

Dobrze wiedzieć, że te przeguby są trwałe, ja po prostu nie polecam czegoś czego sam wcześniej nie sprawdziłem dlatego miałem wątpliwości..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam zamiar kupić do swojego passka cb (tak do 400zł) i mam pytanie czy taka antenka byłaby dobra http://allegro.pl/antena-cb-hustler-ic100-ic-100-gratis-oryginal-i2242492458.html do tego radia

1.http://allegro.pl/cb-radio-tti-tcb-550-gratisy-i2249214811.html

2.http://allegro.pl/cb-radio-tti-tcb-881-asc-door-to-door-wtyk-fv-i2265177083.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarówno radio jak i antenę bym sobie odpuścił... fakt cena nie powala na kolana ale w tej kwocie lepszym rozwiązaniem byłoby zainwestowanie np. w Yosan 120 PRO w zestawie np. z Sirio ML 145 i na początek to ci powinno wystarczyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam stabo xm3001e i mysle ze za ta cenę to będzie lepsze rozwiązanie bo będziesz miał nówkę z gwarancja

no i do tego antenkę sirio as100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie zakładać zbędnych nowych tematów.

Szukam komplet czyli radio + antena do 250zł . Radio ma służyć głównie jako antymisiek i do pytania o droge głównie w trasie .

Cena niezbyt wygórowana ale znalazłem coś co mieście się w budżecie :

http://moto.allegro.pl/radio-cb-lafayete-apollo-antena-wilson-little-wil-i2344783347.html

http://moto.allegro.pl/radio-cb-lafayette-apollo-antena-sirio-ml-145-mag-i2344783343.html <--- do tej opcji byłbym skłonny dopłacić ze względu na antene

http://moto.allegro.pl/cb-radio-legend-ii-hustler-ic100-guma-gratisy-i2355716630.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam yosan pro 120, ale chce zmienić sobie na unidena 68, gdzie macie zamontowane to radyjko panowie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odrazu odradzam Presidneta TTI czy Yosan, jestem naprawde zapalonym CB Radiowcem i powiem wam tyle Uniden 510 XL PRO to jest najlepsze radio auta małe zgrabne i działa super ( wrazie jakby ktoś nie wiedzial president jest robiony na unidenie a nie na odwrot) polecam UNIDENA mam 3 takie radia w samochodach i nie zamieniłbym tego na co innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Uniden 510 XL PRO

 

Polecam też te radio używam kupe lat już i nie ma z nim problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do anteny jezeli ktoś chce krótka antene a w miare dobra na magnes to polecam president Florida mała 30 cm (cena ok 140zł) i super zbiera. Z długich to President Alaska troche droższa ale warta cena ML 145 tez polecam ale jedynie firmy Sirio Midland i President. Jezeli szukacie tak do 100 zł antene to Hustler powinna byc odpowiednia, ale i tak polecam montaż anteny na stałe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
(..) polecam president Florida mała 30 cm (cena ok 140zł) i super zbiera. .

Ale co zbiera?

Bo jeżeli masz na myśli zasięg... :lol2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale co zbiera?

Chyba wiadome ze chodzi i zasięg ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba wiadome ze chodzi i zasięg ;p

 

Typu "jak Cię widzę, to Cię słyszę" :\ ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Typu "jak Cię widzę, to Cię słyszę" :\ ?

Skoro masz taki sprzęt to przykro mi bardzo ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skoro masz taki sprzęt to przykro mi bardzo ;(

 

Mnie również. Tych, którzy posłuchają Twoich rad też mi szkoda ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odrazu odradzam Presidneta TTI czy Yosan, jestem naprawde zapalonym CB Radiowcem i powiem wam tyle Uniden 510 XL PRO to jest najlepsze radio auta małe zgrabne i działa super ( wrazie jakby ktoś nie wiedzial president jest robiony na unidenie a nie na odwrot) polecam UNIDENA mam 3 takie radia w samochodach i nie zamieniłbym tego na co innego.

Jeżeli uważasz, że 510 lub 520 jest lepszym radiem od np Yosana Pro 120 czy Presidenta Harrego III ( nie mówiąc o starszych modelach jak Valery czy Herbert I) to wykazujesz się TOTALNYM brakiem doświadczenia. Zapalony radiowiec nigdy by takowej gafy nie strzelił i nie wprowadzaj ludzi w błąd. Polecam najpierw się podszkolić w tematyce (wystarczy paru dniowa lektura jednego z większych for o cb radiach) a później dopiero wypowiadać się.

A co do anteny jezeli ktoś chce krótka antene a w miare dobra na magnes to polecam president Florida mała 30 cm (cena ok 140zł) i super zbiera. Z długich to President Alaska troche droższa ale warta cena ML 145 tez polecam ale jedynie firmy Sirio Midland i President. Jezeli szukacie tak do 100 zł antene to Hustler powinna byc odpowiednia, ale i tak polecam montaż anteny na stałe.
Jeżeli polecasz 30 cm antenę za 140 zł która pełni przede wszystkim funkcję ozdobniczą to naprawdę lepiej sprawdź inne modele anten. W kwestii marki anten to bryluje Sirio. Z malutkich anten polecam Pirata. W najbliższym czasie będę montował radio (Yosan Pro 120 po tuningu lub Unidena 68 - jeżeli takowy się zmieści) wraz z anteną Sirio Turbo 1000 lub ML 145. Nie mam do Twojej miejscowości daleko więc możemy się umówić na spotkanie i testy. Zobaczysz różnicę w sprzęcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie mam do Twojej miejscowości daleko więc możemy się umówić na spotkanie i testy. Zobaczysz różnicę w sprzęcie.

Zapraszam chetnie zobacze jak to działa, przy okazji zobaczysz moje sprzety w aucie i na stacjonarce.

Mam Unideny robiłem nie raz Presidenta i widziałem co pisze na płycie głównej jakbyś wiedział to jest napisane w wiekszosci "UNIDEN".

Uniden jest super radiem ani razu mi sie nie popsuło sprzedałem tych radii ok. 60 sztuk i nie miałem ani jednego zwrotu. Nie każdy che miec długą antene, testowałes kiedys Presidenta Floride jest naprawde dobra antena jak na swoje wymiary( nie mowie o zasięgu 15 km bo mało która antena tak z auta pociągnie ale ze stacjonarką z 8 km był normalny kontakt). Pirat jest dobra antena ich wada jest to ze niektóre gwiżdżą bardzo podczas jazdy. Mialem antene Sirio raz i byłem z niej zadowolony to był jakis nie typowy model i nie wiem jak sie nazywał a szkoda bo bym kupił ją drugi raz. Mój znajomy kiedyś zajmował sie dużą ilością własnie tego modelu YOSANA i nie był jakis zadwolony z tego.

Kiedy umawiamy sie na spotaknie?

PozdraVWiam ;)

Zapomniałem dodać nie porównuj Unidena 510xl do Harego III to radia całkiem innej klasy i wogole, i porównanie, skoro czytasz tak fora o CB Radiach wiesz napewno co to za mikrofon Sadelta Me-3 (czekoladka) President Harry II niestety nie dał rady przerobić mocy tego mikrofonu, a na Unidenie działa bardzo ładnie. Co do mojej tezy ze odradzam. Yosana odradzam tylko i wyłącznie przez to że nie słyszałem na temat tego Radia dobrej opinii, a co do Presidenta chyba lepiej dac za radio 240zł niż 500zł i mieć to samo nie uważasz?

Edytowane przez socha2006

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sprzedałem tych radii ok. 60 sztuk i nie miałem ani jednego zwrotu

 

Ciekaw jestem produkcji jakiego kraju ?? no i czy skarbówka nie dobrała ci się do tyłka ??

 

Mialem antene Sirio raz i byłem z niej zadowolony to był jakis nie typowy model i nie wiem jak sie nazywał a szkoda bo bym kupił ją drugi raz.

 

Nawet początkujący "zapalony radiowiec" zna większość modeli anten popularnych firm z racji tego że chcąc czegoś się dowiedzieć - wertuje lektury i czyta opinie

 

Co do mojej tezy ze odradzam. Yosana odradzam tylko i wyłącznie przez to że nie słyszałem na temat tego Radia dobrej opinii,

 

No i właśnie dlatego przez takich jak ty, ludzie kupują najgorszy szajs... ! Skoro nie testowałeś Yosana to dlaczego w ogóle zabierasz głos ?? Możesz wyrazić swoją opinię ale pod warunkiem, że testowałeś radio a nie tylko z opinii zasłyszanych !! Dziwię się, że jeszcze cię nikt nie zbanował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nawet początkujący "zapalony radiowiec" zna większość modeli anten popularnych firm z racji tego że chcąc czegoś się dowiedzieć - wertuje lektury i czyta opinie

Tej anteny nie bylo nigdzie na allegro nigdzie nie wiadomo co to było.

To ze nie mialem Yosana to nie oznacza ze nie wiem jak pracuje to radio słyszałem wiele razy jak z niego nadaja.

A co do skarbówki dlaczego ma mi sie doczepić? Przeciez nie wiesz czy mam sklep czy nie.

Uniden jak juz wszystkie teraz Made in China ale jeszcze te starsze wersje nie te najwosze ktore sa kompletnym szmelcem...

I zapalenie do CB nie wiąze sie ze znaniem modeli wiekszości anten.

Moge Ci wymienić antenty ktore są naprawde dobre bez jakiegokolwiek forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moge Ci wymienić antenty ktore są naprawde dobre bez jakiegokolwiek forum

 

A ja myślę, że powinieneś już przestać się wypowiadać na temat CB :\. Polecanie 510 i Floridy to lekka przesada ... a dlaczego ? Sam powinieneś wiedzieć, skoro jesteś takim zapalonym HAM'em.

 

Jak nie wiesz, to daj znać - podpowiem Ci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności